Local ספורט
שי מליחי (כרוז)
שי מליחי. הכרוז של הפועל כפר סבא
צילום: זאב גולדשמיט

הכרוז שלכם מדבר

שי מליחי, הכרוז של קבוצות הכדורגל, הכדורעף והכדורסל של הפועל כפר סבא, מספר על חוויותיו ככרוז, איך הוא מתמרן בין שלוש הקבוצות ומה עושה לו טוב

נפתח בשאלת טריוויה: באיזה ענף ספורט שי מליחי לא משמש ככרוז במשחקים של הפועל כפר סבא? 1. כדורגל 2. כדורסל 3. כדורעף 4. כדורמים.

לא, זו לא התחלה של בדיחה, אלא סיפור אמיתי על שי מליחי, בחור שאפתן משכונת עליה, שכבר שנים משמש ככרוז במשחקי הכדורגל, הכדורעף והכדורסל בכפר סבא, וחסכנו לכם את התשובה לטריוויה, כי אין קבוצת כדורמים בכפר סבא.

זה החל לפני עשר שנים, כשנקרא על ידי אלי טביב לשמש ככרוז במשחקי הכדורגל, המשיך בכדורעף כשיו"ר גרי אברמוביץ ביקש ליצור במשחקים אווירה תרבותית עם הנחיה ומוזיקה, והמשיך בכדורסל כשראו שבכדורעף ובכדורגל זה נראה טוב.

שאלנו את עצמנו, כיצד לעזאזל מליחי מסתדר עם כריזה במשחקים בשלושה ענפי ספורט? אז זהו, שהכדורגל והכדורעף נמצאים אצלו בעדיפות, ולמשחקי הכדורסל שמתקיימים בימי שלישי במקביל לכדורעף גברים, מתייצב מליחי רק כשקבוצת הכדורעף לא משחקת בבית.

- מליחי, מה הייחוד של כרוז טוב?

"שאני מצליח לעורר את הקהל. בכדורגל זה קצת יותר קשה, כי לפי חוקי מינהלת הליגה אסור לכרוז לדבר ברמקול במהלך משחק, אלא רק לפני המשחק ובהפסקה, אבל בכדורעף למשל אני מדרבן את הקהל כל הזמן לעודד יחד איתי. בכדורגל הכיף הגדול שלי, שאני מקריא באיטיות את השם הפרטי של השחקן, והקהל משיב בשם המשפחה שלו".

- קיבלת תגובות זועמות מאוהדים?

"במהלך משחק אני כל הזמן מקבל הודעות מאוהדים, חלקם מחמיאים וחלקם מעבירים הערות. בסיום משחק כדורעף בין כפר סבא למכבי ת"א, קרה שאוהדת של מכבי ת"א אמרה לי שזה לא בסדר שעזרתי להפועל כפר סבא לנצח ושהיא תתלונן עלי באיגוד שלא עודדתי גם את מכבי ת"א".

- איזה אירוע הזוי קרה לך במשחקים?

"במשחק כדורעף נגד מכבי חיפה קרה ששחקן של חיפה נפצע, וכיוון שהם הגיעו רק עם שישה שחקנים המשחק הופסק, ולא ידעתי מה הסיבה. לא התבלבלתי, ובזמן שהפעלתי את המוזיקה באולם הלכתי לשופט לברר מה הולך לקרות, והוא הסביר לי שאי אפשר להמשיך במשחק, ואז הכרזתי במיקרופון שהמשחק הסתיים”.

מליחי (48) עושה את מה שהוא אוהב. מילדותו חלם להיות שחקן כדורגל, כדרר עם כדור בשכונת מגוריו לצד שכניו שחקני העבר יגאל הילל ואורן מוחרר, אבל כיוון שהגיע מבית דתי, אביו לא הסכים שישחק בשבתות. אז שי מצא תחליף. בעברו היה גם מאמן ומנהל קבוצה בהפועל עלייה כפ"ס.

אהבתו השנייה היא מוזיקה. הוא משמש כדי-ג'יי, והוא גם שר. עד לפני שנה הייתה לו להקה, והוא הנחה ערבי קריוקי ושירה בציבור, כשחלק מההופעות בהתנדבות לילדי בר מיצוה ממשפחות מעוטות יכולת. לפרנסתו הוא עובד בעיריית כפר סבא. בין לבין הוא מצא זמן ללימודים ובימים אלה הוא מסיים תואר ראשון בקרימינולוגיה.

- מליחי, אם באותו יום ובאותה שעה ייערכו בו זמנית משחקי כדורגל, כדורסל וכדורעף, באיזה משחק תבחר להיות כרוז?

"זה לא מצחיק, פעם קרה לי שביום שישי היה משחק של הפועל כפר סבא בכדורגל ומשחק של קבוצת הנשים בכדורעף, שהחל שעה קודם. התחלתי באולם הכדורעף עם טקס הקראת שמות השחקניות, המשכתי עוד קצת. אחרי זה החליף אותי בכריזה אחד הילדים, ורצתי ל'לויטה', שם הכנתי מבעוד מועד את מערכת הכריזה. הגעתי לאצטדיון כולי מתנשף 20 דקות לפני המשחק והתחלתי בטקס הקראת השחקנים של קבוצת הכדורגל".

- היכן אתה הכי נהנה?

"בכל מקום שאני מנחה בכריזה, אני נהנה. אם תשאל מה עושה אותי מאושר, אז אני מאושר כשהפועל כפ"ס מנצחת בכל שלושת הענפים. כשכפר סבא מפסידה או סופגת שער, אפשר לשמוע את הכאב בקול שלי. כשכפר סבא מבקיעה שער או קולעת סל, אני בטירוף ומנסה להלהיב את האוהדים".