Local ספורט
רום בראון
רום בראון. כיבוש שער ואכזבה
צילום: זאב גולדשמיט

בור ללא תחתית

קבוצת הכדורגל הפועל הוד השרון מתמחה העונה רק בדבר אחד, הפסדים. בשישי שעבר רשמה את הפסדה ה-11 ברציפות והיא עדיין ללא נקודות. למרות זאת, המאמן והשחקנים שומרים על אופטימיות

בקבוצת הכדורגל הפועל הוד השרון לא מאמינים שזה שוב קורה להם. ביום שישי הקבוצה, שנועלת את טבלת ליגה א' מחוז הדרום עם אפס נקודות, ספגה את הפסדה ה-11 ברציפות. פער של 11 נקודות נפתח בינה לבין חוף המבטחים, ושפת הגוף שידרה סימני יאוש.

הוד השרון התייצבה לקרב תחתית גורלי במגרשה הביתי בנוה הדר נגד הפועל מחנה יהודה, שהייתה רק מקום אחד מעליה. בקבוצה ידעו שניצחון יכול להוציא את הקבוצה לדרך חדשה. אדיר חליפה העלה את מחנה יהודה ליתרון ראשון בדקה 24, אבל רון בראון (אחיו של סהר, קפטן הפועל כפ"ס) השווה בדקה 57 ורץ ליציע לחבק את חבריו שבאו לתמוך. דווקא כשהוד השרון הייתה במומנטום חיובי ועשתה קולות שהיא הולכת לכבוש גם את השער השני, טעות בהגנה הביאה לשער נוסף של מחנה יהודה ולהפסד 2:1.

המאמן יוסי גורדנה, שאהוד על השחקנים, ניסה להישאר אופטימי: "הגענו עם הרבה אמונה שאפשר לנצח. מחנה יהודה קבוצה יותר איכותית מאיתנו, אבל עמדנו נגדם יפה. לצערי אחרי שהשווינו את התוצאה דווקא בדקות הטובות שלנו עשינו טעויות קריטיות. לצערי הקבוצה לא נבנתה נכון, וסף השבירה פה נמוך, ולתקן את מה שבנו זה לא יהיה קל".

ירדתם ליגה?

"בשום אופן לא נרים דגל לבן. נמשיך להילחם עד הסוף ולפחות נסיים את זה כמו ספורטאים. אני לא מוכן שנמשיך להתבזות כל שבוע".

החיוך על פניו של הקשר רום בראון עם כיבוש השער להוד השרון, התחלף בסיום לעצב. בראון, שהיה הטוב בין שחקני הוד השרון, קיווה שהשער שלו יביא נקודות ראשונות, אבל התאכזב כמו חבריו.

"כשהשוויתי את התוצאה האמנתי שאנחנו בדרך לניצחון ראשון. שיחקנו טוב והגענו לכמה מצבי הבקעה טובים, אבל מאכזב שלמרות שמחנה יהודה לא עשו כמעט כלום במחצית השניה, ספגנו את השער השני דווקא כשהיינו במומנטום חיובי. כשלא הולך אז לא הולך עד הסוף".

מה יהיה?

"כמו שזה נראה יהיה קשה להישאר בליגה, כי הסתבכנו מאוד בתחתית, אבל בכדורגל אין בלתי אפשרי. אנחנו כאן בשביל להילחם למען המועדון, ונעשה את הכל כדי להשיג ניצחון כבר בשבוע הבא".

מחוץ לחדר ההלבשה פגשתי את שחקן הרכש, ליאור ראובן, אקס בית"ר ירושלים ומכבי נתניה, שבגיל 37 הגיע כשחקן חיזוק להוד השרון, אבל כבר הספיק להיפצע. "אני מקווה שבשבוע הבא אוכל לשחק" הוא אומר. “התחושות קשות, כי הפסדנו במשחק שבו שיחקנו טוב".

עמית שלמה, שלא שיחק בגלל מתיחה במפשעה, הוסיף: "משהו פה לא מסתדר לי עם התוצאות כי אנחנו עובדים קשה באימונים ובאים מלאי אמונה למשחקים, ושום דבר לא הולך. אף אחד פה לא רוצה לשחק בליגה ב', כי ירידה תהיה כתם לכולם. נמשיך לעבוד קשה ונמשיך להאמין. הניצחון הראשון יגיע בקרוב, כי כמה אפשר כבר להפסיד?".

גם החלוץ מאור חלבי התקשה להסתיר את הכאב : "ידענו שזה משחק העונה שלנו, ובאנו בתחושה שאנחנו יכולים לנצח. כולם ראו שהיינו שווים להם, ואחרי שער השוויון של רום היינו במומנטום חיובי, ובגלל טעות קטנה שוב הפסדנו. זה לא יאומן".

מה עושים כדי לא לספוג?

"אנחנו עובדים על זה...".

אפשר לסכם שירדתם?

"מודאגים מאוד, אבל לא ירדנו. למרות שהמצב קשה אף אחד פה לא חושב על ירידה. הטבלה לא משקרת, כרגע אנחנו הקבוצה הכי חלשה בליגה. מאוד מתסכל לראות מדי שבוע את עצמנו אחרונים בטבלה, אבל כמו שהבאנו את זה על עצמנו, אנחנו מחויבים להוציא את הקבוצה מהבוץ. למרות שהמצב לא מזהיר, נעשה הכל לנצח".

המנכ"ל עזרא חלף: "הקבוצה השתפרה, היא משחקת התקפי ורק חוסר מזל מונע מאיתנו את הניצחון הראשון. אני מאמין שהניצחון בדרך, ואז כל התחתית תיפתח מחדש".

מחר (שישי) הוד השרון תצא למשחק חוץ נגד א.ס. נורדיה ירושלים, שנמצאת במקום ה-11 עם 13 נקודות. מי יודע, אולי מירושלים תבוא הבשורה.