Local חדשות
הדמיה תקומה שלב א
הדמיית שלב א' בפרויקט תקומה
צילום: באדיבות חברת ענב

אושרה תוכנית תקומה בכפר סבא

הוועדה המחוזית הודיעה על אישור תוכנית הפינוי בינוי בשכונת תקומה בכפר סבא. תושבי השכונה, שהמתינו שנים ארוכות לפרויקט נרגשים, "מדובר בחלום שהתגשם"

בשבוע שעבר, הודיעה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז מרכז, על אישורה של תוכנית הבנייה תקומה בכפר סבא במסגרת פרויקט התחדשות עירונית. על פי ההודעה, מטרת התוכנית היא קביעת עקרונות להתחדשות עירונית, על ידי פינוי והריסת מבנים שנבנו בשנות ה-50 וקביעת זכויות לבנייה חדשה.

כמו כן פורסמו עיקרי התוכנית: שינוי יעודי הקרקע, תוך שמירה על מאזן השטחים הציבוריים במצב המאושר, לייעודים הבאים: 6 תאי שטח למגורים הכוללים 14 מבנים בני 30-10 קומות ובהם 1,068 יח"ד, שטחים למוסדות ציבור, שטחים ציבוריים פתוחים, ביטול והרחבת דרכים, קביעת הוראות בנייה למגרשים לבנייה חדשה, גודלם וצורתם כמפורט בתשריט, בהוראות ובטבלת הזכויות, קביעת מבנים לפינוי והריסה, קביעת עקרונות ותנאים לפיתוח השטח ולהוצאת היתרים בתחום התכנית וקביעת הוראות לעריכת איחוד וחלוקה בתכנית עתידית הנגזרת ממנה.

בקרב דיירי המתחם שמצפים מזה שנים ליציאתו לדרך של הפרויקט המיוחל, נרשמה השבוע התרגשות רבתי. יורי ארוס, ראש נציגות שכונת תקומה: "כמובן שתחילת בנייה מלווה את דיירי תקומה בהמון התרגשות, שמחה ואושר, במיוחד כשרואים את התוכנית של הדירה החדשה שחלמנו עליה שנים רבות. מדובר בחלום שהתגשם. בתקופה האחרונה דיירי תקומה, שמתאימים עפ"י הקריטריונים לשלב הראשון של הפרויקט ברחוב רופין, התחילו להיפגש עם היזם והחברה המנהלת ולהתרשם מתוכנית הדירות עם מפרט מדהים בסטנדרט גבוה מאוד ברמת הבניה. אין ספק שפרויקט כזה הנו חשוב לכל התושבים בעיר, כי מדובר בהתחדשות עירונית וחידוש חזות האזור, ובמיוחד לדיירי תקומה, שיתחילו חיים חדשים בשכונה חדשה ויפה, יוצאת מן הכלל, ובדירות חדשות ומרווחות. אנו רוצים להודות לכל הצוות המקצועי, המוכשר והמנוסה של עיריית כפר סבא ובמיוחד ליהודה בן חמו, ענת צ'רבינסקי, צביקה צרפתי, שבתאי פיצ'ו מטעם החברה המנהלת ולכל העוסקים במלאכה על תרומתכם לעיר".

דיירי המתחם, עומרי ואורית אגם, הוסיפו כי, "זה פשוט חלום שמתגשם, אנחנו מחכים בקוצר רוח לכניסה לדירה החדשה". "שמחים לראות את הרגע הזה מתממש, לאחר שנים ארוכות של המתנה", הוסיף פביו קילינסקי, אחד הדיירים, "זהו צעד חיוני מאוד לחידוש החזות של הרחוב הראשי של העיר ואחת הכניסות המרכזיות למרכז העיר, שיפור תשתיות ומניעת נזקים חמורים כתוצאה מרעידות אדמה. סוף סוף נרגיש בטוחים חלילה במקרה של מלחמה ולא נצטרך לרוץ עם הילדים לרחוב במקרה של אזעקה, כמו שהיה ב'צוק איתן'."

"זה מרגש עד דמעות", אמרה ליהיא בקרמן, תושבת השכונה, "לאחר ציפייה ארוכת שנים, סבל רב ועבודה קשה מתגשם החלום. חלום של שכונה חדשה, אסתטית, עם חדרי ביטחון, תשתיות חדשות ובעיקר איכות חיים טובה יותר לתושבים! שכונה שתשנה לטובה את חזות העיר". שכנתה אורה עדני הוסיפה: "מתרגשת מאוד שסוף סוף זה הולך ומתגשם ובקרוב נרגיש בית שהוא בית במלוא מובן של המילה", ואילו הדיירת אינה מזין סיכמה את גל ההתרגשות בשכונה: "אנחנו מאוד שמחים שהגענו לרגע הזה ושחלום ארוך שנים מתחיל להיתגשם. עכשיו זה יותר קרוב מתמיד ומתחילים לראות אור בקצה המנהרה. בעתיד הקרוב נעבור לגור בדירות מודרניות עם פיתוח סביבתי וכל מה שחלמנו עליו כל השנים האלו".

הזדמנות לתושבים לשפר את איכות חייהםניר סדלר, סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת ענב, האמונה על הפרויקט: "אנו שמחים ומברכים על אישורה הסופי של התוכנית ועל מתן ההזדמנות לדיירים לשפר את איכות חייהם. בימים אלו אנו נערכים לקראת הוצאת היתרים לשלב הראשון של הפרויקט המתוכנן לצאת לביצוע ברחוב רופין, אין ספק שמבחינתנו אנו מתכוונים להביא את מגדלי היוקרה של ת"א לעיר כפר סבא ! מדובר במגדלי יוקרה שיבנו בסטנדרט יוקרתי ואיכותי הן של הבניינים והן של פנים הדירות.

"בימים אלו אנו נפגשים עם דיירים רבים המתוכננים לעבור לבניינים אלו ואנו שמחים להיות חלק ולהשתתף בהתרגשותם של הדיירים, אחד הדברים המשמחים מבחינתי הוא נושא המעבר ה'קל' של הדיירים שלמעשה יעברו בבוקר אחד מדירתם הישנה ישירות לדירה החדשה, הכוללת סטנדרט בניה גבוה ואיכותי ומרפסות גדולות, ובכך יחסך מהדיירים מעבר זמני לדירה בשכירות למשך תקופת הבניה. במהלך פגישותיי בימים האחרונים עם הדיירים הייתי מאוד נרגש לפגוש בעיקר את המבוגרים שיכולתם מאוד מוגבלת לעבור שינוי שכזה ואשר קיבלו החלטה נכונה ונבונה לעבור בקלות וליהנות מדירה חדשה תוך זמן קצר ולא להמשיך ולהתגורר בדירתם הישנה ולעבור תהליך של פינוי הדירה לתקופת שכירות וחזרה לאחר השלמת הבניה לדירה החדשה.

"לסיכום, אין ספק שהדיירים המיועדים לעבור לשלב א' של הפרויקט יהיו המרוויחים הגדולים, בין עם מתגוררים במתחם ובין עם הינם משקיעים שייהנו משכירות גבוהה בהרבה מזו שמקבלים עבור דירתם הקיימת, ומה שחשוב יותר מהכל, הדיירים ייהנו מאיכות חיים בפרויקט שעומד להיות הדבר הגדול הבא של אזור השרון".