הרצליה

מקומונים, לוחות למכירה
  הפורטל המקומי הגדול בישראל
אתרים מקומיים
חוק ומשפט הקניון העירוני
לוחות מקומיים רישום לעדכונים
עסקים מקומיים מופעים מקומיים
בעלי מקצוע שדרת העסקים
המומלצים אוכל ומסעדות
צור קשר ארכיון עיתונים
אזור הדרום אזור הצפון אזור המרכז אזור השרון
באר שבע אילת
עוטף עזה אשדוד
שדרות אשקלון
נהריה ועכו גולן גליל
  חדרה
  חיפה והקריות
ירושלים תל אביב יפו
פתח תקווה רמת גן-גבעתיים
מודיעין חולון-בת ים
ראשון לציון רחובות
   
נתניה הוד השרון
רמת השרון הרצליה
רעננה כפר סבא
חיפוש Local  
ראשי path delimeter הרצליה path delimeter  העיר שלי path delimeter ועד ההורים בהרצליה מתנגד להפעלת הצהרונים על ידי בית פוסטר
העיר שלי

ועד ההורים בהרצליה מתנגד להפעלת הצהרונים על ידי בית פוסטר

שרון יונתן   24.03.2011
הוסף דף לפייסבוק שמור במועדפים
בוועד ההורים העירוני בהרצליה מתנגדים למכרז שמתכוונת העירייה להוציא להפעלת הצהרונים על ידי מתנ"ס בית פוסטר. הוועד טוען כי הורים רבים מתלוננים על פעילות הצהרונים המופעלים על ידי בית פוסטר ודורש להיות שותפים בבחירה
בוועד ההורים העירוני בהרצליה זועמים על כוונת העירייה לצאת למכרז על ידי מתנ"ס בית פוסטר בנושא הפעלת הצהרונים בבתי הספר היסודיים.

את הצהרונים מפעיל כיום מתנ"ס בית פוסטר בכל בתי הספר היסודיים, פרט לשלושה בתי ספר שעברו לניהול תחת חברת "אפטר סקול", שז"ר והנדיב לפני כשנתיים, ברנר בשנה שעברה.

בוועד ההורים טוענים כי הורים רבים מתלוננים על פעילות הצהרונים המופעלים ע"י בית פוסטר בכל הקשור למחיר הגבוה של הצהרונים, איכות החוגים, ואי סבסוד למעוטי יכולת.

אלי יעקובי, חבר ועד ההורים העירוני, אמר השבוע: "בית פוסטר זה ניהול כושל בעוד שמנגד אנו רואים את ההצלחה של הצהרונים בבתי הספר שעברו לעבוד מול 'אפטר סקול'. אנו לא צריכים בייביסיטר אלא צהרון עם ניהול טוב. התלונות על הניהול של בית פוסטר נמשכות שנים רבות".

לוועד ההורים נודע כי בקרוב עומדת העירייה לצאת למכרז נוסף שינוהל על ידי מתנ"ס בית פוסטר לשם בחירת קבלנים שונים (מפעילי חוגים, ארוחות וכדומה).

"המכרז יחזיר אותנו 3 שנים אחורה", אמר יעקובי והמשיך: "אם העירייה תצא למכרז ימשך הניהול הלא טוב. בשנתיים וחצי האחרונות בתי הספר שהלכו עם 'אפטר סקול' הקפיצו את רמתם והשאר נשארו מאחור".

לטענת נציגי ועד ההורים, העירייה אינה מתכוונת לשתף אותם בקבלת ההחלטות. יעקובי: "התנגדות לשתף את נציגי הועד זה בעינינו דבר פסול מאחר ונושא הצהרונים הם תחת תשלומי הורים. אי אפשר להגיד לנו שאנחנו מחוץ לתמונה. העירייה צריכה להבין שמדובר בכספי הורים ולא יתכן שהם לא ישתפו אותנו בהחלטה לגבי עתיד הצהרונים".

עו"ד גד ויספלד, נציג הורי תלמידי הגנים והיועץ המשפטי של ועד ההורים העירוני, אמר: "חוסר היעילות גרמה להורים לשלם יותר ולקבל פחות. בקרב ההורים קיים חשש שהעירייה תכתיב מכרז שיהיה תפור לצרכי העירייה על חשבון ההורים".
לדברי נציגי הוועד, מספר מנהלות של בתי ספר יסודיים מתנגדות להמשך הפעלת הצהרונים ע"י בית פוסטר.

יעקובי: "יש כבר גרעין חזק של חמש או שש מנהלות בתי ספר יסודיים שהודיעו שהן רוצות לעזוב ומעוניינות לעבור לחברות הפרטיות. אנו רוצים להחליט יחד עם המנהלות לאן ילך הכסף ולהחליט איזו תמורה יקבלו הילדים. אם נראה שהעירייה מתעקשת על מכרז בניהול בית פוסטר נחליט על צעדי פעולה אחרים. לא יתכן שהעירייה לא תשמע את עמדת ההורים, שהם אלו שמשלמים".

השבוע שיגר עו"ד יוסי זילברברג, מנכ"ל רשת "אפטר סקול", מכתב למנהלות ויו"ר ועדי ההורים של בתי הספר שז"ר, הנדיב וברנר וציין כי את פירות ההצלחה להפעלת הצהרונים על ידי החברה שהוא עומד בראשותה ניתן לראות בגידול במספר הילדים הרשומים לצהרונים. לדבריו, בשז"ר עלה המספר מ-65 ל-110 ובנדיב מ-100 ל-150 ובעקבות הצלחת המהלך הצטרף בשנה שעברה בית ספר שלישי, ברנר. זילברברג גורס גם כי בימים אלו ממש הודיעו עוד 4 בתי ספר שהם שוקלים בחיוב לעבור לרשת 'אפטר סקול'. ברור לחלוטין שניתן לסכם כעת, שהפעלת הצהרון דרך הניהול העצמי, זוכה להצלחה מסחררת", כתב וציין כי אינו מבין מדוע העירייה מתכוונת לצאת שוב למכרז".

מתוך המכתב של זילברברג: "אם המטרה היא להכניס שחקנים נוספים לשוק, אין כל צורך במכרז. כל שחקן שהעירייה מעוניינת בו יכול לפנות למנהלות בתיה"ס ולוועדי ההורים ואם הוא טוב הם ישכילו לבחור בו. השוק חופשי לחלוטין. אם המטרה במכרז היא להחזיר את בית פוסטר בדלת האחורית הרי שההחלטה הזאת נוגדת את רצון ההורים ומנהלות בתי הספר. לבית פוסטר היה 20 שנה להוכיח את עצמו. אגב, עדין לא מאוחר, אם בית פוסטר ישתפר, בתיה"ס וההורים רשאים להחזיר לו את הזכות לנהל את הצהרון בכל עת. בית פוסטר לא זקוק למכרז. הוא זקוק כנראה לשיפור איכות השירות".

זילברגברג ציין במכתבו מה יכול לקרות במידה והעירייה תצא למכרז. " אפשרות אחת, היא החזרת העיר שלוש שנים אחורה למצב בו בית פוסטר או גוף אחר מקבל מונופול על הצהרונים לתקופה ארוכה של 3-5 שנים. שוב ייעלם קולם של ההורים הנושאים בעול התשלום. שוב, בסיכוי גבוה מאוד, לא יקבלו בתיה"ס כל תגמול, או שיקבלו תגמול זניח בעבור אירוח הצהרון וכספם של ההורים יגיע לעירייה במקום לחזור לבתיה"ס שלהם ולקהילה".

מהעירייה נמסר בתגובה: לעירייה לא הגיעו טענות. להיפך, בתי הספר מדווחים על שביעות רצון ממתנ"ס בית פוסטר. בדיון שיתקיים בנושא בחינת כל ההיבטים הקשורים להפעלת צהרונים ישתתפו נציגי ועד ההורים. העירייה שוקלת עריכת מכרז בנושא.
עוד נמסר כי עיריית הרצליה פועלת בכפוף לחוזר מנכ"ל משרד החינוך מב 7 סעיף 231 שנושאו פתיחת בתיה"ס לפעולות בשעות אחה"צ והערב.אלי יעקובי. נשארו מאחור
חדשות
מעבדה מחשמלת
שלושה תושבי כפר סבא, הוד השרון והרצליה נעצרו בחשד שהיו מעורבים בהפעלת מעבדת סמים גדולה בכפר סבא' בה גודלו מאות שתילי סם במשקל עשרות קילוגרמים
העיר שלי
''מתנדבים בתנועה''
ברחבי הארץ משתתפים כ-8,300 מתנדבים בפרויקט ''מתנדבים בתנועה'' המשותף למשטרה, עמותת ''אור ירוק'' והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, ומסייעים לאכיפה של עבירות כעקיפה בקו לבן, חצייה צומת באור אדום ועוד
רכילות
הרצליה מרכלת
מי נפגש עם מי, מי נראה איפה, ועל מה דיברו בשבוע האחרון בהרצליה
המומלצים
בנייה חדשה בהרצליה, פרויקט יוקרה במיקום הכי אטרקטיבי בהרצליה
פרויקט יוקרתי במרכז הרצליה, בניין בוטיק בן 9 קומות בשדרות ח''ן במרכז העיר בין רח' סוקולוב ורח' בן גוריון, נדל''ן הכי חם בעיר.
ספורט
לא מנצחת
תיקו והפסד, זהו המאזן של בני הרצליה בכדוריד מאז החזרה מהפגרה. האם הניצחון הראשון בסיבוב השני יושג דווקא מחר מול מכבי ת"א?
טורים ודעות
ב(ע)ין השורות
פרשת משפטים: עבד כי ימלוך
בילוי ופנאי
חברת אבטחה למקומות בילוי והופעות חיות - תכירו ''צוות שגיא''
''הייחודיות שלנו מחברות אבטחה אחרות מתבטא במצוינות, באמינות, בשירות אישי ומסור ללקוח ומקצועיות בלתי מתפשרת'' כך אומר אלון כתריאל, מנהל בכיר בצוות שגיא
פרסום בלוחות מקומיים
 עסקים בהרצליה
עגליס מוצרי תינוקות
מסגריית פינקו
ציון סטודיו מנשה
אל-יה אורטופדיה
אלרום
 מסעדות בהרצליה
קפה והפוגה
רביב - טכנאי מזגנים ומערכות קירור
פיצה סלסטה - Pizza Celeste
פיצה דון פרדו
פיצה רומא - הרצליה
ראשי | אודות | תקנון שימוש | לוחות מקומיים | עסקים מקומיים | אינקס עסקים | הפוך לדף הבית
לוקאל תקנון | רישום למועדון עסקים | אינדקס עסקים | מפת האתר | כתבו לנו | בניית אתרים | פרסום במקומונים | פרסום באתר
This page was generated in .20 seconds.