Local חדשות
שירה בנקי
שירה בנקי ז"ל
צילום: פרטי

מתה מפצעיה הנערה שנדקרה במהלך מצעד הגאווה בי-ם

שירה בנקי, בת ה-16, תלמידת התיכון ליד האוניברסיטה, שנפצעה באורח קשה מאוד מתה בבית החולים הדסה עין כרם. בני משפחתה הודיעו כי הם יתרמו את איבריה. בהודעה שפרסמה המשפחה נאמר "ללא כל תכלית ובשל רשעות, טפשות ורשלנות קופד פתיל חייה של הפרח המקסים שלנו"

פיגוע הדקירה במצעד הגאווה בירושלים ביום חמישי האחרון הפך אחר הצהרים (ראשון) לרצח, כאשר בבית החולים הדסה עין כרם מתה מפצעיה הנערה שירה בנקי, בת ה-16, תלמידת תיכון ליד האוניברסיטה בעיר.

לאחר מותה הודיעה משפחתה של שירה ז"ל כי היא תתרום את איבריה. בהודעה שהוציאה המשפחה נמסר: "שירה שלנו המקסימה נרצחה רק בשל העובדה שהייתה נערה בת 16 שמחה, מלאת חיים ואהבה שבאה לתמוך בזכותם של חבריה וכל אדם לחיות לפי דרכם. ללא כל תכלית ובשל רשעות, טפשות ורשלנות קופד פתיל חייה של הפרח המקסים שלנו. דברים רעים קורים לאנשים טובים ודבר רע מאד קרה לילדה נפלאה ומדהימה. המשפחה מייחלת לקצת פחות שנאה והרבה יותר סובלנות".

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, הנהלת העיר ומינהל החינוך פרסמו הודעה בה הם הביעו צער עמוק על הירצחה של שירה בנקי ז"ל במצעד הגאווה.

ברקת ציין כי "הרצח במצעד הגאווה ברחובה של ירושלים הוא מעשה נפשע, ולא ניתן לו להשיג את מטרתו. נמשיך לאפשר חופש ביטוי מלא בעיר לכל אחד, נמשיך לתמוך בכל הקבוצות והקהילות בעיר ובבית הפתוח, נגביר את החינוך לקבלת האחר ולסובלנות במערכת החינוך ולא נירתע מאלו המנסים בדרכים נלוזות למנוע זאת. אנו מאחלים תנחומים למשפחה וממשיכים לתמוך בקהילת בית הספר ובחבריה ללימודים".

ראש עיריית תל-אביב - יפו רון חולדאי הביע צער עמוק על מותה של שירה בנקי, שנרצחה במצעד הגאווה בירושלים: ״אני חוזר וקורא לממשלה - לא פעם מדברים אצלנו על 'תשובה ציונית הולמת' לכל מעשה נפשע של מחבלים. מה שנדרש היום זה חקיקה ציונית שוויונית הולמת למעשה הנפשע שהתבצע בשבוע שעבר בירושלים. החלו מייד בהליך של חקיקה שיהפוך, סוף סוף, את חברי הקהילה הגאה בישראל לאזרחים הנהנים משיווין זכויות גמור בכל מה קשור לתחום הנישואין, גידול הילדים, נושא הפונדקאות, ענייני תעסוקה ועוד".

מאיגי, ארגון הנוער הגאה, נמסר כי הארגון "מרכין ראשו עם משפחתה של שירה בנקי בת ה-16 שנפטרה הערב מפצעיה בעקבות פיגוע הדקירה שהתרחש במצעד הגאווה בירושלים ביום חמישי האחרון. בנוסף, פותח הארגון בצו השעה, את מוקדי התמיכה ומועדוני הנוער שלו ברחבי הארץ, אשר יהיו מאוישים על ידי המדריכים והעובדים הסוציאליים על מנת לקלוט כל בן ובת נוער אשר זקוקים לתמיכה".

רן לייבל ומנדי מיכאלי, מנכ"לי הארגון: "אין מספיק מילים שיתארו את תחושת הכאב לאור פטירתה של שירה. לבנו כעת עם המשפחה ואנחנו מבטיחים שדמה לא יהיה הפקר. אנחנו מפעילים ברגעים אלה מוקדי תמיכה לבני הנוער הזקוקים לאוזן קשבת. מוקדי התמיכה יהיו מאוישים על ידי מדריכי הארגון והעובדים הסוציאליים. אנו קוראים לכל נער ונערה הזקוקים לכך לפנות אלינו ולא להישאר לבד".

עוד מוסיפים בארגון הנוער כי, "אולי הרוצח ישי שליסל היה זה שאחז בסכין, אך זרוע אחרת כיוונה את הפיגוע הזה. דם הקהילה הגאה בכלל והנוער הגאה בפרט מותר כל יום. בבתי הספר, במסגרות חינוכיות, ברחוב ואפילו בבית. הכתובת נמצאת על הקיר כבר שנים. היא הייתה שם ב-2005, היא הייתה ב-2009, והיא נכתבה היום שוב. לא נספוג אבדות נוספות – הגיע הזמן לפעול וליישם את מסמך הדרישות שהופנה למשרד החינוך ולשר בנט, ויפה שעה אחת קודם. המאבק שלנו הוא המאבק של החברה הישראלית כולה. שנאה היא שנאה, גם אם היא מופנית ללסבית, לערבי, לחרדי, לאתיופית או ליהודי. חינוך נגד להט"בופוביה, הוא חינוך נגד גזענות, הוא חינוך לשיפור פני החברה הישראלית".

מעיריית ירושלים נמסר כי, "עיריית ירושלים ממשיכה כל העת ללוות באמצעות אנשי מקצוע ופסיכולוגים את התלמידים בבית ספרה של הנערה. בנוסף העירייה פתחה קו טלפון מיוחד בשיתוף עם ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בו יכולים להיעזר תלמידים, אנשים שצעדו במצעד וכל מי שחש מצוקה במספר 1201. כמו כן, מפעילה החטיבה לקידום נוער בעירייה את דף הפייסבוק 'מענה ברשת' אשר מעניק עזרה ראשונה נפשית לבני נוער ומופעל ע"י אנשי מקצוע, פסיכולוגים ועובדים סוציאליים".