Local ספורט
דודו חלף פורמט חדש
דודו חלף. להפתיע את קריית שמונה
צילום: פרטי

מצפון תיפתח הטובה?

הפועל הוד השרון בכדורגל תארח מחר (שישי) את הקבוצה הצפונית ביותר במדינה, הפועל קריית שמונה מליגת העל, במסגרת סיבוב ח' של גביע המדינה. האם הקבוצה הצנועה מליגה א' תפתיע את הקבוצה של איזי שירצקי?

המגרש בנווה הדר התמרק השבוע לקראת משחק גביע המדינה של המארחת, הפועל עירוני הוד השרון, מול עירוני קריית שמונה מליגת העל, שיתקיים במסגרת סיבוב ח' מחר (שישי, 13:00). הקבוצה של דודו חלף מגיעה למשחק הקרוב לאחר שלא רשמה ניצחון אחד בחודש דצמבר, מלבד הניצחון 0:1 בגביע מול איחוד בני כפר קרע, ולאחר הפסד 1:0 למועדון ספורט כפר קאסם עירוני במחזור האחרון.

"המשחק מול קריית שמונה אמור להיות חגיגה למועדון, לשחקניו ולעיר כולה, זה מאוד משמח אותנו שקבוצה מליגת העל מגיעה העירה ואנחנו מקווים שיהיו במגרש בנווה הדר מעל לאלף חמש מאות אוהדים", אמר המאמן דודו חלף. "מקצועית, כמובן שיש פערי רמות בין השחקנים שלנו לשחקנים שלהם והם עדיפים עלינו בכל צורה, אבל מדובר במשחק אחד ובו הכול אפשרי, כבר קרו מקרים בעולם ובארץ שבהם קבוצות קטנות העיפו קבוצות בכירות ממפעל הגביע ועוד יקרו מקרים שכאלו, אני מקווה שאחד מהם יקרה ביום שישי אצלנו. השחקנים צריכים לזכור שמדובר במשחק אחד, שבו אפשר להפתיע, אני מאמין שאם נשמור על התוצאה ב-25 הדקות הראשונות שהן הכי קריטיות, נעמוד חזק מאחורה לאורך כל המשחק, נוכל אולי להפתיע אותם בהתקפות מתפרצות".

רגע לפני המשחק בגביע, הוד השרון סיימה עוד שבוע כשהיא חבולה ופצועה ומגיעה למשחק הקרוב עם סגל מדולל בעקבות מספר פציעות של שחקנים, מורן ג'אן שסוחב פציעה זה מספר שבועות צפוי לפתוח בקבוצה של חלף, אך בר נמני שסובל ממתיחה בשריר האחורי ברגל ימין, וחן שבי שידו מגובסת נמצאים בספק למשחק. "זו תקופה לא קלה עבורנו, הפסדנו את המשחק האחרון בליגה מול משער בדקה ה-89 אבל היינו לא טובים ברוב המשחק", הודה המאמן חלף.

ההפסד ביום שישי האחרון הביא לסיום סיבוב עגום במעט של הקבוצה המקומית שכלל מאזן של חמישה ניצחונות, שלושה הפסדים ולא פחות משבע תוצאות תיקו. המאמן מבכה השבוע את סיומו ומתכונן בין היתר גם משחקי הסיבוב השני שיחלו ב-20 בינואר. "היו לנו הרבה ספרים מתחילת העונה המצוינת שלנו, הרבה נקודות שיצרו פער מהתחתית אבל הן הולכות ונגמרות. באסיפה שקיימתי עם השחקנים ביום ראשון דיברנו על כך שהשאיפה שלנו להגיע לפלייאוף העליון הולכת כנראה לטמיון, ועכשיו אנחנו צריכים לברוח מהתחתית. יש הרבה קבוצות שלמדו אותנו ויודעות היום איך לשחק מולנו ואנחנו צריכים עכשיו לעבוד קשה באימונים בכדי לשפר את ההתקפה שלנו להוסיף לה אלמנטים וזה לא יהיה קל, כי יש לנו כבר מבנה מסוים בו אנחנו משחקים ונצטרך להלביש דברים עליו".

המאמן טען השבוע כי אם הקבוצה הייתה מסיימת את הסיבוב הראשון כמו הקבוצה אשתקד מצבה היה טוב בהרבה העונה. לטענתו המועדון הופתעו מפתיחת העונה של הקבוצה ולכן גם השאיפות של הקבוצה עלו, אך כעת מוטב יהיה לשוב לשאיפות הישנות והטובות של הישארות בליגה עם קריצה לאפשרות להעפיל לפלייאוף העליון. במועדון אמרו השבוע כי בכוונתם להשתמש בחלק מהכסף שיקבלו החודש מעירייה במסגרת התקציב השנתי שחולק בכדי להשיג עוד חלוץ שיעזור לקבוצה במלאכת הכיבוש במחצית השנייה של העונה. "יש לנו עד ה-15 בינואר בכדי להחתים חלוץ ואנחנו נביא רק מישהו שישדרג אותנו", הבטיח חלף השבוע.

המאמן אשר עסוק בימים אלו לא רק עם קריית שמונה אלא גם בניתוח הסיבוב הראשון בליגה, אמר השבוע כי יש מספר עמדות ושחקנים שיהיו חייבים להשתפר על מנת שהקבוצה תצליח גם בעתיד הקרוב. "קודם כל בן השוער שלנו יהיה חייב לקחת את עצמו בידיים, היו לו העונה משחקים גדולים לצד משחקים הרבה פחות טובים שגרמו לנו לאיבוד נקודות. אני מאוד מרוצה מהחלק ההגנתי שלנו ובקישור אנחנו חייבים להשתפר בנושא הנעת הכדור וההצטרפות למשחק ההתקפה, מקדימה אנחנו חייבים להתפקס יותר ולהגיע למצבים מפוקסים בכדי לכבוש. אני מעריך שבכדי להישאר בשקט אנחנו צריכים לאסוף ארבעה ניצחונות וארבע תוצאות תיקו בסיבוב השני, אם נוכל לצרף עוד שניים שלושה ניצחונות נוכל אולי להתמודד על הפלייאוף העליון".