Local חדשות
חי אדיב, פורמט חדש
חי אדיב, לא יתמודד שוב
צילום: דוברות

תום עידן

בעקבות הודעתו של ראש עיריית הוד השרון חי אדיב כי הוא לא יתמודד על ראשות העירייה בבחירות הקרובות, "לוקאל" מסכם את 15 השנים בהן ישב אדיב בלשכת ראש העירייה

בהמשך להודעתו של ראש העירייה חי אדיב, כי אין בכוונתו להתמודד לתפקיד ראש העירייה בבחירות הקרובות ביקשנו לסכם את 15 השנים האחרונות בחיי הוד השרון ואת פועלו לקידומה של העיר. אז קצת לפני שנפרדים, אנחנו מסכמים.

חי אדיב נולד ב-27 במרס 1954 בשכונת גיל עמל בהוד השרון. הוא נשוי למיכל, אב לשלוש בנות וסב גאה ובהווייתו נחשב איש צבא מוערך שכיהן בתפקידי פיקוד בחטיבת הצנחנים. בשנים 1982-1983 פיקד על גדוד 932 בחטיבת הנח"ל. כיהן כמפקד חטיבת בנימין, סגן מפקד אוגדת איו"ש ומפקד מחוז חיפה של פיקוד העורף. במהלך שירותו הצבאי נפצע שלוש פעמים, ונאלץ לעבור ניתוח גב צווארי. הוא בעל תואר ראשון בהיסטוריה באוניברסיטת תל אביב, תואר שני במדע המדינה באוניברסיטת חיפה וכן לימודי תעודה בפקולטה למנהל עסקים, אוניברסיטת בר-אילן ולימודי ניהול בכיר באוניברסיטת בן-גוריון.

את תחילת דרכו הפוליטית עשה בשנת 1998, עת התמודד ונבחר לראשונה למועצת העיר הוד השרון, שם כיהן כאופוזיציה לוחמת לראש העירייה דאז, עזרא בנימיני. בשנת 2003 החליט בנימיני כי הוא אינו מתמודד לראשות העיר ואילו אדיב ניהל מערכת בחירות מוצלחת מול המועמדים רפי אסרף וניצב בדימוס יהודה בכר. הוא ניצח והרכיב את המועצה אולם כבר לאחר שנתיים החל לצבור מתנגדים, חלקם אף הפכו אלימים ובשנת 2005 אף נזרק רימון לעבר ביתו, כניסיון הרתעה של גורמים עבריינים שבהמשך אף התקשרו ישירות ללשכתו ואיימו על חייו.

אדיב הצליח לנצח את המתמודדים מול גם בבחירות 2008, אולם בבחירות 2013 נאלץ להגיע לסיבוב שני, אל מול מי שיהפוך לימים לסגנו, ד"ר יואב רוזן. אדיב ניצח כשהוא רותם לצדו את מתנגדיו הגדולים במערכת הבחירות, חברי המועצה עו"ד נוה גור ואמיר כוכבי וכך למעשה, הכריע את הכף וזכה בעוד חמש שנים בראשות העיר.

אז מה היה לנו שם

?

עם כניסתו של אדיב לתפקיד ראש העירייה, ביקש לקדם את חזונו החינוכי "כל תלמיד יכול" והביא להישגים ערכיים וחינוכיים מובילים, בין השאר כיכבה העיר בצמרת הארצית בגיוס לצה"ל (בנים מקום 1, בנות מקום 2) ובצמרת הארצית בזכאות לבגרות. עוד קידם תכניות חינוכיות מובילות כמו מניעת אלימות ובריונות ברשת וגלישה בטוחה, מניעת אלימות סמים ואלכוהול, תכנית ללקויי למידה, שוויון וקבלת השונה, נגישות ועוד. בהמשך נבחר ליקיר תנועות הנוער, כשהציג פעילות של 70% מבני הנוער בפעילויות התנדבותיות, ו - 50% מהם פעילים בתנועות הנוער בעיר. במשמרתו של אדיב הוקמה 'רשת החממות' בשכונות, לפעילות בני הנוער ובעשור האחרון נבנו בעיר 9 מעונות יום, 60 גני ילדים, 4 בתי ספר, 2 נוספים נמצאים בבניה ו- 6 אולמות ספורט.

על פי העירייה, אדיב קידם תוכנית אב ייחודית - קידום הספורט העממי לצד המקצועי, במסגרתה התקיימו למעלה מ- 30 אירועי ספורט לאורך השנה: מרוץ ל.ש.י.ר, טריאתלון הילדים, מרוץ הוד השרון, צעדת רון ארד, הפנינג אופניים משפחתי, טיול ליל ירח ועוד. בוצעה השקעה בנבחרות ספורט ובספורטאים מצטיינים תוך חלוקת מלגות.

בנושא הרווחה, הושקה תוכנית האב העירונית לאזרחים וותיקים, הוקמה מועצת הוותיקים ונוסד פסטיבל הוותיקים הייחודי של העיר. הוקם' בית המתנדב' החדש והוקמה עמותת קלי"ק, שמפעילה בין השאר את מועדוניות הוותיקים במרכז הוד ומרכז סב"י. כמו כן במשמרתו של אדיב הוקם לראשונה מתחם דיור מוגן לעולים, בכניסה הדרומית לעיר.

הישג נוסף שנרשם לזכותו של אדיב הוא קבלת אות רשות איתנה, לראשונה בתולדות הוד השרון, זאת לצד קבלת פרס ניהול כספי תקין, במשך 5 שנים רצופות וקבלת פרס 5 כוכבי יופי, 14 שנים ברציפות. במשמרתו החלה העירייה לפעול על פי תקן בינ"ל איזו 9001 ואף זכתה במקום השני בארץ בסקר נגישות. גולת הכותרת במשמרתו של אדיב – החזון העירוני "טבע אורבני", במסגרתו הביא להקמתו של פארק האגם החדש והחל בפרויקט החייאת הנחלים בעיר.

מחאות ומאבקיםבמשך 15 השנים שחלפו ידע אדיב לא מעט מחאות ומאבקים של תושבים, שהחלו להגבר בקדנציה האחרונה. החל ממחאת הצפיפות בכיתות, דרך מחאת הארנונה במגדלי המגורים, ביטול אגרת השמירה וביטול אגרת התיעול, מאבק משפטי שהסתיים בהחלטה יוצאת דופן, לפיה העירייה החזירה לתושבים מיליוני שקלים שגבתה שלא כדין. עוד התמודד עם מחאות הורים הנוגעות להיערכות העירייה לקליטת לתלמידים במוסדות החינוך וכן עבר משבר קשה בשנותיה הראשונים של החברה לקידום החינוך והתרבות ("מוסדות") עת החלה לתפעל את גני היול"א העירוניים.

במהלך חמש השנים האחרונות עסוקים בעירייה בהקמתו של פארק האגם השנוי במחלוקת, תוך העברת תקציבים של עשרות מיליוני שקלים לטובת הפרויקט שלא נחנך עדיין באופן רשמי ולא ברור מתי ייחנך, למרות הבטחות העירייה שמועדם חלף מזמן. תכנית המתאר שהציג, הר \ 2050, אומנם אושרה בוועדה המחוזית, אולם בימים אלה נידונה בבית המשפט, זאת בהמשך להתנגדותם העזה של אלפי תושבים בעיר, הטוענים כי התכנית עשויה לפגוע קשות באיכות חיי התושבים, הן מבחינה תחבורתית והן מבחינת תשתיות.

מחאת המחאות עמה התמודד אדיב נערכה בחודשיים האחרונים, עת התכנסו מדי מוצאי שבת עשרות תושבים אל מול ביתו ברחוב האורנים וקראו להתפטרותו. בשבועות האחרונים עברה המחאה למרכז העיר ואין ספק כי מראות אלה שחזרו על עצמם מדי שבוע, אינם נעימים בלשון המעטה, לאף איש ציבור מכהן.

במהלך השנים מצאנו נקודות בולטות בהן הבטיח לטפל מדי מערכת בחירות, אולם לא נעשה דבר. בין השאר שיפוץ חזות העיר והרחוב הראשי הישן והמוזנח, הקמתו של היכל תרבות עירוני וכן יצירתם של יחידות דיור לטובת זוגות צעירים. עוד הבטיח לטפל בעומסי התנועה ולפתוח גישה ישירה לכביש 4, אולם הדברים כך נראה, עדיין מתעכבים.zeevshraga1978@gmail.com