Local העיר שלי
מעיין שאשא וחקיקי
מעיין, ח"כ ד"ר שאשא ביטון ויפית בדיון בכנסת
צילום: פרטי

חינוך וקהילה הוד השרון

תושבות העיר, עידית זהבי ואסנת רוזנטל שטנדם באיסוף תרומות לטובת הכנת משלוחי מנות לבני ובנות גיל הזהב, קשישים תושבי העיר. מעיין צדוק ויפית חקיקי תושבות הוד השרון, השתתפו בדיון בוועדה לזכויות הילד בכנסת

משלוחי מנות לבני גיל הזהב

בימים אלה עוסקות תושבות העיר, עידית זהבי ואסנת רוזנטל שטנדם באיסוף תרומות לטובת הכנת משלוחי מנות לבני ובנות גיל הזהב, קשישים תושבי העיר. זהבי יצרה קשר עם עמותת "עוטפות באהבה" בכפר סבא וביקשה להעתיק את הפעילות החברתית של הקבוצה לטובת תושבי הוד השרון. "הרעיון הפרויקט הזה הגיע דרך קבוצה שאני חברה בה והחלטנו למנף את זה בכל הארץ," אומרת זהבי, "החלטתי לקחת על עצמי את הוד השרון ובעזרתה של חברתי המהממת אסנת, חברנו יחד והתחלנו להפיץ את הבשורה מסביבנו. תלמידי כיתות ו' ז' בבית הספר תלי נרתמו לטובת הנושא במסגרת פעילות בר\בנות מצווה, כתרומה לקהילה. יש לנו קבוצת וואטצאפ ו paybox שאפשר לתרום כמה שרוצים וכרגע אנחנו אוספים מצרכים כמו: קרקר, פירות יבשים, נס קפה, מנה חמה, שמן, אורז/פסטה/פתיתים, פלסטרים, צמר גפן, מקלות אוזניים, קרם ידיים, גרביים, צעיף, כובע ו"כירבולית".

זהבי מציינת כי ניתן להעביר את המוצרים עד ה- 15.2 "אנו מעוניינות לשים בכל משלוח 2 אוזני אמן, באם יש מאפייה שרוצה לתרום ואו אימהות שמעוניינות להכין, תבורכו, "אומרת זהבי, "הילדים של התורמים מוזמנים להכין ברכה מיוחדת ואנו נצרף אותה למשלוחים. כמו כן ביום השינוע, הורים מוזמנים להגיע עם ילדיהם ולהביא את המשלוח לקשיש שנעדכן מראש. מועד האריזות והשינוע הוא יום ו' 3.2"

לפרטים נוספים ניתן לפנות במייל iditzehavy@gmail.com או בפייסבוק: idit Zehavy או osnat rozentahl shtendam

מי מטפל בחול בגני הילדים?

הוועדה לזכויות הילד קיימה השבוע דיון בנושא 'חול מזוהם בגני הילדים, בו לקחו חלק שתיים מתושבות העיר המובילות את הפעילות בנושא, מעיין צדוק ויפית חקיקי. "קשה לי לשמוע שהדיון הוא על החול בארגז החול, בעיניי זה בטל בשישים כיוון שהבעיה האמיתית היא הטיפול בחול ברחבי הגן," אמרה מעיין במהלך הדיון, "ארגזי החול מטופלים באופן כללי, אבל מצע החול בכל הגן לא מטופל ואין אכיפה. חלו אצלנו ילדים בדיזנטריה, ילדים חזרו עם פצעים מוגלתיים. כל אחד זורק את האחריות למישהו אחר. תחזוקת החול ברמה נמוכה ובעלי חיים יכולים להיכנס באופן חופשי. ישנם המלטות של חתולים על הנדנדנות ונמצאו בחול עצמות של דגים."

יו"ר הוועדה, ח"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון (כולנו) סיכמה את הישיבה: "הדיון הורחב גם לחול ולמצעים שסביב ארגז החול. אחרי השיח היום, לפיו יש המלצות ואין הנחיות, כשלחלק הן כן ברורות ולאחרים לא, אני שוקלת לקדם חקיקה בנושא. נבחן בשלב ראשון כיצד מתקדם התהליך ללא חקיקה. לארגז החול יש ערך חינוכי והתפתחותי אבל אם הוא לא מטופל והנזק עולה על התועלת, אולי עדיף שהוא לא יהיה קיים בכלל".

תושבי מתחם הסתיו בהפגנה נוספת

לפני כשלושה שבועות פרסמנו אודות מחאתם של תושבי מתחם הסתיו בהוד השרון, נוכח כוונת העירייה להרוס את הגינה הציבורית היחידה במתחם לצורך בנייתם של חמישה גני ילדים חדשים. התושבים טוענים כי בנייתם של הגנים תגזול את פיסת האדמה הירוקה היחידה בשכונה וכי התנועה במתחם, שכבר היום עמוסה ברחוב שעות היום, כמו גם מצוקת החניה, יגדלו ויפגעו קשות באיכות חייהם.

ביום ו' התכנסו התושבים להפגנה נוספת בנושא בכיכר הטייסים והנווטים במגדיאל. "אנחנו מצפים מהעירייה להקשיב לנו ולדאוג לצרכינו. להקים חמישה גני ילדים ברחוב חד סטרי קטן וצפוף ללא הסדרי תחבורה, ללא פתרונות בטיחות, אינו פתרון בר קיימא," נמסר ממובילי המחאה, "לא ייתכן שתושבי המתחם יהיו חנוקים ללא אפשרויות יציאה ותזוזה, רק בשביל שהעירייה תסמן V על בניית גנים. רווחת התושבים לא פחות חשובה מהקמת גני ילדים. חי אדיב אומנם הודיע כי לא יתמווד בבחירות הקרובות, מבחינתו זה אינו משנה דבר. הוא היה ונשאר האדם היחיד שיכול וצריך לתת פתרון לבעיות שאנו מעלים. הוא עדיין ראש העירייה לכל דבר ועניין ואנחנו מצפים לפגישה שנקבעה אתו ב-11 לפברואר."

שנת השורשים בראשונים

צוות מורי חטיבת "הראשונים" בחר לפתוח את אירועי 'שנת השורשים' בחטיבה בדרך מקורית, על ידי נטיעת עץ שמסמל המשכיות ושורשיות. את טקס הנטיעה ליוותה תפילה קצרה ובהמשך ניטע עץ בחצר בית הספר. צוות מורי שכבת ז', יחד עם המנהלת נוגה ברעם השתתפו בנטיעה הסמלית ובהמשך היום נחלקו תלמידי שכבת ז' לקבוצות ובסיוע המשצ"ים של בית הספר למדו על 'שבעת המינים', בדרך של עיון

zeevshraga1978@gmail.com