ירושלים

מקומונים, לוחות למכירה
  הפורטל המקומי הגדול בישראל
אתרים מקומיים
חוק ומשפט הקניון העירוני
לוחות מקומיים רישום לעדכונים
עסקים מקומיים מופעים מקומיים
בעלי מקצוע שדרת העסקים
המומלצים אוכל ומסעדות
צור קשר ארכיון עיתונים
אזור הדרום אזור הצפון אזור המרכז אזור השרון
באר שבע אילת
עוטף עזה אשדוד
שדרות אשקלון
נהריה ועכו גולן גליל
  חדרה
  חיפה והקריות
ירושלים תל אביב יפו
פתח תקווה רמת גן-גבעתיים
מודיעין חולון-בת ים
ראשון לציון רחובות
   
נתניה הוד השרון
רמת השרון הרצליה
רעננה כפר סבא
חיפוש Local  
ראשי path delimeter ירושלים path delimeter חדשות path delimeter עיריית י''ם מתנגדת לשיווק קרקעות במסלול ''מחיר למשתכן'' בשכונת רמות
חדשות

עיריית י''ם מתנגדת לשיווק קרקעות במסלול ''מחיר למשתכן'' בשכונת רמות

תמי מאור 07.11.2012
הוסף דף לפייסבוק שמור במועדפים
התנגדות העירייה נובעת, בין השאר, מהקריטריונים המפלים לזכאות לדירות מוזלות שמנוגדים להמלצות ועדת טרכנטברג אשר אושרו על ידי הממשלה
משרד הבינוי והשיכון ומינהל מקרקעי ישראל פרסם אתמול (שלישי) הודעות על שיווק קרקעות לבניית 606 יחידות דיור בשכונת קאנטרי רמות. בעיריית ירושלים מברכים על עצם שיווק הקרקעות אך דורשת לבטל שיווק 128 יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח ועל שיווק של 166 יחידות דיור במסלול ''מחיר למשתכן''.

בשכונת הקאנטרי מתוכננות להיבנות סה''כ 734 יחידות דיור ובמרכזן ייבנה קאנטרי קלאב הכולל מגרשי ספורט ובריכות שחייה. מיקום השכונה בסמיכות לאזור התעשייה הר חוצבים, האוניברסיטה העברית בהר הצופים, הפארק המטרופוליני בעמק הארזים ורובע העסקים החדש בכניסה לעיר יהפוך אותה לאטרקטיבית עבור זוגות צעירים ירושלמיים.

העירייה הגיעה להבנות עקרוניות עם מינהלת המגורים של צה''ל ועם משרד האוצר בדבר הקצאת חלק מהדירות בפרויקט למשרתים בקבע, בהתאם להחלטת הממשלה מיום ירושלים האחרון המעודדת הקצאת קרקעות בפטור ממכרז למשרתים בכוחות הבטחון.

בעירייה מנמקים את ההתנגדות לשיווקים במסלולים אלו, בין השאר, מהקריטריונים המפלים לזכאות לדירות מוזלות אלו. לטענת העירייה, קריטריונים אלו מנוגדים להמלצות ועדת טרכנטברג אשר אושרו על ידי ממשלת ישראל ומתעלמים לחלוטין מהצורך בדיור מוזל למעמד הביניים ולמשפחות עובדות שבא לידי ביטוי במחאה החברתית האחרונה.

בנוסף לכך, טוענים בעירייה, מתכונת השיווקים אשר פורסמה על ידי משרד הבינוי והשיכון לא תואמה כנהוג עם עיריית ירושלים ונוגדת סיכומים מוקדמים לפיהם יחידות הדיור בשכונת ''קאנטרי רמות'' תשווקנה במתכונת אחרת מזו שפורסמה.

הסמכות לאישור השיווקים במסלול זה נתונה לוועדת הפטור במינהל מקרקעי ישראל. הצעות שיווק אלו הובאו לדיון בוועדת הפטור ונפסלו על ידה. פרסום השיווקים במתכונת של בנייה להשכרה ומחיר למשתכן, מבלי קבלת אישור המוסדות המוסמכים אינו ראוי ואף נוגד כללי מינהל תקין.

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר בתגובה: "הטענות שקריות, השיווק במסלולי בנייה למשתכן ודיור להשכרה לא נדון וממילא לא נפסל בוועדת הפטור. המכרזים ברמות ובפסגת זאב מיועדים לכלל האוכלוסייה בירושלים בדגש על זוגות צעירים עם מסלולי דיור להשכרה ומחיר למשתכן. כל המכרזים שפורסמו נעשו לאחר ישיבות רבות עם הדרג המקצועי והפוליטי של עיריית ירושלים. יש סיכומים בכתב על המכרזים והתמהיל שלהם. הניסיון להציג שיווק של 1,200 יחידות דיור בירושלים כמחטף, מבזה את מי שעושה זאת.

"אנחנו פועלים לפי החוק ועובדים במקביל לאישור בוועדת הפטור, כפי שבוצע במקומות נוספים בעבר בכדי לקצר הליכים.

"האזכור של גורמים עלומים בעיריית ירושלים לא תטשטש את עובדת שיווקן של למעלה מ-2,000 יחידות דיור בירושלים כמו גם שהמכרזים פתוחים לכולם. רבות מיחידות דיור אלה משווקות במסגרת מסלולים מוזלים, תוך יצירת תחרות בין היזמים על המחיר הנמוך ביותר לדירה ולשכר דירה.

"מטרת משרד הבינוי והשיכון ומינהל מקרקעי ישראל לשווק קרקעות למספר יחידות הדיור הגבוה ביותר האפשרי בירושלים לטובת זוגות צעירים וחסרי דירה כדי להמשיך להגדיל את מלאי הדירות החדשות ולהוזיל את מחירן – ואכן מאז מחירי השיא באמצע 2011 הוזלו מחירי הדירות החדשות ב-11%".
העירייה מתנגדת
חדשות
בן שמונה מצא ראש פסלון עתיק והעבירו לרשות העתיקות
רשות העתיקות תעניק לאיתי הלפרין בן ה-8 מפרדסיה, שמצא את ראש הפסלון בתל בית שמש, תעודת הוקרה על אזרחותו הטובה, וכיתתו תוזמן להשתתף בחפירה ארכיאולוגית ובסיור באוצרות המדינה
טורים ודעות
ב(ע)ין השורות
פרשת וישלח: כן, אדוני
פרסום בלוחות מקומיים
 עסקים בירושלים
מיזוג רענן
שמעוני חזי - ביטוחים
אורקין - דיסקין דר אולגה
האיגוד הירושלמי למאבק בסמים
נ.ה.ל. - נפגעי הוצאה לפועל ומשכנתאות
 מסעדות בירושלים
טל בייגלס
ראשי | אודות | תקנון שימוש | לוחות מקומיים | עסקים מקומיים | אינקס עסקים | הפוך לדף הבית
לוקאל תקנון | רישום למועדון עסקים | אינדקס עסקים | מפת האתר | כתבו לנו | בניית אתרים | פרסום במקומונים | פרסום באתר
This page was generated in .47 seconds.