Local ספורט
דנזל לוינגסטון
דנזל לוינגסטון. מהזרים הטובים בליגה
צילום: אלון הלר

הגיעה למאני טיים

קבוצת הכדורסל הפועל כפר סבא ממשיכה להוכיח שהיא אחת הטובות בליגה כשהעפילה לחצי גמר הפלייאוף, מול הפועל באר שבע. הזר המצוין דנזל לוינגסטון מקווה שהעונה תסתיים בהעפלה לליגת העל. הללויה!

קבוצת הכדורסל הפועל כפר סבא לא מפסיקה להפתיע. אחר שסיימה את העונה הרגילה במקום השני היא הדהימה שוב כשניצחה 0:2 בסדרת רבע גמר הפלי-אוף את אליצור קריית אתא, והוכיחה שהיא לא רק סוס שחור. בשלב חצי הגמר כפר סבא תפגוש את הפועל באר שבע בסדרת הטוב מ-5 , והיא נראית רעבה להגיע גם למעמד הגמר. לכפר סבא יתרון ביתיות והמשחק הראשון ייערך מחר (שישי, 14:00) באולם "היובל" ברחוב אזר. באר שבע תארח את המשחק השני ביום שלישי הקרוב (19:30) והמשחק השלישי שוב ייערך בכפר סבא ביום שישי הבא.

בניצחון על קריית אתא, הפועל כפר סבא נקמה על ההפסד לאותה יריבה בעונה שעברה באותו מעמד. היריבה הבאה, הפועל באר שבע, נחשבת לחזקה יותר כזו שהעמידה תקציב גדול כדי לעלות לליגת העל, אבל בכפר סבא מקווים להמשיך להפתיע ולנצל את הביתיות. ברבע הגמר באר שבע הזיעה עד שעברה את מכבי רחובות בשני משחקים צמודים, כשניצחה בבית 63:66 וניצחה בחוץ 69:73.

כפר סבא ניצחה בביתה את קריית אתא 69:78 תחת ניהול משחק נהדר של המאמן ברק דמיציאן, לאחר משחק נהדר של דנזל לוינגסטון שקלע 21 נקודות וקלט 12 ריבאונדים.

כפ"ס ניצחה את קריית אתא גם בחוץ 70:75, אחרי שיתרון השיא שלה במשחק היה 23:38. לקראת סיום המשחק השני אתא הקטינה לשלוש הפרש והדרמה היתה בשיאה, אבל שלשה של האמריקאי המצויין של כפר סבא, לוינגסטון, 1:44 לסיום הכריע את המשחק, וסימנו את תחילת החגיגות.

לוינגסטון הוא מהזרים הבולטים בליגה הלאומית ( 22.4 ממוצע נקודות למשחק), והרבה בזכותו הפועל כפ"ס נמצאת בעונת השיא שלה. ערב גדול של37 נקודות שקלע נגד קריית אתא ועשרה ריבאונדים שחטף היו מתנת יום ההולדת שחגג השבוע, והוא רק בן 24. זו עונתו הראשונה מחוץ לארה"ב. קודם לכן שיחק שנתיים בליגת הפיתוח בקבוצת הבת של יוסטון רוקטס, וההחתמה בכפר סבא רק בחודש אוגוסט היתיה "הגניבה, של העונה ושובר שיויון מול יריבותיה.

37 הנקודות שלוינגסטון קלע בניצחון על קריית אתא לא הוציאו אותו משלוותו, כשאמר: ,זו הרגשה נהדרת לקלוע 37 נקודות ולסיים בניצחון. ידעתי שאני צריך לעלות מדרגה כדי להגיע למשחק הגדול הזה".

כשנשאל, מה עושה אותו כל כך מיוחד, השיב: “כולם בוטחים בי ומאמינים שאנחנו יכולים לנצח. המפתח להצלחה של הפועל כפר סבא, שכל שחקן יודע מה התפקיד שלו, והתקשורת בינינו מאוד טובה".

לוינגסטון לא מסתפק בחצי הגמר, ולמרות היריבה החזקה מבאר שבע: “אני מאמין שאפשר לעלות ליגה, בשביל זה באתי לכאן. בתחילת העונה אף אחד לא האמין בנו, רק אנחנו האמנו. אם הפועל כפר סבא תעלה לליגת העל זה יהיה מדהים עבור העיר הנהדרת, שכיף לגור בה. יש בעיר קהל שאוהב כדורסל".

מי שאחראי לעונה הנהדרת הזו של הפועל כפר סבא הוא המאמן ברק דמציאן, שאמר: “אני לא חושב שזו הפתעה שהגענו לחצי הגמר. הליגה הלאומית היא שוויונית, והפערים בין הקבוצות אינם כאלה גדולים. עובדה שכל המשחקים ברבע גמר הפלייאוף הסתיימו בהפרשים קטנים, 4 -5 נקודות, ולא20 הפרש כפי שניתן לעיתים לראות בכדורסל”.
לדבריו, סוד ההצלחה של הפועל כפר סבא העונה הוא המרכיב האנושי, חוסר האגו של השחקנים שנותנים מעצמן הכל באימונים ובמשחקים.
על היכולת המרשימה של לוינגסטון, אמר המאמן: "אין ספק שלוינגסטון שידרג את הקבוצה שלנו. הוא עשה פעולות שפשוט הכריעו את הסדרה".

לקראת הפועל באר שבע, יריבתה בחצי הגמר, הוסיף דמציאן: “מדובר ביריבה חזקה שנבנתה לעלות ליגה. ברבע הגמר היא ניצחה פעמיים את מכבי רחובות. בליגה הסדירה הם ניצחו אצלנו, ואנחנו ניצחנו אצלם בבית. זה יהיה קשה, אבל נלמד אותם ונתכונן בהתאם. אם נדע לעשות את הפעולות הנכונות, יהיה בסדר".