Local העיר שלי
יריד גלגלים עמל
יריד גלגלים עמל
צילום: פרטי

חינוך וקהילה בכפר סבא

משפחות רבות הגיעו ל"גינת עמל" שם התקיים "יריד גלגלים" של ועד הפעולה למען שימור קולנוע עמל, וביום ראשון ה-24.9, יתקיים בבית האמנים החדש טקס פתיחתה של תערוכה שעוסקת בתיעוד התמודדותם המשפטית של הגרמנים עם פשעי הנאצים בתקופה שלאחר מלחמת העולם השנייה

הצלחה ל"יריד גלגלים" בקולנוע עמל

משפחות רבות הגיעו בבוקר יום שבת ל"גינת עמל" שם התקיים "יריד גלגלים" של ועד הפעולה למען שימור קולנוע עמל, בשיתוף ועד מרכז העיר ובתיאום עם מרכז הקיימות "קיפוד". המשתתפים נהנו מהופעה חיה של חברי "ג'ם סשן עמל", לצד עמדת תיקונים פעילה לאופניים, לתיקונים ולחלפים שאינם מצריכים קנייה, "מדובר בחלק משורה של אירועים שמארגן הוועד למען קולנוע "עמל" כדי להשיב את הציבור למקום, להשמיש אותו מחדש ולהפוך אותו למרכז תרבות קהילתי כפי שהיה בעבר," מסרו בוועד, שם התרגשו לספר על שיתוף פעולה עם מגמת האדריכלות והעיצוב במכללת "אורט כפר סבא", שבחרה לאמץ את מבנה קולנוע "עמל" במהלך שנת הלימודים תשע"ז.


פשעי הנאצים בתערוכה בבית האמנים

ביום א' 24.9 בשעה 19:30 בערב ,יתקיים בבית האמנים החדש טקס פתיחתה של תערוכה שעוסקת בתיעוד התמודדותם המשפטית של הגרמנים עם פשעי הנאצים בתקופה שלאחר מלחמת העולם השנייה. יוזם ומארגן התערוכה הוא ד"ר יוהאן זילייאן, בכיר במנהל הציבורי של מדינת הסן , ובמקביל – הממונה בהתנדבות על קשריה של ויסבאדן, עיר הבירה של המדינה הזו , עם עריה התאומות. ד"ר זיליאן הוא יו"ר חוג ידידי כפר סבא בויסבאדן, ועוסק ללא הרף בטיפוח קשרי התרבות עם כפר סבא.

"התערוכה הזו שתורגמה בשלמותה לעברית, הוצגה בשנים האחרונות בכל רחבי גרמניה והגיעה זה עתה ארצה," אומר ד"ר אמיר גבע, מחזיק תיק התרבות במועצת העיר, התערוכה נפתחה בסוף השבוע שעבר באכסדרת בניין בית המשפט העליון בירושלים, במעמד שופט עליון של מדינת הסן. ביוזמה משותפת של תושב העיר, גדי רייך, שעוסק רבות בטיפוח היחסים עם הערים התאומות שלנו דוברות הגרמנית, ושל יאיר משיח, מנהל אגף התרבות של כפר סבא, שגם משמש כאחראי על קשרי העיר עם עריה התאומות, תעבור התערוכה לכפר סבא בשבוע הבא".

"זוהי תערוכה מקיפה ביותר שמציגה באמצעות 55 לוחות גדולים ומפורטים ובלווי סרטוני את תהליך "ניקוי האורוות" והטיפול המשפטי בפושעים הנאצים שנתפסו ונענשו במדינת הסן, ששימשה כדוגמא לרפובליקה הפדרלית של גרמניה כולה , כיצד להתמודד בצורה כנה ואמתית, ככל האפשר, עם התקופה הנוראה ביותר בהיסטוריה בכלל, ובעבר הגרמני בפרט," אומר ד"ר גבע, "אנו גאים בקשר המיוחד שנוצר בין כפר סבא לויסבאדן במהלך 35 השנים בהן הן ערים תאומות ואנו אסירי תודה לרייך, שלא רק שימש כשדכן במקרה הזה, אלא אף נשא בעיקר מאמצי השינוע של התערוכה והקמתה בארץ. בהזדמנות זו אני מבקש להודות להודות לדני גלי, המנהל המסור של בית האמנים, ליאיר משיח, מנהל אגף התרבות ולתמר פארן גת, מנהלת מחלקת בתי התרבות, שעושים ימים כלילות , כדי להעצים את בית האמנים שלנו ולהכניס לתוכו תכנים תרבותיים מגוונים".


סער מפרגן לפאפות

ביום שישי קיימה קבוצת הפאפות של כפר סבא מסיבה נוספת בליין המסיבות "פאפות פרטי", המסיבה השמינית במספר והפעם במתחם אושילנד – מסיבת הקיץ האחרונה כהגדרתם. אורח מיוחד שהגיע לפרגן הוא לא אחר מאשר רפי סער, שנראה מחמם מנועים לקראת מערכת הבחירות המקומית. סער פרגן וחיזר את גיא בורדה, מנהל הקבוצה המצליחה והשניים נראו מסתודדים על אה ועל דה. על מה הם באמת דיברו שם? מודים שגם אנחנו סקרנים.

zeevshraga1978@gmail.com