Local ספורט
ברק דמיציאן
ברק דמציאן. נמצא במקום הכי טוב (צילום ארכיון)
צילום: באדיבות הפועל כפר סבא

נעצרה בחצי

קבוצת הכדורסל של הפועל כפר סבא נעצרה רק בשלב חצי גמר הפלייאוף. המאמן ברק דמציאן מסכם עונה מוצלחת ומסביר את סוד ההצלחה של הקבוצה ומה היה חסר לה כדי להעפיל לגמר

הדרך הארוכה של קבוצת הכדורסל הפועל כפר סבא, שעשתה הרבה כבוד וסחפה עימה אוהדים רבים, נעצרה רק במשחק הרביעי בסדרת חצי גמר הפליאוף מול הפועל באר שבע. אחרי 1:1 במשחק השני, כפר סבא איבדה את יתרון הביתיות כשהפסידה ב"היובל" 83:75 , ואחר כך נוצחה במשחק הרביעי בבאר שבע 68:57, ובסך הכל הפסידה 3:1 בסדרה כולה.

למרות שלא העפילה לגמר, עבור כפר סבא מדובר בעונה נהדרת, שבה נכנסה לתודעת הציבור, אחרי שהעפילה לראשונה בתולדותיה לשלב חצי הגמר. הבעיה של הפועל כפ"ס הייתה שדווקא הזר המצוין שלה, דנזל לוינגסטון, שנתן עונה מצוינת ובשני המשחקים הראשונים בסידרה קלע בממוצע 18.5 נק' למשחק, בשני המשחקים הבאים הסתפק ב-9 נק' למשחק.

מי שאחראי לעונה המצוינת הוא המאמן המוערך, ברק דמציאן (34 וחצי), שמאמן 11 עונות ברציפות במועדון הכפר סבאי. אחרי שגידל שחקנים רבים במחלקת הנוער, דמציאן סוגר עונה שניה כמאמן קבוצת הבוגרים בליגה הלאומית. בעונה שעברה כפ"ס הגיעה בהדרכתו לרבע גמר הפליאוף, והעונה לחצי הגמר.

דמציאן לקח את ההפסד לבאר שבע בפרופורציות ואמר השבוע: "בספורט פעם אתה מנצח, ופעם מפסיד. צריך לדעת גם להפסיד. ההצלחה שלנו מאוד גדולה בזכות ההמשכיות של הישראלים שהחלו עוד בעונה הקודמת, ושידרוג של שני זרים יוצאים מן הכלל, לצד כימיה בין השחקנים”.

ברק, לדנזל לוינגסטון, שנתן עונה נהדרת, יש כבר הצעות מליגת העל?

"לא יודע לומר לך בוודאות, אבל שמעתי שכבר מתעניינים בו. קשה להחזיק שחקן זר טוב בליגה הלאומית לאורך זמן".

מה היה חסר לכם כדי לעלות לגמר?

"עומק בסגל השחקנים. כשכל יומיים יש משחק, זה קשה”.

כשהחלה העונה, האמנתם שתהיו במרחק נגיעה מהגמר?

"היו לנו שאיפות להתברג בפליאוף העליון במקומות 1-8. לא ציפינו לסיים במקום שני בליגה הסדירה עם אותו מספר נקודות כמו הקבוצה שבמקום הראשון, ולא תיארנו לעצמנו שננצח את כל הקבוצות בליגה”.

מה ההצלחה העונה תעשה למועדון הפועל כפ"ס בעתיד?

"ניקח את הדברים הטובים מהעונה הזאת וננסה למנף אותם. הפועל כפ"ס צריכה כל עונה להגיע לפליאוף העליון”.

מלכתחילה הפועל באר שבע הייתה טובה יותר וניצחה בצדק. מדובר בקבוצה עם תקציב יותר גדול מזה של הפועל כפ"ס, שבנתה את עצמה לעלייה לליגת העל. הפועל כפ"ס איבדה את הסיכוי להעפיל לגמר בהפסד הביתי, אבל ברק דמציאן סבור שהפיספוס הגדול היה דווקא במשחק השני, כפי שסיפר: "במשחק השני הובלנו בחוץ 62:66 כשנותרו שתי דקות לסיום . הייתה זריקה שלנו שהכדור לא נכנס, וזה יכול לקרות, ומצד שני באר שבע קלעה סל משמעותי שהחזירה אותה למשחק, והיא חוללה מהפך. זה היה אירוע משמעותי במשחק. אם היינו מנצחים בבאר שבע זה היה משנה את כל התמונה. במשחק השלישי אצלנו בבית הפועל באר שבע הגיעה יותר מוכנה ופתחה את המשחק בסערה, ולנו היה קשה לחזור מזה, והשאר היסטוריה”.

מה תזכור מהעונה?

"שאימנתי חבורת נהדרת של שחקנים. הייתה לנו עונה מיוחדת עם תמיכה של כל העיר".

האם חשבת להתקדם למועדון בליגת העל?

"אני נמצא במקום הכי טוב, הפועל כפ"ס. מעמד המאמן בכדורסל הישראלי לא טוב, ומפטרים מאמנים על ימין ועל משאל. מאמן כדורסל בארץ זה לא מקצוע. כדי להביא אותי למקום מסוים, צריך להחתים אותי להרבה שנים ולתת לי לעבוד בשקט. כרגע אני מאוד נהנה בהפועל כפ"ס, אני מאמן גם בתיכון כצנלסון, ונהנה ממה שאני עושה".