Local העיר שלי
פאולה רוזנברג
פאולה רוזנברג, עוזרת לאתר את מקורות חוסר האיזון האישי
צילום: פרטי

שיטת פאולה

פאולה רוזנברג הפכה בשנים האחרונות לגורו של האוכל הבריאותי עם פינה בטלוויזיה, תכנית רדיו, סדנאות, הדרכה אישית, הרצאות ומה לא. אפילו את בעלה, איש הטלוויזיה ליאון רוזנברג, היא הצליחה לרתום לעניין

משהו פשוט לא מסתדר בראיון עם פאולה רוזנברג. אחרי הכל ניתן לצפות שאשתו הבלונדינית והיפה של מנחה הטלוויזיה ליאון רוזנברג, שמדברת בהתלהבות על רפואה טבעית, תשוקה ואהבה תהיה מרואיינת מפוזרת. מאלה שצריך כל פעם להזכיר להם מה הייתה השאלה. אבל פאולה רחוקה מכך. דיבורה הקולח מסודר, מובנה ומפורט, וכשהיא מדברת על מגוון הפעילויות שלה (פינה בטלוויזיה, תכנית רדיו, סדנאות, הדרכה אישית, הרצאות ומה לא) אי אפשר להסיט אותה לכיוון אחר.

"אמא שלי לפעמים אומרת לי: פאולה, למה את לא אומר לאנשים שאת עורכת דין?" היא צוחקת. "אני אומרת לה שאולי אתלה את התעודות שלי בשירותים".

אז לא תמיד היית כזאת?

"ממש לא. בגיל 25 מצאתי את עצמי נשואה, עורכת דין באחד מהמשרדים הגדולים בארץ ודירה עם משכנתא בכפר סבא. חיה חיים שכלפי חוץ היו חלון ראווה לפי הספר, אבל בפנים הרגשתי כמו זקנה, חסרת תשוקה מבחינה מקצועית ואישית. מבחינה גופנית הרגשתי על הפנים. כל הזמן הייתי עייפה, עם מגרנות, בערבים הייתי מדוכדכת".

ואיך קרה המהפך?

"הכל החל משינוי תזונתי. יום אחד נמאס לי מהכאבים. קמתי באמצע הלילה ומצאתי באינטרנט נטורופתית שקיבלה בקריית מוצקין! נסעתי אליה ברכבת פעם בשבועיים ועשיתי שינוי תזונתי".

התזונה הנטורופתית יכולה להיות מאוד נוקשה.

"תביני, גם אם היא הייתה אומרת לי לאכול לטאות הייתי אוכלת. עשיתי שינוי קיצוני, אבל אחרי חודשיים שלושה התחלתי להרגיש יותר חזקה, בלי מגרנות ודכדוכים. היה לי כח לעשות דברים אחרים ולא שקעתי תחת הנטל של החיים".

פתאום היה לפאולה כח לבחון את החיים אליהם נשאבה, והצעד הראשון שעשתה היה להתגרש.

"בגיל הנעורים חוויתי אהבות סוערות", היא מספרת. "קישרתי בין אהבה ובלגן ואני חושבת שלא באמת האמנתי שיש אהבה אמתית. חייתי עם איש מחשבים חמוד ומקסים, שלא היה הבחירה הנכונה עבורי. פירוק הנישואים, לאכזב אדם אחרי שהתחייבתי אליו – אין דבר קשה מזה. במיוחד לאדם כמוני שרוצה לרצות את כולם".

פאולה, ילידת ארגנטינה, עלתה לארץ בגיל 6 והגיעה לכפר סבא בכיתה ה'. אחרי הגירושין עברה לתל אביב.

פאולה: "המשכתי לעבוד במשרד עורכי הדין, אבל כבר הייתי יותר מחוברת לעצמי והבנתי שזה לא מספיק טוב בשבילי. כשלמדתי באוניברסיטת תל אביב משפטים ותקשורת מאוד אהבתי את הלימודים אבל העבודה מאוד סיזיפית ופקידותית. החלק הכי מעניין היה לפגוש את הלקוחות ולשמוע את המצוקות שלהם. התובנה הראשונה שלי הייתה שמה שאני יודעת לעשות הכי טוב זה לעורר תשוקה באנשים לעשות מה שטוב לעצמם".

אחרי זמן עזבה את המשרד התובעני לטובת עבודה בעמותת שח"ם - איגוד שחקני המסך. עבודה משמונה עד חמש. "פתאום סיימתי ויש עוד אור יום!" היא מספרת בעיניים נוצצות. עם השעות שהתפנו, פאולה החלה ללמוד נטורופתיה בלימודי ערב, ולבשל בשבתות.

"מגיל 13 אני מבשלת. התחלתי לבשל לאנשים וחילקתי קופסאות על אופניים. דרך זה התחלתי לפתח את מעגל המטופלים שלי בנטורופתיה".

ואיזה תהליך עברת מבחינה אישית?

"לא רציתי לשמוע על גברים או דייטים. רציתי להיות חופשיה. בחיים לא התהוללת ורציתי גם", היא מגחכת.

בן דודה הבמאי הציע להכיר לה את ליאון רוזנברג. "הוא אמר לי: ליאון הוא דון ז'ואן תל אביבי. אחלה פרטנר להתהוללות. יום אחד הוא קבע אתו לשתות, והצעתי לחברה לבוא כי רציתי להכיר לה את בן הדוד שלי. ליאון אחר בשעה וחצי וכבר חשבתי ללכת, אבל מאותו יום..".

טוב, להתהולל היא כבר לא הספיקה, אבל להתאהב בצורה עמוקה ומתמשכת דווקא כן. לקראת סוף הריאיון הנערך במטבח ביתה נכנס ליאון מוקדם מהצפוי, גבוה וצנום. החיוך שלה - אחרי שנים של נישואין ושתי בנות – אומר הכל.

ממתק אחד ביום
איך מסתדרות הבנות עם אורח החיים הזה
"תמיד שואלים אותי: מה, הבנות לא אוכלות במבה?? אז במבה הן לא אוכלות, אבל הגישה שלי מתונה. אנחנו מאוד פתוחים בבית באוכל, והארוחות מכילות אוכל מגוון ומוגשות מפורקות. אני שמה כל דבר בנפרד בקערה קטנה ואומרת להן להרכיב את המנה. זה נותן להן תחושת בחירה ושהן שולטות".

ובכל זאת, איך אפשר ילדות בלי ממתקים?

"אין לנו מגירת ממתקים, אבל מותר להן ממתק ליום ובימים מיוחדים שניים. אני בחיים לא אכניס הביתה טופי, סוכריות גומי צבעוניות או חטיפים מלוחים אבל יש שוקולד, גלידה וארטיקים. כשאני מגיעה לגן השעשועים עם צידה של דברים טעימים בסוף כל הילדים מסתובבים עם פריכיות אורז ביד. הם מתים על זה!

"גם ליאון מאוד זורם. בבית הוא מאוד מקפיד על אוכל בריא ואוהב את זה, כי היום הוא מרגיש יותר טוב מבחינה גופנית. אבל זה לא היה כך בהתחלה וזה לא מובן מאליו שהוא מעריך את זה".

איך אתם מתנהלים כמשפחה עם החשיפה התקשורתית?

"אני לא עושה מזה עניין וגם ליאון. כשאנשים מבקשים מליאון חתימה אני מסבירה את זה לבנות בטבעיות. החשיפה משרתת אותי והיא תוצר של העבודה שלי שאני אוהבת".

נדמה, שהיא יכולה לדבר יום שלם על העבודה שלה. "מה שאני עושה זה ללוות ולהנחות אנשים שרוצים להרגיש טוב ולחיות באופן איכותי. אנשים מסכימים לחיות עם כאבים כי חושבים שזו גזירת גורל, אבל כאבי בטן, עצירות, מיגרנות וחולשה הם תוצר של חיים לא מאוזנים. אני עוזרת לאתר את מקורות חוסר האיזון האישי ומציעה כלים כדי לאזן את ההיבט הגופני, הרגשי וההתנהגותי".

המעגלים שבהם היא פועלת מגוונים. יש לה פינה קבועה בתכנית הבוקר של קשת ובה היא מציגה בישול ומתכונים בנושאים שונים. בסופי השבוע היא מפרסמת במדור האוכל של מאקו "חיים וטעם" כתבה שמרחיבה על הנושא שעלה בפינה. היא מנחה תכנית רדיו חדשה יחד עם דליק ווליניץ ברדיו 102FM, בין שש לשבע בבוקר.

היא מעבירה סדנאות, וביניהן סדנה לניקוי הגוף מרעלים, סדנה לתזונת תינוקות, סדנאות בישול בריא וסדנא לירידה במשקל.

כן, עזבו את הדימוי על אישה שיושבת עם שרוואל ועושה נשימות. האישה מאירת הפנים הזאת נמצאת לגמרי עם רגליים על הקרקע. בבית שלה, ברחוב שקט ונעים בכפר סבא, נמצאת הקליניקה בה עובדים עוד נטורופתיות ומטפלים בדיקור ובעיסוי, והמטבח משמש גם כאתר בישול וצילומים לפינת הטלוויזיה שלה.

"האמת, שבהתחלה חזרנו לכפר סבא מכורח המציאות", היא מודה. "בגלל מחירי הדירות והרצון להיות ליד אמא שלי אבל היום אנחנו כל כך מרוצים פה שלא היינו חוזרים".