Local ספורט
הפועל כפס מפסידה לפהועל תא מרס 2018
שחקני כפר סבא בסיום המשחק. תבוסה כואבת
צילום: אלן שיבר

ארבע בראש

הפועל כפר סבא סופגת רביעייה מהפועל תל אביב. המאמן מתבטא נגד השחקנים שמצדם מודים שזה היה המשחק הגרוע ביותר של הקבוצה העונה. מחר (שישי) תארח כפר סבא את קטמון

בהפועל כפר סבא לא הספיקו ללקק את הפצעים מההשפלה שחוו השבוע מול הפועל ת"א, כשהובסו 4:0, וכבר עברו לסיפור שעורר סערה: דברים שאמר בסיום המשחק המאמן ריימונדס ז'וטאוטאס, על כך שלשחקניו אין מספיק אינטליגנציית משחק. בראיון לערוץ הספורט אמר המאמן הליטאי: "הייתה קבוצה אחת שרצתה על המגרש וידעה לשחק כדורגל וקבוצה שנייה שלא רוצה. אולי הם לא אוכלים או לא ישנים, כי בכל משחק אנחנו מסיימים עם חמישה שחקנים בחוץ. אין משחק שסיימנו עם אותם 11 שחקנים".

באתר הרשמי של הפועל כפר סבא פורסמה למחרת המשחק ההודעה הבאה: "אנו מודים לקהל האוהדים שלנו, שפקד אתמול את אצטדיון המושבה. חווינו כולנו ערב קשה. מהקשים והכואבים שחווינו בשנים האחרונות. כל ביקורת, כל מילה שתיאמר לגיטימית ומתקבלת על הדעת, כל עוד אינה משתלחת, מגדפת או אלימה. אנחנו עדיין במאבקי הצמרת. האפשרות הראשונה היא לזרוק הכל ולוותר, השנייה היא להרים אחד את השני, קהל, שחקנים, מועדון ולהמשיך עד הרגע האחרון. אנחנו בוחרים באפשרות השנייה".

היכולת המביכה במשחק נגד הפועל ת"א לא זכורה אפילו לוותיקי האוהדים. לא היה חיבור בין מערכי הקבוצה, ומשחק ההגנה היה מחריד. אוהדים רבים שהתקשו לצפות בהשפלה עזבו את האצטדיון לפני סיומו. בחדר ההלבשה שררה אוירה קשה, אבל במועדון מבינים שהדרך הטובה ביותר לתקן במעט את המצב הוא לנצח ביום שישי הקרוב את הפועל קטמון, וכך גם דובר ביניהם באימון שלמחרת המשחק. ניצחון ישפר את מצב הקבוצה, בעוד הפסד נוסף עלול לסכן את מעמדה בפלייאוף העליון. כפר סבא ירדה למקום השלישי (41 נק'), קטמון במקום השמיני (37 נק').

גורם במועדון אמר השבוע: "נכון, היינו גרועים, אכזבנו את עצמנו ואת האוהדים, אבל אין לנו קבוצה אחרת. הגדולה של מועדון בריא, שבימים קשים מתאחדים. זה הזמן להתאחד סביב הקבוצה, לשים בצד אץ הביקורות, לתמוך בשחקנים ועוד יהיו ימים יפים".

הבלם דושאן מאטוביץ ניסה להסביר מה קרה: "פתחנו את המשחק לא טוב, ספגנו שני שערים מהירים, והיינו בשוק. שחקנים איבדו את הביטחון , לא נכנסנו לתאקלים, והיה קשה לחזור למשחק. זה לא אופייני לנו, ממש לא. אני יכול לומר שזה היה המשחק הגרוע ביותר שהשתתפתי בכל הקריירה הארוכה שלי, שממש התביישתי. אני מתנצל בפני האוהדים, זה היה משחק שלא יחזור. מה שאני יודע, שכבר ביום שישי הפועל קטמון מחכה לנו, וזה משחק שנצטרך לנצח".

דושאן, איך קורה, שבתחילת העונה הייתם קבוצה מלהיבה, ונגד הפועל ת"א נראיתם קבוצה אפורה?

"הגיעו שבעה שחקנים חדשים, אחרים נפצעו. צריך זמן כדי להתגבש".

מה אתה אומר על התבטאות המאמן שלכם בעניין האינטליגנציה?

"לא שמעתי. אחרי המשחק אותנו הוא דווקא עודד וביקש שנכין את עצמנו לשני המשחקים הבאים".
גם הקפטן סהר בראון נשמע מאוכזב: "ההפסד להפועל ת"א היה המשחק הגרוע ביותר שלנו העונה. מכל הבחינות זה נראה זוועה, ואני מתבייש שזה קרה לנו. כי התכוננו וידענו את חשיבות המשחק, אבל כשאתה פותח משחק בפיגור של שני שערים, ובהמשך לא היינו מספיק אגרסיביים ולא מחויבים. קשה לחזור ממצב כזה".

אוהדים מאוד מאוכזבים מכם.

"זה היה הפסד מבייש במיוחד שאוהדים רבים הקדישו מזמנם, ובאו לתמוך. אני מבטיח שבמשחק הבא אתן את המכסימום, ודבר כזה כפי שקרה לנו נגד הפועל ת"א לא יחזור. למרות שהכל נראה שחור, אני מקווה שהאוהדים ימשיכו לתמוך בנו. אין לנו קבוצה אחרת".

האם גם אתה מרגיש שאין לכם אינטליגנציית משחק?

"אני לא חושב שלשחקנים יש אינטליגנציה נמוכה. לא לקחתי את זה באופן אישי. ז'וטה איש מצוין, לא הייתה לא כוונה לפגוע. כל ביקורת שנאמרה או נכתבה עלינו בעקבות המשחק הזה, הן לגיטימיות".