Local חדשות
שי דדוש, פצוע תאונה
שי דדוש בבית החולים
צילום: פרטי

אישום: נהג שיכור ומסומם, פגע ברוכב אופניים ונמלט

עו"ד שי דדוש כמעט סיים רכיבה של כ–120 קילומטר, אך אז פגע בו רכב בכניסה לכוכב יאיר. הנהג הפוגע, שעל פי כתב האישום נגדו היה שיכור ומסומם ומעולם לא הוציא רישיון, נמלט מהמקום ונעצר בחלוף כשבוע. חרף הפציעה, דדוש לא ויתר על התחביב ושבוע לאחר התאונה חזר לרכב על אופניים

תושב טירה, בן 26, הואשם לפני ימים אחדים כי נהג תחת השפעת סמים ואלכוהול, פגע בעורך דין, בעל משרד בכפר סבא, שרכב על אופניו ונמלט מהזירה מבלי להושיט לו עזרה.

על פי כתב האישום, שהוגש לבית משפט השלום בכפ"ס, ב–11 בנובמבר, בשעות הבוקר, צרך הנאשם סם מסוג חשיש ושתה שלושה עד ארבעה בקבוקי בירה. מחקירת בוחני התנועה של מרחב שרון עולה כי בעודו תחת השפעת אלכוהול וסמים, נהג הנאשם ברכב ברחוב צור יגאל בכניסה ליישוב כוכב יאיר.

באותה עת רכב בכביש על אופניו עורך הדין שי דדוש, בעל משרדו בכפר סבא, אשר חזר אל ביתו בכוכב יאיר לאחר רכיבה על אופניו ביום שבת בבוקר. סמוך לשעה עשר, הגיח הנאשם עם רכבו מאחורי אופניו של דדוש, פגע בחלקם האחורי של האופניים, הפיל את דדוש אל הכביש ודרס אותו.

"רכבתי מכוכב יאיר ללטרון ובחזרה", סיפר דדוש בשיחה עם "לוקאל". רכיבה של כ–120 קילומטר. כשחזרתי, פניתי לכיוון היישוב כוכב יאיר ולא רחוק ממחסום הכניסה ליישוב הוא פגע בי מאחור בעוצמה, ריסק את הגלגל האחורי, העיף את האופניים, העיף אותי אל הכביש ודרס אותי עם האוטו. אחרי זה הוא השאיר את הרכב ונמלט".

כתוצאה מהתאונה דדוש נחבל בראשו, בגבו, זרועו ובכף ידו. "היו הרבה אנשים שישבו בבית קפה מעבר לכביש, הם שמעו את הבום של התאונה, רצו אליי והזעיקו עזרה", משחזר דדוש. "היה שם גם רופא במקום, חבר שלי, והוא נתן לי טיפול ראשוני. לאחר מכן הגיע אמבולנס ולקחו אותי לבית חולים 'בלינסון'. בתחילה חשבו שיש לי פגיעת ראש, אך בסופו של דבר התברר כי סבלתי בעיקר מחבלות ולא נשברו לי עצמות".

מכתב האישום נטען כי מיד לאחר התאונה, יצא הנאשם מרכבו וראה כי דדוש שרוע על הכביש כשהוא פצוע. לטענת הפרקליטות, כשביקש ממנו דדוש להתקשר למד"א ולמשטרה, נמלט הנאשם מהזירה בעודו משאיר את רכבו במקום התאונה, וזאת מבלי להזעיק עזרה ומבלי להמתין לכוחות הצלה ומשטרה.

רק בחלוף יותר משבוע, ב–19 בנובמבר, לאחר שורה של ניסיונות מצד המשטרה, הוא אותר באזור טירה כשהוא מחזיק בבגדיו, בתוך קופסת סיגריות, חשיש המחולק לשלוש יחידות ובמשקל כולל של 6.15 גרם. בהקשר לסמים, יש לציין כי בחיפוש שנעשה ברכב, שהשאיר הנאשם בזירת התאונה, איתרו השוטרים חשיש במשקל כולל של 78.92 גרם וכן אותר כלי לעישון סמים אשר היה על רצפת תא הנוסעים. עוד התברר במהלך החקירה כי הנהג מעולם לא הוציא רישיון נהיגה.

כתב האישום מייחס לו עבירות של הפקרה, חבלה של ממש, החזקת סמים שלא לצריכה עצמית, החזקת סמים לצריכה, החזקת כלים המשמשים לצריכת סם, נהיגה ללא רישיון, נהיגה ללא ביטוח ונהיגה בשכרות. לטענת הפרקליטות, התשתית הראייתית נגד הנהג מתבסס על הודאתו כי היה מעורב בתאונה, כי עזב את הזירה מבלי לסייע לרוכב וכי היה תחת השפעת אלכוהול וסמים.

מבקשת המעצר עד תום ההליכים עולה באמתחתו הרשעה בעבירת גניבה ותלויים ועומדים נגדו שני כתבי אישום, כשבין היתר הואשם בנהיגה ללא רישיון וגרימת תאונה בה נפגעו אנשים. בנתיים, מעצרו הוארך עד להחלטה אחרת.

דדוש, עו"ד המתמחה בדיני עבודה ונדל"ן, פרסם ביום התאונה בפייסבוק שלו תמונה שלו מבית חולים ומעליה כתב: "נהגים יקרים אני ועוד עשרות אלפי רוכבי אופניים רוצים להגיע הביתה בשלום. מניסיון אישי זה לא נעים כשרכב פוגע בך מאחור מעיף אותך מהאופניים מטפס מעליך וגורר אותך על האספלט. ראו הוזהרתם".

חרף החבלות השונות מהן סבל, הוא שוחרר מבית החולים כבר באותו היום. בחלוף שבוע בדיוק, דדוש כבר חזר לרכב ועדכן על כך את חבריו ומכריו בפייסבוק: "שבת שעברה נדרסתי בסוף הרכיבה, האופניים נשברו ואני באמבולנס ל'בילינסון'. עדיין כואב אבל לא ויתרתי על 120 ק"מ של הרכיבה הבוקר באופניים החלופיים. הרבה יותר מהנה מלנהוג באוטו. מומלץ לכולם. ככל שיהיו יותר רוכבים כך יתחנכו הנהגים לשמור עליהם".

זה גם היה המסר שלו בשיחה עם "לוקאל". "צריך שיהיו יותר רוכבים על הכביש כדי שהנהגים יפנימו שיש עוד אנשים על הכביש חוץ מהם. צריך שמשרד התחבורה יפעיל מערך של מסרים וחינוך כמו שלפני 20 שנה שאף אחד לא חגר חגורת בטיחות ומשרד התחבורה יצא בקמפיין מאסיבי במשך חודשים כדי ללמד אנשים לחגור. אותו דבר משרד התחבורה יכול לצאת בקמפיין לעלות את המודעות לגבי רוכבי אופניים, שהם משתמשי כביש לכל דבר ועניין. בנוסף, צריך לפתח את שולי הכביש כדי לאפשר לרוכבי אופניים לנסוע בבטחה".