Local העיר שלי
נועה ברק ואייל מימון
נועה ואייל. רוצים למסד את הקשר
צילום: פרטי

אהבה ללא גבולות

נועה ברק, מפתח תקווה, ואייל מיימון, מהוד השרון, שניהם עם צרכים מיוחדים, החליטו למסד את הקשר ביניהם ולממן את החתונה שלהם על ידי מימון המונים ברשת. נועה: "אני תמיד רציתי להתחתן ולהיות עם שמלת כלה כמו כולן"

נועה ברק (35) מפתח תקוה, ואייל מיימון (45) מהוד השרון, שניהם עם צרכים מיוחדים, חיפשו אהבה וזוגיות במשך שנים. לפני שנה וחצי הגיעה נועה עם צוות המשתלה של כפר עידוד (מוסד בנתניה) למכור פרחים ברעננה. שם פגשה אותה דודתו של אייל, שני, שהחליטה להכיר בין השניים. האהבה ניצתה כבר בפגישה הראשונה. כיום השניים, שמתגוררים בכפר עידוד, החליטו למסד את הקשר ביניהם ולממן את החתונה על ידי מימון המונים ברשת.

אייל, נולד בפתח תקוה ועבר עם משפחתו בגיל 3 להוד השרון. אייל, שנולד עם פיגור קל, למד בתיכון מפתן בכפר סבא ועובד כיום במפעל "עדין" בהוד השרון. בשנת 2008 הוא נישא ולאחר שש שנים אשתו נפטרה מכשל לבבי.
אייל: "כשאשתי נפטרה לא חשבתי בכלל על אהבה חדשה, היה לי מאוד קשה להתגבר על מותה, עד שפגשתי את נועה".

נועה, תושבת פתח תקוה, נולדה עם פיגור קל לאחר שבמהלך לידתה סבלה ממחסור של חמצן. נועה, שכיום מתגוררת בכפר עידוד ועובדת במשתלה שנמצאת בכפר, התגלתה מגיל צעיר כבעלת כישרון למשחק. בעבר הייתה הפרזנטורית של ארגון אקי"ם, הופיעה בסדרת הטלוויזיה 'עניין של זמן', התראיינה בתכנית האירוח של יאיר לפיד, וכיכבה בסדרת הרשת 'החיים על פי נועה' שם סיפרה על חייה בבעלת צרכים מיוחדים ועל חייה בכפר. נועה שסבלה ממבטים והערות מאנשים וילדים ברחוב, טוענת כי החברה לא יודעת כיצד להתייחס לאנשים עם מוגבלות. "החלטתי להילחם בתופעה כדי שאנשים כמוני לא יסבלו ממבטים והערות כמו שאני סבלתי".

כאמור, נועה ואייל נפגשו לפני שנה וחצי בעת שנועה מכרה פרחים ועציצים של משתלת הכפר באירוע ברעננה. שני, דודתו של אייל, הבחינה בבחורה החייכנית והחיננית, ניגשה אליה ובין השתיים התפתחה שיחה אישית.
נועה: "סיפרתי לשני שנפרדתי מחבר שאהבתי, אחרי ארבע שנים. שני, שככל הנראה, התאהבה בי סיפרה לי על אחיינה אייל והציעה להכיר בנינו, ואני מאוד שמחתי".

האהבה ניצתה בפגישה הראשונהאייל: "הפגישה הראשונה שלנו הייתה בבית קפה בקניון הגדול בפתח תקווה. מה שמצא חן בעיניי בנועה זה שהיא כל הזמן מחייכת וצוחקת וכמובן גם היופי שלה".

נועה: "חיפשתי המון זמן אהבה, וכשפגשתי את אייל, גיליתי בחור רגיש שתומך בי שקשה לי. אני מתרגשת לשמוע אותו קורא לי 'אהובתי' ו'חיים שלי'. אנחנו מתכוונים להתחתן באוגוסט, וכרגע מחפשים אולם באזור השרון. אין לנו תקציב לכך ונשמח שמישהו שיש לו אולם יסכים לעזור לנו".

גם לאנשים ללא מוגבלות קשה בימינו למצוא אהבה. מה עבר על כל אחד מכם עד שמצאתם אחד את השנייה?

אייל: "הקשר הכי רציני שהיה לי נגמר בחתונה. לצערי, לפני שלוש שנים אשתי נפטרה. בכיתי הרבה והיה לי מאוד קשה. לא חשבתי שאמצא עוד אהבה והתרכזתי בעבודה שלי במפעל לוופלים. כשהכרתי את נועה שמחתי שזכיתי להזדמנות שנייה".

נועה: "היה לי קשר עם בחור מהכפר. הייתה לנו אהבה מאוד גדולה במשך ארבע שנים ואפילו דיברנו על חתונה. לצערי, זה לא הסתדר והיה לי קשה מאוד לראות אותו ולדעת שהאהבה כבר נגמרה".

מה גרם לכם לרצות למסד את הקשר?

נועה: "אני תמיד רציתי להתחתן ולהיות עם שמלת כלה כמו כולן. אנחנו מאוד אוהבים ומסתדרים ורוצים להיות ביחד לתמיד".

אייל: "אני רוצה להיות עם נועה ושיהיה לנו בית ביחד".

תביאו ילדים לעולם?

נועה: "לצערי אני לא יכולה להביא ילדים. עברתי לפני כמה שנים ניתוח של קשירת חצוצרות, כי ההורים שלי אמרו שאני לא יכולה להיות אמא. אני מבינה אותם, אבל זה קשה לי. כשאני רואה אמהות הולכות ברחוב עם עגלה של תינוק אני מקנאה בהן, כי גם אני רוצה להרגיש מה זה להיות בהיריון ומה זה שיש לך ילד שאוהב אותך וקורא לך אמא. אני מתנחמת בזה שיש לי אחיינים, איתם אני יכולה לשחק".

כיצד ההורים שלכם הגיבו לקשר ביניכם?

אייל: "הם מאוד שמחו שמצאנו אחד את השנייה ותומכים בנו".

האם אתם מתכננים לעבור להתגורר מחוץ לכפר עידוד?

נועה: "אייל עבר להתגורר בכפר איתי. אני הייתי רוצה לגור מחוץ לכפר ליד ההורים שלי. אייל רוצה לגור בהוד השרון ליד ההורים שלו. פגשתי את ראש העיר חי אדיב והצעתי לו להקים כפר כזה בהוד השרון כדי שנהיה קרובים לכולם".

נועה, בעבר שיחקת בתכנית "עניין של זמן", הופעת בתכנית של יאיר לפיד ואף בסרטונים. מה גרם לך לחשוף את סיפורך?

"כשהייתי ילדה, קראו לי ברחוב מפגרת וזה מאוד פגע בי. ניגשתי לאותו הילד והסברתי לו שאני לא אשמה שנולדתי ככה. יום אחד הגעתי עם ההורים שלי לחברים והם אמרו ממש לידי, 'מה עוד פעם הגעתם עם המפגרת הזו'. מאוד נעלבתי ואמא ואבא החליטו לנתק את הקשר איתם. עם הזמן הילדים בשכונה למדו להכיר אותי ואפילו עשו לי מסיבת הפתעה. למדתי שאם אנשים יכירו אותנו, בעלי המוגבלויות, אז הם פחות יפחדו וילמדו שגם אנחנו ילדים ואנשים ממש כמו כולם. בעקבות המשחק בתכנית 'עניין של זמן', קבלנו המון טלפונים הביתה ואמרו שאני ממש 'הורסת'. נורא התרגשתי מזה. אני אוהבת לשחק ועושה את זה טוב. כרגע אני עושה כל מה שאני יכולה כדי לעורר מודעות כלפי ילדים ואנשים בעלי מוגבלויות. החלום שלי הוא להתחתן עם אייל וגם להופיע בטלנובלה אולי אפילו לשחק את משחק חיי".

למעוניינים לסייע לנועה ואייל ניתן להתקשר לטל' של אביה של נועה-דוד :0504082646