Local פוליטיקה מקומית
יעל ברזילי
יעל ברזילי
צילום: פרטי

זרקור פוליטי

לקראת הבחירות לרשויות המקומיות שיתקיימו באוקטובר 2018, מערכת "לוקאל" יוצאת בסדרת כתבות אודות חברי המועצה בהוד השרון. והשבוע: יעל ברזילי

לקראת הבחירות המקומיות שיתקיימו בעוד שנה בדיוק, מערכת "לוקאל" יוצאת בסדרת כתבות אופי אודות חברי המועצה בהוד השרון. בכל שבוע חבר או חברת מועצה אחרת יקבלו את הבמה לספר מי הם, מה פועלם ומה תכניותיהם בבחירות הקרובות והשבוע חברת המעוצה יעל ברזילי.שם: יעל ברזילי

השכלה \ עיסוק עיקרי: חברת מועצת העיר הוד השרון ויו"ר הוועדה לקידום מעמד הילד\ה, מנהלת מערך המתנדבים הארצי בעמותת SPACEIL, מנכ"לית ושותפה במיזם 'חיבורים' וחוקרת מגדר בשלבי התזה במסגרת תכנית מקוצרת לדוקטורט במגדר ומשפט. חברת ועד מנהל בעמותת יד לוי אשכול. בעבר מנהלת פעילות ארצית תנועת נשים עושות שלום, בוגרת ארגון LEAD המסלול לפיתוח מנהיגות בישראל.

מצב משפחתי: נשואה לשחר

שיוך מפלגתי: סיעת קצ"ב. סיעה עצמאית בראשותו של חבר המועצה אמיר כוכבי

שנות ניסיון פוליטי בקצרה: עשר שנות ניסיון בעשייה חברתית ופוליטית ברמה הארצית והמקומית, מתוכן ארבע שנים כחברת מועצת העירכיצד את מסכמת את הקדנציה החולפת?

"הקדנציה החולפת הייתה מלאה בעשייה אינטנסיבית משמעותית, בהכרות עמוקה עם אוכלוסיות רבות בעיר וטיפול בבעיות מהותיות ומורכבות שצפו על ידי התושבים בכל הקשור לחייהם כאן. למדתי המון ובעיקר הבנתי שסדר העדיפויות העירוני חייב להשתנות ולהפוך לכזה ששם את התושב במרכז. על אף כל העבודה הקשה יש עוד הרבה מה לשנות כדי להפוך את העיר לבית שהיא יכולה להיות".

מני 3 נושאים ציבוריים עיקריים בהם עסקת בקדנציה האחרונה

"כיו"ר הוועדה לקידום מעמד הילד\ה הובלתי פעולות הקשורות לזכויות מעמד הילד\ה ויישומן בעיר. לאחרונה השקנו תכנית עירונית רוחבית שמטרתה מזעור האלימות ברשתות החברתיות בשיתוף פעולה עם הנהגת ההורים, מועצת התלמידים והנוער ואגף החינוך, לצדם של פרויקטים רבים ארחים העוסקים בחינוך בלתי פורמלי, צרכים מיוחדים ומגדר. כמו כן, פעלתי להגברת השקיפות ושמירה על כללי מנהל תקים בעירייה בכלל ובמועצה בפרט. שמתי דגש על תכנון ארוך טווח ותקצוב שוויוני וסייעתי במאבקים ציבוריים חשובים: נגד תכנית המתאר ההרסנית, הרס מתחם עתידים והגברת הביטחון האישי במרחב הציבורי. בתחום הרווחה והפרט סייעת בהנגשת שירותי העירייה והממשלה לתושבים תוך זמינות מלאה לכל מקרה, תוך טיפול אפקטיבי במאות פניות תושבים".

מה תכניותייך לקראת הבחירות המקומיות?

"בבחירות הקרובות אני מתמודדת שוב למועצת העיר ולשמחתי אני חלק מקבוצה גדולה, מלאה באנשים טובים עם הרבה חלומות ורעיונות להמשך הדרך ועם הניסיון המוניציפלי הנדרש כדי לממש אותן. יש לנו כקבוצה וכנבחרי ציבור תכניות גדולות ואני קוראת לכל מי שהעיר יקרה לו, להצטרף. מאמינה שאפשר וצריך לעשות שיהיה פה הרבה יותר טוב, ואנחנו הולכים להפוך את העיר הזו למה שהיא יכולה להיות – עיר קשובה לתושב וצרכיו ומנוהלת היטב".

ספרי לנו משהו שאנחנו לא יודעים עליך?

"שחר ואני מגדלים את סימבה, כלב שאימצנו מעמותת "קול החיות" המצילה כלבים בוגרים שמתקשים במציאת בית. בנוסף, השנה נבחרתי לרשימת 30UNDER30 – הצעירים המשפיעים של מגזין "FORBES"zeevshraga1978@gmail.com