Local העיר שלי
רואא פצועה מפיוגע בטורקיה 31.12.16
רואא מנסור בבית החולים "מאיר". נפצעה קל
צילום: פרטי

"הזהרנו את הבנות שלא לנסוע"

כך אמר אביה של רואא מנסור מטירה שנפצעה בפיגוע במועדון באיסטנבול שבו נרצחה חברתה הטובה, ליאן נאסר. ל"לוקאל" מספרת רואא על רגעי האימה: "השתטחנו על הרצפה וזחלנו לעבר המחסן. אני נוריתי, אבל מרוב הפחד והלחץ כנראה שלא הרגשתי"

בפיגוע טרור במועדון ה״ריינה״ באיסטנבול, בעת חגיגת השנה האזרחית החדשה, נרצחו 39 בני אדם ועוד כ-69 נפצעו. ליאן זאהר נאסר, ז״ל, בת 19 מטירה, נרצחה בפיגוע ושתי חברותיה, שבילו עמה במועדון, נפצעו בינוני.

בין החברות הייתה רואא מנסור, אשר בין עיסוקיה בלימודים, הינה פעילה חברתית ומתנדבת בתחנת מגן דוד אדום בטירה. רואא טופלה בבית החולים בטורקיה שם נותחה ולאחר ייצוב מצבה היא הוטסה לארץ יחד עם שתי חברותיה ואושפזה בבית החולים "מאיר" לשם השגחה. כעת מצבה משתפר והיא תשוחרר עוד השבוע לביתה.

רואא בת ה-19 מתנדבת במד"א מספרת על כך שלא איבדה את העשתונות וזחלה לכוון המחסן של המסעדה מה שהציל את חייה ואת חיי שתי חברותיה הנוספות. "אני והחברות שלי החלטנו לנסוע לטורקיה למרות שהזהירו אותנו. לא חשבנו שדבר כזה יקרה. בערב השנה החדשה המליצו לנו על המסעדה הזו, והחלטנו ללכת לאכול שם. במהלך הערב שמענו רעש, לא הבנו מה קרה בהתחלה ואז שמענו את היריות. הבנו שכנראה מדובר בפיגוע, השתטחנו על הרצפה וזחלנו לעבר המחסן.

"אני נוריתי, אבל מרוב הפחד והלחץ כנראה שלא הרגשתי, רק ראיתי שיורד לי דם. שכבנו שם על הרצפה הרבה זמן עד שהגיעו כוחות הביטחון. לקחו אותנו לבית החולים ולאחר כמה זמן הבנו שליאן מתה. קשה לי לדבר עליה ואני רק רוצה להגיד שהיא הייתה כמו אחותי וממש אהבתי אותה. הלכנו ארבע וחזרנו שלוש. אנחנו מאוד אוהבות אותה ועוד נעשה משהו לזכרה".


עדותה של רואא מנסור (צילום: קרן שלהבת)

סופיאן מנסור, אביה של רואא ששוהה עם אשתו גאדה לצד בתו מספר: "הזהרנו את הבנות שלא לנסוע, אבל הן לא הקשיבו. הן שכנעו אותנו במשך שבועיים שנסכים שהן יסעו ולצערנו בסוף נכנענו. הן נסעו ביום שישי בבוקר והודיעו לנו היכן הן נמצאות.

"כששמענו על הפיגוע הבנתי מיד שהבת שלי נמצאת שם במסעדה. בסביבות השעה 23:00 הן הגיעו למסעדה והתחילו לאכול. ראיתי הודעה בפייסבוק, ראיתי את השם של המסעדה, ניסיתי להשיג אותה והיא לא ענתה. רק בארבע לפנות בוקר היא חזרה אלינו וסיפרה לנו מה קרה. יצרנו קשר עם הקונסוליה הישראלית בטורקיה, כדי שנוכל לדבר אתה. דאגנו שיטיסו אותה לארץ כמובן".

למה הסכמתם לתת לבתכם לנסוע למרות האזהרות שפורסמו?

"הטרור נמצא בכל מקום. אנחנו לא יכולים להגביל את הילדים שלנו לנצח. גם כשהילדה שלי יוצאת לטיול בארץ אנחנו חוששים. מדובר במעשה נבלה, שלא מוביל לשום דבר. קומץ קטן מחליט לקחת חיים של ילדים וחפים מפשע. לא כתוב בדת שלנו ולא בשום דת שמותר לגזול חיים של אדם אחר, ובטח לא של ילדה צעירה שרק החלה את חייה. אני מתבייש שהם מדברים בשם הדת והאיסאם".

חיים פראן מנהל מחלקה כירורגית א' בבית החולים "מאיר" כפר סבא: "קבלנו את הנערה על ידי מד"א שהוביל אותה משדה התעופה. היא הגיעה אלינו במצב כללי טוב, בדקנו אותה. פציעותיה לא קשות והיא תשוחרר לביתה".

בין עיסוקיה בלימודים רואא הינה פעילה חברתית ומתנדבת בתחנת מגן דוד אדום בכפר סבא ובטירה.
אלי בין, מנכ״ל מד״א: ״ראשית, אנו משתתפים בצערה העמוק של משפחת נאסר. כמו כן, אנו שולחים ברכת החלמה מהירה לרואא נאסר, מתנדבת מד"א אשר נפצעה בפיגוע. כמו כן, אנו נמשיך לעודד ולטפח את הדור הצעיר ברוח המאפיינת את רואא - נתינה, יוזמה, אחווה ועזרה ללא לאות ומקווים שתחזור לכוחותינו במהרה״.