Local צרכנות מקומית
לירון שוורץ המזללה
לירון שוורץ
צילום: אלן שיבר

רוצה "לזלול" את השוק

לירון שוורץ (29) מכוכב יאיר עומדת מאחורי שני הסניפים של "המזללה" בכוכב יאיר ובמרכז B CENTER בשכונה הירוקה בכפר סבא, מאמינה שיש ביקוש להמבורגר איכותי, טעים וזול ומקווה להפוך את שתי החנויות לרשת

הכירו את האישה שעומדת מאחורי "המזללה" בכוכב יאיר. לירון שוורץ, רק בת 29 וכבר חולמת על הפיכה לרשת. בפורים נפתח הסניף השני של "המזללה" במרכז B CENTER בשכונה הירוקה בכפר סבא והיא לא מתחייבת לעצור שם.

"יש ביקוש להמבורגר איכותי שאפשר פשוט לאכול וללכת", היא אומרת. "אנחנו מציעים אוכל טעים, זול ואיכותי".

"המזללה", כשמה כן היא. לא מודבר במקום להעביר בו ערב רומנטי אבל מבחינת לירון, התחרות שלהם אינה מול רשתות האוכל המהיר (מקדונלד'ס או בורגר ראנץ') אלא דווקא מול מסעדות ההמבורגרים היקרות.

"נכון שאנחנו לא מסעדה לשעות הערב. אין לנו מלצרים, אבל יש מקום לשבת עם בר. ברמת האיכות אנחנו לא נופלים ממסעדות ההמבורגרים והתגובות שאנחנו מקבלים מהלקוחות מצביעות על כך. הקציצה שלנו היא 100% בשר".

- מה היתרונות שלכם?

"אנחנו מכינים את ההמבורגרים כאן בעבודת יד. מקבלים גוש בשר ושומן, טוחנים ומתבלים וזה משהו שמייחד אותנו. אנחנו כשרים והמחירים שלנו מתאימים לכל כיס. אנחנו מציעים גם ג'בטות עם חזה עוף ופרגיות, המבורגר צמחוני מפטריות ועדשים ולחמנייה ללא גלוטן. אנחנו מנסים לגעת בכל האוכלוסייה".

מה טווח המחירים שלכם?

"אנחנו מוכרים ארוחת ילדים ב-30 שקל עם צ'יפס וטרופית, ארוחת 200 גר' ב- 43 שקל, ארוחת 300 גר' ב- 54 שק ארוחת 400 גר' ב-62 שקל. מים אלה יש לנו מבצע של 10 שקלים ל-100 גר' בשר, בשני הסניפים".
לירון היא בת למשפחה מוותיקות כוכב יאיר. שני אחיה הגדולים גם הם מתעסקים בתחום האוכל. זיו (44) הוא שף ויועץ קולינארי וגיל (39) מנהל את הסניף של "המזללה" בשכונה הירוקה.
"
זה באמת לא ברור איך זה יצא שכולנו מתעסקים עם אוכל", היא מודה. "יש לנו גם אמא פולנייה. גדלנו על שניצל פתיתים אבל אני תמיד עבדתי באוכל. הייתי בריסטה ברשת 'עלית', זכיתי מקום 8 בארץ התחרות בריסטות ופעמיים מקום ראשון ברשת".

ל"מזללה" – שאז נקראה "המשביע" והייתה בבעלות אחיה גיל, הגיעה אחרי שעברה ניתוח גב ונאלצה לעזוב את מקום עבודתה.
"הייתי חצי שנה מושבתת בבית, לא יכולתי לעשות כלום וחשבתי שאני משתגעת", היא מספרת. "אחי הציע לי להיות אתו עד שיגייסו עובדים".

לפני 3 שנים רכשה לירון את המסעדה וכשפנו אליה מהנהלת B CENTER בהצעה לפתוח אצלם סניף נוסף, שינתה את שם המקום.

"הבנתי שאנחנו הולכים לגדול אז שינינו שם, לוגו וצבעים. היה חשש מההתרחבות אבל יש לי תמיכה מהמשפחה אז אני יודעת שאין לי בעיה. ביני ובין גיל יש חלוקה טבעית. גיל יותר אדמיניסטרטור – ספקים, הקמות ואני יותר בשטח, עם האנשים ובשוטף. גם אמא שלנו מאוד שותפה. היא עובדת הרבה שנים במערכת הבנקאית ומייעצת לנו בענייני חשבונות וניהול כספים. לפעמים בימי שישי היא באה לעבוד איתי ולעזור. רק בענייני אוכל אין לה מה לומר..".

איך זה לעבוד עם המשפחה?

"כשאנחנו נפגשים אצל אמא אנחנו מנסים לא לדבר על עבודה כי יש דברים גם מעבר. אני גם לא עובדת בשבת ומנסה לעשות את ההפרדה".

לירון מנסה לעשות את ההפרדה אבל מעידה על עצמה שהיא די מכורה לעבודה. הסניף בכוכב יאיר פתוח כל יום בין 11:00-21:00 והסניף בכפר סבא בין 11:00-22:00 וגם בשיש ומוצאי שבת.

"זה מקצוע לא פשוט, עם הרבה לחץ וכאבי ראש במיוחד לעצמאים", היא מודה. "אני לגמרי בתוך זה".