Local פוליטיקה מקומית
אסף מגן ואקוניס
אסף מגן והשר במשלחת לחו"ל
צילום: פרטי

הפוליטיקה של כפר סבא

חברי המועצה לוי וקלומל לקחו חלק פעיל השבוע בכנס התחדשות עירונית בשרון. תושב העיר אסף מגן יצא עם משלחת שר המדע לחו"ל וחברי סיעת מר"צ העלו בישיבת המועצה שאילתה בנושא עמידות בתי הספר בעיר בפני רעידת אדמה


מתחדשים בבנייה

חברי המועצה לוי וקלומל לקחו חלק פעיל השבוע בכנס התחדשות עירונית בשרון. "בין הנושאים שנסקרו בכנס, תוספות הבנייה הגדולות הצפויות בהנחתה מהממשלה ומיעוט פרויקטים של תמא 38 בכפר סבא, בהשוואה לשכנינו," אמר לוי בסיום הכנס, "עמדתי היא שצריך לאחד את תמ"א 38 וחוסר הדירות לזוגות צעירים, ולהתחיל בבניה לזוגות צעירים בלבד, בכל פרויקט פינוי בינוי, וכך לתקן את החוסר הקיים ואת יציאת הצעירים ילידי העיר מעיר מגוריהם."


מגן כובש את העולם

השבוע יצאה משלחת של אנשי משרד המדע, בראשותו של השר אופיר אקוניס ("הליכוד") לטקס פתיחת שלוחה של הטכניון בניו יורק ויום הזיכרון לחללי 11.9. כראש המטה הפוליטי של השר יצא גם תושב העיר אסף מגן.

רכבים נטושים בעיר

בישיבת המועצה שהתקיימה ביום רביעי שעבר ביקשו חברי סיעת תפו"ח באופוזיציה, עו"ד יובל לוי, ד"ר ענת קלומל צוויג ואתי הדנה, לקבל פרטים אודות טיפול העירייה ברכבים נטושים בעיר. ממלא מקום ראש העירייה, צביקה צרפתי, מסר: "החל מ – 1.1.2017 דווח על 726 רכבים נטושים, שטופלו בהתאם לנוהל והחוק. בשנת 2017 נגררו 11 רכבים. סך ההוצאות לגרירת רכבים בשנת 2017 עמד על 3217.50 שקל. סך ההכנסות בגין גבייה מבעלי הרכבים עומד על סכום 350 ₪. סך ההכנסות ממכירת הרכבים עומד על 1000 שקל".


מה עם שבילי האופניים?

חברי סיעת מרצ, עילאי הרסגור הנדין ופליאה קטנר העלו שאילתה בישיבת המועצה בנושא הקמתם של שבילי האופניים: "נבקש לדעת: מדוע נסלל בימים אלה רק שביל אחד ברחוב כצנלסון ולא בוצע אף חלק אחר של תכנית האב לשבילי אופניים?".

ממלא מקום ראש העירייה, צביקה צרפתי, מסר בתגובה כי, "בימים אלו נמצאים בשלבי תכנון מקטעים נוספים של שבילי אופניים ברחבי העיר, ביניהם שביל אופנים ברחוב משה סנה, אשר סלילתו תחל בחודש אוקטובר 2017. במקביל נסלל שביל כצנלסון ומתוכנן סוקולוב וששת הימים."

בתי ספר ורעידות אדמה

בשאילתה נוספת של חברי מרצ, ביקשו השניים לבדוק אודות עמידותם של בתי ספר בעיר בפני רעידות אדמה. "לאחרונה פורסם כי 13 מבתי הספר בכפר סבא עלולים לקרוס כתוצאה מרעידת אדמה. לכן נבקש לענות על השאלות הבאות: מהם מבני הציבור שלפי הנתונים שבידי עיריית כפר סבא עלולים לקרוס בתרחיש של רעידת אדמה, לפי העוצמה הצפויה ברעידה שמדינת ישראל נערכת אליה? האם קיימת תוכנית היערכות בנושא? אם כן, מהו לוח הזמנים הצפוי לחיזוק המבנים?"

צרפתי מסר: "מאחר כפר סבא אינה נמצאת באזור ססמי, על פי משרד החינוך היא אינה מוגדרת כעיר הנמצאת ברמת סיכון עודפת ולכן יבצע במוסדות החינוך בעיר חיזוק מבנים רק בשלב הבא. עד לביצוע חיזוק המבנים, עיריית כפר סבא נערכה והתקינה בהתאם להמלצת וועדת ההיגוי הבין משרדית להיערכות לרעידות אדמה ופיקוד העורף מערכת התראה בפני רעידות אדמה בשלושה עשר תתי הספר שנבנו לפני שנת 1980, אשר מספקות התראה בת חצי דקה עד דקה וחצי, בהתחשב במרחק ממוקד הרעש".

ניגוד עניינים בוועדה המקומית

בהמשך הישיבה עלתה הצעתם לסדר של חברי סיעת מרצ, הרסגור-הנדין וקטנר, בה ביקשו כי הסכמי ניגוד העניינים של כלל נבחרי הציבור וטפסי ניגוד העניינים יפורסמו באתר העירייה. היועץ המשפטי לעירייה, עו"ד אלון בן זקן הסביר כי חוק הגנת הפרטיות אינו מאפשר פרסום הטפסים המכילים פרטים אישיים. "באשר להסדרי ניגוד עניינים – אם תתקיים בקשה בנוגע לחבר מועצה זה או אחר הרשות תבחן אותה ותפעל בהתאם," אמר עו"ד בן זקן, חברי הקואליציה הסירו את ההצעה מסדר היום תוך התנגדותם של חברי האופוזיציה.

אושרה מכירת הקרקע ברחוב הראשונים

עוד באותה ישיבה אישרו חברי המועצה את עסקת מכירת מקרקעין ברחוב הראשונים 72 , גוש 6435 חלקה 236 בין עיריית כפר סבא לבין הזוכה במכרז, שהינו המציע שנתן את ההצעה הגבוהה ביותר, קאלש מרדכי – חב' לבניין בע"מ. מדובר בהחלטה בהמשך למכרז ואילו הזוכה ישלם בעבור הקרקע סכום של 7,755,000 ₪. חברי הקואליציה אישרו את הסכם המכירה תוך התנגדותם של חברי האופוזיציה במועצה. עוד אישרו חברי המועצה משכון קרקע בגוש 6431 חלק מחלקה 190 בגין הלוואה לטובת הקמת מרכז יום לקשיש -שלב ב'.zeevshraga1978@gmail.com