Local ספורט
מסאי דגו דצמבר 2017
מסאי דגו. משברון קטן שנצא ממנו
צילום: אלן שיבר

מתי זה יעצר?

פתיחת העונה המדהימה של הפועל כפר סבא נעלמה עם שלושה הפסדים רצופים. המאמן מסאי דגו מגדיר זאת כמשברון, מסביר מדוע זה קרה ומשוכנע שקבוצתו תצא מזה כמו גדולה

תשעה מחזורים הפועל כפר סבא חיה בתוך חלום, ולא רצתה להתעורר. אבל אחרי הצלחה מגיעה שלב הנפילה, וכפ"ס שפתחה את העונה עם שמונה ניצחונות ותוצאת תיקו אחת, נמצאת במשבר כשסגרה הפסד שלישי ברציפות.

זה קרה בסוף השבוע כשהקבוצה של מסאי דגו יצאה לעפולה למשחק נגד הפועל חדרה, והפסידה 1:0. המכה הנוספת נחתה בדקת הסיום כשהבלם הסרבי, דושאן מאטוביץ, הורחק בכרטיס אדום.

כאילו זה לא הספיק, הקבוצה זומנה לדין משמעתי בעקבות זריקת בקבוק מים לעבר השופט מכיוון יציע אוהדי כפ"ס, שתיאר את האירוע: "במזל לא פגע בראש שלנו". הקבוצה הואשמה תחת סעיף "התפרעות אוהדים. לאחר 12 מחזורים הפועל כפ"ס ירדה למקום השני עם 25 נקודות, כשהפועל ת"א חלפה על פניה בעקבות ניצחונה ברמת השרון ביום שני.

בהפועל כפ"ס לוקחים את שלושת ההפסדים בפרופורציות, ולא משדרים לחץ. המאמן מסאי דגו, שבלי הרבה ציפיות הצעיד את הקבוצה לסדרה של תשעה משחקים טובים, לא נשמע מיואש: “אף אחד לא ציפה שננצח בלי הפסקה. אין קבוצה בעולם שלא עוברת משבר במהלך עונה, אפילו ריאל מדריד חודש לא ניצחה. ואנחנו נקלענו כעת למשבר קטן, אבל נצא מזה. יש תקופות שגם אם אתה רוצה, פשוט לא הולך. לא הגענו למצבי הבקעה, וזה מה שמדאיג. טוב שהמשבר קורה עכשיו ולא לקראת סוף העונה”.


מסאי, להפסיד לקבוצה כמו חדרה, שבעונה שעברה שיחקה בליגה א', זה מלמד על משבר.

"אל תגיד משבר, זה משברון קטן. מה שקרה נגד חדרה ששני המגינים, תומר לוי ומיקי יאזו נפצעו ונאלצו להתחלף, וזה שיבש לנו את כל המערך האחורי. יאזו יצא בדקה 20 ותומר לוי בדקה 40. בכל קבוצה בעולם, תוציא את שני המגינים, ותראה שהמערך ההגנתי יפגע. אבל אני באמת לא מודאג מההגנה, כי ספגנו רק תשעה שערים ב-12 מחזורים, שזה יפה מאוד. אם כבר אז אני מודאג מהקושי שלנו להבקיע בשלושה משחקים אחרונים, ועל זה נצטרך לתת את הדעת".

מה הסיבה למשבר?

"מצד אחד, הרבה שחקנים לא בכושר טוב מבחינה אישית, ומצד שני הקבוצות היריבות למדו אותנו ומשחקות נגדנו יותר סגור, וזה מצריך למצוא פתרונות. שחקנים צעירים שפתחו את העונה נהדר, מתקשים לשחזר את יכולתם הטובה, במיוחד הקושי שלנו הוא להבקיע שערים. הבעיה היא שאין לנו סגל מספיק רחב, בניגוד להפועל ת"א, הפועל פ"ת וקטמון, שבנו את עצמם לעליה, ובכל תפקיד יש להם שני שחקנים ברמה טובה, וזה נותן את אותותיו".

מה בכוונתך לעשות?

"בחלון העברות בינואר ננסה להתחזק במספר שחקנים בכל מערכי הקבוצה, אבל בלי קשר נקיים שיחות עם השחקנים, נעבוד קשה באימונים, ונחזור לנצח. הבעיה המרכזית שלנו לתקופה הקרובה שנותרנו בלי שני בלמים, מאטוביץ שהורחק וסהר בראון שסוחב פציעה ממושכת".

אתה לא חושש מהידרדרות למרכז הטבלה?

"שיחקתי שמונה שנים בליגה הזאת, ואני אומר לך שהליגה הלאומית היא ליגה משקרת. אתה יכול להיות הכי טוב, לתת הצגות, אבל שלושה הפסדים עלולים לדרדר את המצב. כל הזמן כשבתקשורת חגגו שהנה הפועל כפ"ס עולה ליגה, אני תמיד נשארתי עם הרגליים על הקרקע ואמרתי שהחגיגות מוקדמות, ואנחנו רק צוברים נקודות ומנסים ליהנות מהרגע. בוא נהיה הוגנים, כל הניצחונות שהשגנו העונה לא הושגו במקריות. עד ההפסד להפועל ת"א שיחקנו טוב והצגנו כדורגל שמח עם הרבה שערים. עכשיו אנחנו קצת מתקשים להבקיע, ומה שהלך לנו בקלות פתאום הולך קשה, אבל מצד שני אנחנו לא סופגים הרבה, כך שאני מאמין שהגלגל יסתובב ודברים ישתנו לטובה. ניצחון אחד ואף אחד לא ידבר פה על משבר. נשארנו אותה קבוצה טובה מתחילת העונה, רק שנצטרך להרחיב את סגל השחקנים, כדי שהעומס לא יפול על מספר מצומצם של שחקנים”.

דגו משדר אופטימיות, והוא מבקש שכך ינהגו גם האוהדים. "אנחנו עושים הכל כדי להצליח, עובדים קשה, ואין אצלנו שום ירידת מתח. אני אופטימי מטבעי ומאמין שבקרוב נצא מזה”.

דגו קיים בתחילת השבוע שיחה אישית עם מאטוביץ', שטען כי הרחקתו לא הייתה מוצדקת, שכן הוא לא הכניס מרפק לשחקן חדרה. דגו יצטרך לאלתר את מרכז ההגנה, כשלצד חליל פריג' צפוי לשחק כבלם בן כוואז, או שהמגן תומר לוי יעבור למרכז ההגנה.

משחקה הקרוב של הפועל כפ"ס יהיה ביום שני נגד הפועל מרמורק (19:00, לויטה).