Local העיר שלי
סייעות מצטיינות הודש
הסייעות המצטיינות
צילום: אלן שיבר

יום הצדעה לסייעות הצהרונים בהוד השרון

במסגרת יוזמה של החברה לקידום החינוך והתרבות בהוד השרון זכו סייעות הגנים העירוניים ליום כיף,
במהלכו נבחרו 10 מהן לקבל תעודת הוקרה על פועלן לקידום ילדי הצהרונים

השבוע התקיים בהוד השרון אירוע יוצא דופן בייחודיותו, במהלכו ביקשו בהנהלת החברה לקידום החינוך והתרבות, האמונה בין השאר על ניהול הצהרונים בעיר, להוקיר ולהודות לנשות הצוות שעושות לילות כימים, לטובת קידומם ורווחתם של ילדי הגנים – הסייעות. האירוע המרשים התקיים במעמד ראש העירייה, חי אדיב, ורעייתו, מיכל, בכירי מחלקת החינוך בעירייה, בהם מנהלת אגף החינוך יפה עזרא ומנהלת מחלקת גני הילדים, גלילה שמש, וכן אנשי הנהלת החברה לקידום.

במהלך האירוע נהנו הסייעות מכיבוד עשיר ומפנק, צפו בסרטוני ברכה מפתיעים שנשלחו מילדי והורי הגנים והתפעלו משיר תודה מיוחד שנכתב לרגל האירוע , על ידי אשת ראש העירייה, מיכל אדיב בהמשך התקיים מופע של הזמרת שרי וכן טקס הענקת אותות הצטיינות ל-10 סייעות נבחרות, שמשמשות דוגמא לחברותיהן ודמויות חינוכיות עבור ילדי הגן.

בחירתן של הסייעות המצטיינות התבצעה טרם האירוע, על ידי הורי הגנים עצמם ובמהלך הטקס הוענקה לכל אחת מהן תעודת הוקרה בי נכתב: "על החיוך, החום והרוגע שאת משרה על הילדים, על הסובלנות, הסבלנות והמסירות הרבה שאת מגלה. שמחים שאת חלק ממשפחת צהרוני הוד. בהערכה רבה".

ואלו הם שמות הזוכות בתואר הסייעת המצטיינת של השנה: רואן קשוע גן תפוח, רואידה ג'אבר גן זמורה, שימי נגר גן אלמוגן, יפית יעקבי, רותי בללי ונאווה ארז מגן אלה, אורנה ברהום גן אתרוג, דבי חללי גן לילך, ענת בידור גן גפן, חנה תירם גן קלמנטינה, ורד אל גן חרצית.

"פעם ראשונה שהסייעות עמדו במרכז הבמה וקיבלו את היחס שמגיע להן. ההתרגשות גדולה, זה מחמם את הלב לקבל אהבה והערכה על העבודה הקשה שאנחנו עושות", אמרה לאחר הטקס ראידה ג'אבר, אחת הסייעות שזכתה בהוקרה, "יום יום אני נותנת לילדים את כל כולי באהבה גדולה, טוב לדעת שמישהו באמת רואה את זה. אני שמחה וגאה להיות חלק מהצהרונים שעושים מהפיכה באיכות שלהם ובהשקעה שלהם. תודה לכל מי שהוביל את האירוע ומלווה אותנו כל יום".

"אני יודע כמה קשה העבודה שלכן"

יוזם האירוע, חבר המועצה ויו"ר החברה לקידום החינוך והתרבות, עו"ד משה חנוכה, בירך את הסייעות ביום חגן: "תודה לכן, תודה שאתן כאן בערב הזה, ותודה שאתן בגנים שלנו כל יום ביומו עם האוצר היקר לנו מכל. צריך לומר כבר בהתחלה: השם הזה של התפקיד שלכן, 'סייעת'- עושה לכן קצת עוול. קצת- לא משקף בצורה מדויקת מספיק את המציאות. הרי אתן ממש לא רק מסייעות, אתן ממש לא רק משהו שעוזר לדבר העיקרי לקרות, אתן הדבר העיקרי, אתן משמעותיות לא פחות מהגננות והמובילות, אתן אוהבות ואהובות לא פחות, ואתן חשובות לנו לא פחות, זו הסיבה שבחרנו השנה להקדיש יום בשנה רק לכן".

"אני פוגש אתכן בגנים במהלך השנה, מבקר ושומע. אני יודע כמה קשה העבודה שלכן. אני רואה כמה תעצומות נפש אתן צריכות כדי להתחיל בכל בוקר מחדש את העבודה עם חיוך גדול ולב חפץ", אמר עו"ד חנוכה, "אני יודע שמגיע לכן לקבל את כל ההערכה הזאת, את כל החיבוק הגדול הזה שכולנו נתכנסנו כאן כדי לתת אותו ביחד. אבל מעבר לחיבוק, ומעבר לאהבה, ראוי יהיה שגם מעמדכן יוסדר, והפערים הגדולים יצומצמו, ראוי יהיה שמהמשרה בה אתן עובדות תוכל להיות משרה עצמאית ומכבדת, שהחשיבות שכולנו רואים בעבודה שלכן תשתקף גם בתלוש השכר. שהמדינה תעסיק אתכן גם בגן הבוקר וגם בצהרון- כדי לאפשר לילדים שלנו את חווית הילדות הטובה והנכונה ביותר, כדי שיזכו להיות אתכן ימים שלמים. ואנחנו כאן כדי לדאוג שזה יקרה. גם אם זה ייקח זמן.

"אין לי ספק שאתן אלה שאחראיות במידה בלתי מבוטלת על הערכים שהילד סופג, על הבוגר שהוא הופך להיות. כי אתן, אתן שמבלות עם הילדים לעתים יותר זמן משהם מבלים עם ההורים שלהם - אתן אלה שמשנות את העולם באמת. אתן, שבזכותכן הילדים שלנו מתפתחים וגדלים, בזכותכן הם חוזרים הביתה שמחים יותר, מאושרים וחכמים יותר. אתן- שנבחרתן לסייעות השנה, ואתן- שתזכו בתואר המרגש בשנים הבאות, בכן עתידנו. אני מברך אתכן ברכה גדולה, ברכת תודה על מי שאתן ומה שאתן עושות, וברכת תודה שזכינו, שהילדים שלנו זכו, בנשות צוות מקסימות ואהובות".

מנכ"ל החברה לקידום החינוך והתרבות, מיתר שוורץ, בירך גם הוא את סייעות הגנים: "השגרה הזאת, של גני הילדים, של הצהרונים, היא שוחקת וקשה. אנחנו אומרים כל הזמן שאתן אוהבות, וחמות, ומחבקות, אבל אם נאמר את האמת- אתן סוג של גיבורות על. כי כדי לעמוד בשגרה הזאת יום אחרי יום ובכל פעם מחדש לקום עם חיוך ועם ציפייה ליום חדש ועם כל כך הרבה אהבה לילדים - צריך להיות לפחות גיבורות על. אני שמח מאוד שהצלחנו לעצור לכמה רגעים את המרוץ הזה שכולנו חיים בו, כדי להתכנס כאן ולהגיד לכן את המילים החשובות כל כך שאתן אולי לא שומעות מספיק- שאנחנו מעריכים אתכן, שאנחנו אוהבים אתכן, שאתן יקרות לנו מאוד. לנו- אבל יותר מזה – יקרות לילדים של הוד השרון, שהפכו להיות קצת גם הילדים שלכן.

"הערב הזה נועד גם כדי להציב רף, כדי להצהיר שאנחנו שואפים תמיד להיות טובים יותר, ללמוד, להשתפר, להיות מצוינים, תמיד. לכן, הזמנו לפני מספר שבועות את ההורים לכתוב על הסייעת האהובה שלהם, ומתוך הדברים שכתבו בחרנו כאן הערב את אלה שיקבלו את תעודת ההערכה. מהיום, האירוע הזה שיהפוך למסורת, יציין בכל פעם מחדש עובדות מוערכות ואהובות ויאפשר לנו, לכולנו, לבוא ולהגיד לכן – תודה, לבוא ולהחזיר לכן אהבה."

סייעות הגנים התרגשו לשמוע את השיר "תודה" של חיים משה, בביצוע מחודש עם מילים שכתבה אשת ראש העירייה, מיכל אדיב, במיוחד בשבילן.

תודה \ מיכל אדיב
תודה על כל מה שנתתן,
תודה על ילד שחיבקתן,
על אור עיניים,
סיפור או שניים
מה שאהבתי כאן בגן,
על לב פתוח,
מגן ברוח,
כל מה שיש לי כאן בגן.

תודה על כל מה שנתתן,
תודה על פצע שחבשתן,
חיבוק של אמא,
לצעוד קדימה,
מה שלמדתי כאן בגן,
כריך או שניים,
פרי וגם מים,
ישבת איתי גם בשולחן.

תודה על כל מי שחיזקתן,
ועל דמעות אותן ניגבתן,
מבט עיניים,
משחק או שניים,
כל מה שכייף לי כאן בגן,
ימים של אושר,
שמחה של בוקר ,
אותם אזכור עד לעולם.

zeevshraga1978@gmail.com