Local פוליטיקה מקומית
יואב רוזן ינואר 2018
ד"ר יואב רוזן. מערכת בחירות נקייה
צילום: פרטי

"בחירות נקיות" בהוד השרון

המועמד לראשות עיריית הוד השרון, ד"ר יואב רוזן, העביר למתמודדים בבחירות נוסח לחתימה על "אמנת בחירות" בה יתחייבו לשמירה על בחירות נקיות

לקראת הבחירות המקומיות באוקטובר 2018, החליט המועמד לראשות עיריית הוד השרון, ד"ר יואב רוזן, לנסח אמנה שתחייב את כל המועמדים בבחירות למועצה ולראשות העירייה. "הבחירות לרשויות מתקרבות ואיתן גם היצרים, השמועות והרכילויות המיותרות כל כך. בואו נשמור על מערכת בחירות נקייה, עניינית ומקצועית", נכתב באמנה, "הציבור צופה בנו ומצפה מאתנו שנשמש דוגמה לילדים, לבני הנוער לצעירים ולשאר התושבים".

"זה השלב שבו צריך לייסד אמנה - ברית בין המועמדים שמתחייבים לקיים מערכת בחירות ששומרת על כבודם של המועמדים ועל כבודם של הבוחרים והתושבים. תהיה זו מערכת בחירות שתעסוק בדרכים לקדם את עירנו הוד השרון", נכתב באמנה, בה מתחייבים החתומים שלא לפגוע בכבודם ובשמם של המועמדים, לא לפרסם שמועות, רכילות ודברי דיבה בגנותם של המועמדים, לא לקיים קמפיין שלילי נגד מועמדים בין בגלוי ובין בסתר, לא לערב עניינים אישיים ומשפחתיים של המועמדים בקמפיין הבחירות, לא להשתמש במילים בוטות, בכינויי גנאי ושאר דברים פוגעניים, לא להשחית ציוד ולהיגרר חלילה לאלימות כזו או אחרת.

ראש המטה של רוזן, אורון אסרף (37) יליד הוד השרון וממובילי מחאת הדיור בעיר ב–2011, מספר שהרקע שלו כיוצא יחידה קרבית ולאחר מכן הפעילות הרבה שלו לגיוס ילדי שכונות ליחידות קרביות בצה"ל, תרמו לרעיון: "מערכת הבחירות הקודמת הייתה אלימה מאוד מילולית. בנוסף היה נזק רב לרכוש, צריך להבין שזו לא הדרך שלנו ולא הדרך שבה אנחנו רוצים לחנך את ילדינו בהוד השרון".

"לאחר שמערכת הבחירות הקודמת הייתה רווית השמצות וגידופים החלטתי שהפעם מגיע להוד השרון ולתושביה מערכת בחירות נקיה, הוגנת וישרה," אמר רוזן, "אני מקווה ששאר המועמדים יסכימו ויחתמו על האמנה למען התושבים."

המועמדת לראשות העיריה, אביבה גוטרמן, חתמה על האמנה ואמרה: "אני אחתום בשמחה על האמנה, שתואמת לחלוטין את דרך החיים שלי, כך אני נוהגת ביום יום וכך כמובן בבחירות. אני מקווה שכל המתמודדים יחתמו על אמנה זו ובהמשך אף יישמו אותה".

המועמד לראשות העירייה, נדב דואני, חתם על אמנת הבחירות וממטהו נמסר כי, "המועמד לראשות העיר נדב דואני מתמקד בעשייה וביצירת תקווה חדשה לתושבי הוד השרון ומברך על היוזמה החשובה.".

המועמד לראשות העיר נוה גור, מסר בתגובה: "פנייה של חבר או חברת מועצה, באשר הם, בבקשה לנהל את מערכת הבחירות הקרובה כמערכה מכבדת וראויה - אין בה כדי לשנות את מה שממילא היא דרכי או דרך מי מבין חברי סיעת 'דרך העיר' ותומכיה. זו הייתה דרכינו תמיד, זו דרכינו כעת, וכך תהיה גם בעתיד."

המועמד לראשות העירייה, עו"ד משה חנוכה, מסר בתגובה: " כבר מהשלב הראשון של התמודדותי, הצהרתי בפני שותפיי- אנהל קמפיין נטול השמצות. קמפיין שעוסק בדרך שאנו מציעים לעיר ולא במה שרע אצל המתמודדים אחרים. דווקא בעת הזאת, עלינו כשליחי ציבור לשמור על טוהר המידות ביתר שאת".

סגן ראש העירייה חיים שאבי מסר בתגובה: "אני מאוד מאמין בדרך של כבוד הדדי מעבר לזה שאנחנו פוליטיקאים אנחנו גם בני אדם לכולם יש משפחות ולפעמים אנחנו מאבדים את זה אני מאוד מקוה שכולם יכבדו אחד את השני."

סגן ראש העירייה יגאל שמעון מסר בתגובה: "חתמתי על האמנה שהעביר אלי ד"ר רוזן ואני מברך אותו על כך וקורא לכל חבריי להצטרף ולחתום על האמנה וכך נתחייב למערכת בחירות הוגנת שקטה ודמוקרטית."

המשנה לראש העירייה, חברת המועצה כנרת כהן אלישע חתמה גם היא על האמנה: "אני מצטרפת לאמנת הבחירות בחתימתי וחושבת שזו אמירה חד משמעית לניהול מערכת בחירות עניינית ומקצועית ובראש ובראשונה מכבד," אמרה כהן אלישע, "אנו, כל אחד מאיתנו שהנו נבחר ציבור, צריך לשמש דוגמה לניהול מערכת בחירות מכבדת וראויה. אני מאחלת לכולנו בהצלחה ומקווה שנדע לממש הלכה למעשה את האמור באמנה."

תגובותיהם של שאר המועמדים יפורסמו מיד על קבלתם במערכת.

zeevshraga1978@gmail.com