Local פוליטיקה מקומית
חיים שאבי נוב 2017
חיים שאבי, זוכרים הכל בבחירות
צילום: פרטי

(שוב) דיון לא תרבותי במועצת העיר הוד השרון

חברי מועצת העיר הוד השרון התבקשו לאשר את מינויים של חברי דירקטוריון חדשים לתאגיד המים "מי הוד השרון" וסביב השולחן החלו חילופי דברים אישיים ופוגעניים שאינם מכבדים ישיבת מועצה תרבותית

ישיבת המועצה בהוד השרון שהתקיימה ביום רביעי שעבר התאפיינה בהתנהלות מובהקת המוכרת בשנת בחירות – כולם נגד כולם וכמה שיותר צהוב. במהלך הישיבה התבקשו חברי המועצה לאשר את הארכת כהונתם של חברי דירקטוריון מכהנים בתאגיד המים "מי הוד השרון" וכן את מינויים של מועמדים חדשים לתפקיד מטעם הציבור, זאת בהמשך לפסילתם של שלושה מועמדים אחרים שאושרו על ידי חברי הקואליציה וכאמור, נפסלו על ידי הוועדה הממשלתית לבחינת מינויים. חברי המועצה נדב דואני ועדי ברמוחה הדגישו כי במצב הקיים מזה כשנה וחצי, לא קיים דירקטוריון מתפקד בתאגיד המים ואילו חבר המועצה עו"ד נוה גור, שעמד בקשר עם הוועדה והתריע כי מדובר במינויים לא כשרים לכאורה, אמר: "כדי שלא נתבזה כאן שוב פעם אני מבקש לקבל סקירה קצרה אודות המועמדים".

"כבר שנה וחצי, אפילו יותר, שאין קווארום, רצו להדיח, רצו לשנות ולא הצליחו", אמר חבר הקואליציה יגאל הררי, "אתם לא זוכרים שניסו להשאיר דירקטורית שביקשה להתפטר?". דבריו עוררו סערה סביב השולחן ואילו הררי האשים את חברי האופוזיציה בפיזור שקרים בציבור לכאורה, כשהוא מעלה את נושא תקציב הקמת האגם בדרום העיר ו"מזכיר" לחבר האופוזיציה נדב דואני כי הוא עצמו אישר את התקציב בקדנציה הקודמת, כאשר הוא כיהן כחבר קואליציה. "זוכרים הכל בבחירות, תדע לך", סינן סגן ראש העירייה, חיים שאבי, לעבר דואני שלא נשאר חייב –"אל תדאג, בבחירות כולם יזכירו לכולם".

בהמשך התייחסו חברי המועצה לפסילתן של שלוש המועמדות הקודמות ואילו הררי פרץ בזעם: "אתה יודע שאחת המועמדות נפסלה כי מישהו ב'ליכוד' שיושב כאן, הלשין עליה שאבא שלה היה פעיל ב'ליכוד'? בגלל זה היא פסולה?". גור ציטט מתוך החלטת הוועדה כי אותה מועמדת אינה בעלת הניסיון והידע המתאים לכהן בתפקיד וכן כי נמצאה בבדיקה זיקה פוליטית של אותה מועמדת, אולם הררי סירב לקבל את הדברים: "בסך הכל זיקה פוליטית! זו עבריינות?" חבר המועצה אמיר כוכבי ציין כי המועצה ניזונה אודות פעילות התאגיד מהתקשורת וביקש לקבל סקירה בנושא.

ישיבת מועצה או קמפיין בחירות

?

בהמשך הדיון הצטרף יו"ר תאגיד המים, חבר המועצה אביאל אברמוביץ' והדברים החלו לצאת משליטה. בעוד עו"ד גור מונה את הסיבות לפסילתן של המועמדות על ידי הוועדה, התפרץ לעברו שאבי, "כשחברי המועצה כל היום כותבים מכתבים והיועץ המשפטי מקושר, פוסלים מועמדים".אמר בכעס, "לא מעניין אותם כלום, רק לשלוח מכתבים, הרסו את העיר. בגלל תושבים כמוכם אני שוקל לעזוב את העיר." שאבי הגדיר את חברי הוועדה כ"עגלות" וסרב לבקשתו של גור להתנצל, "תתקדם, אתה מזיין את השכל!" סינן לעברו.

חבר המועצה ע"ד משה חנוכה התערב בוויכוח וסינן לעבור גור, "למה במסגרת השקיפות שלך אתה לא מדבר על התביעה הגדולה נגדך, תביעה של מפלגה גדולה על חצי מיליון שקלים?" סגן ראש העירייה יגאל שמעון הציע בסרקסטיות את זמן הדיבור שלו לצורך קבלת הסבר מגור ואילו זה האחרון פלט בתגובה אודות פרשייה עגומה המלווה את אחד מחברי המועצה, עליה מוטל צו איסור פרסום.

תוך דקות הפך שולחן המועצה לבמה לדיון זול ולא מכבד בין חלק מחברי המועצה. בסיום דבריו של גור ביקש הררי להתנצל בפניו: "אני מבקש ממך התנצלות ברמה האישית על ההתנהלות פה מולך, זה בזיון לדבר על נושאים אחרות, תביעות לא קשורות לשולחננו". עו"ד חנוכה השיב לו: "אל תטיף מוסר, אתה האחרון שיכול להטיף לי מוסר." "מגעיל מה שקורה כאן,", אמרה בהמשך גוטרמן, "כמו שעושים בפייסבוק, משמיצים ופוגעים." בהמשך החלו להתרעם נוכח האשמותיו של הררי כאילו חבר ליכוד סביב השולחן הוא ש"הלשין" כדבריו לוועדה לבחינת מינויים ואילו ראש העירייה חי אדיב סינן, בחיוך גדול שאינו משתמע לשני פנים: "פעם ראשונה שאני נהנה בישיבת מועצה".זאב שרגא zeevshraga1978@gmail.com