Local ספורט
כדורע גברים, משחק בליגה האירופית 5.12.17
קבוצת הגברים. הפסד בית לבולגרים
צילום: יוסי לזרוף

ביי ביי אירופה?

האם הפסד הבית לקבוצה הבולגרית השבוע מהווה את סוף דרכה של קבוצת הגברים בכדורעף הפועל כפר סבא במפעל האירופי? תשובה נקבל ב-21 לחודש. קבוצת הנשים שומרת על מאזן מושלם בליגה

קבוצת הגברים בכדורעף הפועל כפר סבא, שחלמה לעשות עונה אירופית מעניינת, נמצאת עם רגל אחת מחוץ למפעל גביע האתגר האירופי, אחרי שהפסידה שלשום (שלישי) 3:1 לקבוצה הבולגרית מונטנה וולי בסיבוב השלישי.

כפר סבא, שלא הפסידה בליגה הישראלית, התקשתה מול יריבה חזקה מצמרת הליגה בבולגריה, שאת העונה שעברה סיימה במקום השלישי. למרות הניסיון של הכפר סבאים, הבולגרים עם שני זרים רוסים בני 20, היקשו עליהם. כפר סבא אמנם חזרה למשחק במערכה השניה, אבל זה היה מעט מידי ומאוחר מדיי.
הגומלין ב-21 בדצמבר כנראה יהיה לפרוטוקול, לנוכח יתרון הביתיות של מונטנה וולי. כדי שכפר סבא בכל זאת תעלה לסיבוב הבא, היא זקוקה לניצחון בשלוש או בארבע מערכות, ואז ההכרעה תיפול במערכת זהב.

"אכזבה גדולה. הבולגרים קבוצה מוכשרת, ושילמנו על טעויות", אמר מאמן הפועל כפ”ס גל גלילי. "הקבלה שלנו לא הייתה טובה, מה שהשפיע על משחק ההתקפה. כדי לעבור אותם נצטרך להיות במיטבנו, ולתפוס אותם ביום פחות טוב. למרות שהסיכוי בגומלין נמוך אנחנו לא מוותרים מראש, אבל יש עוד שבועיים לגומלין, ועכשיו נצטרך להתרכז בליגה, שזה הלחם והחמאה שלנו. מצפים לנו ארבעה משחקי ליגה עד היציאה לבולגריה, ובשלב הזה הליגה יותר חשובה לנו".

גם סבא דבש היה מאוכזב: "אנחנו שיחקנו טוב, אבל זה לא הספיק. הפסדנו לקבוצה ברמה יותר גבוהה מאיתנו. הליגה הבולגרית זה לא ברמה של הליגה ישראלית, שבה יש ארבע קבוצות שוות, וכל היתר זה ברמה של ליגה שנייה. לבולגרים הייתה חסימה והתקפה יותר טובה. יש להם רוסי 2.10 ועם גובה כזה קשה לעצור את ההנחתות שלו".

דבש התאכזב לא פחות ממיעוט האוהדים ביציעים. "עבורנו לשחק במפעל האירופי זה חווית כדורעף, אבל היה לי עצוב לראות 200 אולי 300 צופים במשחק כזה. אין אצלנו תרבות ספורט, אנשים היו צריכים לבוא לראות אותנו בלי קשר ליריבה. מאכזב מאוד שאת כפר סבא לא מעניין מספיק הכדורעף, לשחק מול כל כך מעט צופים זה לא מכניס אנדרנלין. היה כזה שקט באולם, ששמעתי אפילו את ציפצוף ההודעות באייפונים".

לגבי הגומלין, שייערך בצפון בולגריה ב 21 בדצמבר, הוסיף סבה דבש: "יהיה קשה לחזור, אבל נעשה את המקסימום".

כפר סבא תוכל להתאושש בליגה, כשתארח בשבת את עילבון (19:00, בר לב) וביום שלישי תשחק בחוץ נגד מנשה/חדרה. ביום שישי הבא (15.12) תצא למשחק הקשה ביותר העונה נגד מטה אשר.

בתוך כך, קבוצת הנשים של הפועל כפר סבא ממשיכה בקצב ניצחונות מרשים מתחילת העונה. ביום שישי ניצחה במשחק העונה את מכבי חיפה 2:3, וביום שני ניצחה בשלוש מערכות חלקות את מכבי רעננה 0:3, בעקבות כך עלתה למאזן ניצחונות של 0:7 מתחילת העונה, והיא שומרת בבטחה על המקום הראשון.
הניצחון בחיפה מול הפיינליסטית מהעונה שעברה היה סוג של אמירה, שהקבוצה של חן הימלפרב לא מתכוונת לוותר על תואר האליפות. אניה ויליקי הצטיינה עם 25 נק', ולצידה בלטו מרינה גלפרין 18 נק', איטומי נקמורה ואנג'ליקה קוראה (13 נק' כ"א).

הימלפרב: "אני מאוד מרוצה שניצחנו במשחק נגד יריבה חזקה. הניצחון במערכה החמישית מראה על אופי של הקבוצה. יש לנו קבוצה טובה וככל שנשחק משחקים מהסוג הזה נלך ונשתפר. מכבי חיפה הביאה זרה מארה"ב, כל הקבוצות מתחזקות כדי להוריד אותנו מהפסגה. אם נלך בדרך שאני מאמין בה ונמקסם את היכולות שלנו, נלך עד הסוף".

ביום רביעי נשות כפר סבא תשחקנה במפעל האירופי השני בחשיבותו (cev) נגד דיודינגן משווייץ. מדובר ביריבה חזקה, שכעת מדורגת במקום השני בליגה. הגומלין ייערך בכפר סבא ב-9 בינואר.

בניצחון על מכבי רעננה בלטו וילקי ואיומי נקמורה (15 נק' כ"א. "אחרי הניצחון על מכבי חיפה ידענו שמחכה לנו משוכה לא פשוטה" אמר הימלפרב. "הגענו נחושים ומרוכזים, ועברנו בהצלחה את שתי המערכות הראשונות. המערכה השלישית הייתה יותר צמודה, אבל ברגע הנכון ידענו ללחוץ על הגז ולנצח".