Local העיר שלי
שני סופר חיים
שני סופר חיים לפני ואחרי ההרזיה
צילום: פרטי

"הפכתי את האוכל לאהבת חיים"

שני סופר חיים סבלה בילדותה מהצקות של ילדים בגלל היותה גבוהה ושמנה. כיום, לאחר שרזתה 54 קילוגרם, היא רוצה לפנות בעיקר להורים: "ילדים הם עם אכזר שאוהב לצחוק על האחר, אבל אם הילד יהיה חזק ונאהב שום דבר לא יגע בו"

"אם הילד שלכם יהיה חזק ונאהב שום דבר לא יגע בו", זה המסר שיש לשני סופר חיים, תושבת הוד השרון, להגיד להורים, בעיקר להורים לילדים חריגים.

במשך רוב חייה שני סבלה מהצקות מצד חבריה לכיתה ומבוגרים שלעגו והעירו לה על המראה שלה.
שני נישאת לגובה של 1.87 מטר. "הייתי ילדה מאוד חריגה", מספרת שני. "הייתי מאוד גבוהה ורזה. תמיד היו אומרים לי אם תשמיני תיראי פחות גבוהה. בגלל ההערות האלה התחלתי לאכול ולעלות במשקל. הייתי ילדה מאוד מנודה, ילדים היו צוחקים עליי כל הזמן. הסתגרתי בחדר ואכלתי. הפכתי את האוכל לאהבת חיים".

מה הילדים אמרו לך?

"היו קוראים לי טווילה וג'ירפה. היום אני אוהבת איך שאני נראית, אבל פעם לא ידעתי איך להתמודד עם זה. המורה לא בדיוק עזרה. היא לא נתנה לי לעלות על הבמות ולשיר. היא אמרה שאני לא משתלבת בנוף של הכיתה. זה עוד יותר העצים את תחושת החריגות שלי. זה השפיע עליי בלימודים. הייתי מאוד חלשה בלימודים בבית הספר היסודי. כשעברתי לחטיבה המורות היו הרבה יותר מכילות. התחלתי להצליח בלימודים. כך גם בתיכון. כבר לא הייתי מנודה והיו לי הרבה חברים. הייתי מאוד שמנה. הגעתי ל-120 קילו. ראו כל קילו וקילו עלי".

איך זה השפיע על הדימוי שלך?

"שנאתי מאוד את הגוף שלי. לא רק שלא הסתדרתי עם הגובה שלי אז גם הגיע השומן. האוכל הפך לחלק מרכזי בחיים. כל מה שעניין אותי זה לחזור מהלימודים ולשבת לאכול".

איבדה את בעלה הראשוןבמשך השנים שני הצליחה להוריד ממשקלה 30 קילו, עד שארע אירוע טרגי שהחזיר אותה למעגל האכילה. בגיל 26 נישאה שני לאהבת חייה דורון. הוא היה רוכב אופניים ושלושה ימים לאחר החתונה הוא נהרג כשרכב על אופניו.

"זה גרם לי לחזור לאכילה. כל מה שניחם אותי היה האוכל, פשוט ישבתי ואכלתי בלי סוף. עברתי שנים קשות מאוד. לא יצאתי מהבית עד שהחלטתי לחיות ולחזור לעצמי. כשמתמכרים לאוכל נורא קשה להיגמל. לקח לי המון זמן. בחתונה השנייה עם בעלי הנוכחי גיל הייתי מאוד שמנה. אחרי החתונה הייתי בפחדים שיקרה משהו לא טוב. הייתי יושבת ואוכלת כי אוכל זה נחמה. הגעתי ל-120 קילו. יום אחד גיל שאל אותי 'איך זה שאת כל הזמן עם אותו מכנס?' הוא היה נקרע בצדדים והייתי תופרת אותו. אמרתי לו: אתה יודע מה? אתה צודק. זה לא מתאים לי. הלכתי לקנות בגדים וראיתי שאני לא מידה 46 כמו חשבתי אלא יותר מ-50. הבנתי שאני לא יכולה לקנות בחנות בגדים רגילה אלא ב'עונות'. קניתי ונשבעתי לעצמי שזו פעם אחרונה שאני קונה בגדים כאלה. נרשמתי לקבוצת הרזיה לפני חמש שנים והתחלתי את תהליך ההרזיה. היום אני שוקלת 66 קילו. אני שומרת על זה למעלה מארבע שנים".

מה עשית על מנת לרזות?

"שיניתי את התזונה שלי. התחלתי לאכול יותר ירקות. לאכול כל שלוש שעות. אני לא חושבת שהמצאתי את הגלגל. פשוט נגמלתי מאכילה רגשית. עברתי עוד קשיים בשנים האלה וזה לא גרם לי לברוח לאכול. למדתי להכין דברים טובים שאני אוהבת. הכנסתי למטבח שלי דברים בריאים שלא הכרתי בעבר, כמו כוסמת ירוקה, קינואה, זרעי צ'יה. אני אוכלת כל שלוש שעות בצורה מאוד מבוקרת. אני מחלקת את הארוחות בצורה יפה, שתכיל את כל כמות הקלוריות שאני צריכה ליום, וגם אני עושה המון ספורט. לקחתי מאמן אישי והוא ליווה אותי לאורך כל הדרך".

זה לא קל לשמור על המשקל

"נכון. אבל קודם כל אני מאוד אוהבת את התוצאות ומאוד קשה לי לחשוב על מצב שאני אחזור להיות מה שהייתי. קשה לי לראות אותי אפילו קילו או שניים יותר".

כשהכרת את בעלך איך הוא הגיב למראה שלך?

"זו שאלה טובה ואני רוצה להעביר לקוראות מסר. לא משנה אם את נמוכה או גבוהה, רזה או שמנה. מה שמשנה בסופו של דבר זה מי שאת ומה שאת משדרת וכנ"ל גם לגבי גברים. גיל התאהב באופי שלי. הוא טען שגם לפני כן הייתי יפה. אני לא ראיתי את זה, אבל הוא ראה את זה, והיום הוא בכלל עף עליי. הוא בטוח שהוא הולך עם דוגמנית ברחוב. השינוי הזה לא היה נעשה בלעדיו כי הוא מאוד תמך בי. גם מבחינת אוכל בריא שהוא קנה לי. הוא חיכה לי עם סלט כל ערב אחרי אימון. הוא תמך בי בעיקר כשהייתי נשברת כי בהתחלה לא ירדתי מהר כמו שחשבתי שארד. היום הוא מרגיש שהוא קיבל אישה אחרת".

מזהים אותך ברחוב?

"זה מצחיק כי באים אליי ושואלים אותי אם יש לי אחות שדומה לי רק יותר גדולה. אני אומרת להם: זו אני. זה היה קורה לי המון, כולל עם שכנים. אני גרה בבניין מאוד גדול ולא כל השכנים מכירים אותי מקרוב וזה היה מדהים שהם ראו אותי וחשבו שזו מישהי אחרת".

היום ילדים עושים ברשתות החברתיות שיימינג לילדים שמנים או בעלי מראה שונה. יש לך מסר אליהם?
"כן. הכי חשוב לי להעביר מסר להורים. ההורים שלי לא ידעו איך להתמודד עם החריגות שלי. אם תהיה לי ילדה גבוהה אני אחגוג איתה כל סנטימטר שתצמח. כנ"ל גם לילדים אחרים. חשוב ללמד אותם לאהוב את עצמם. שירגישו אהובים. ברגע שהילד משדר חוזק שום דבר לא יפגע בו. ילדים הם עם אכזר שאוהב לצחוק על האחר, אבל אם הילד יהיה חזק שום דבר לא יגע בו".