Local ספורט
הפועל הודש ביתר כפס
שחקני כפר סבא והוד השרון לפני תחילת המשחק
צילום: זאב גולדשמיט

נמנעה מפדיחה

בית"ר כפר סבא הייתה בפיגור של שני שערים מול השכנה מהוד השרון, אבל התאוששות נפלאה עשתה את ההבדל. מחר (שישי) תתארח כפ"ס אצל ירמיהו חולון במשחק שהוא מאבק על המקום השלישי

אחרי 21 הפסדים, בהוד השרון לא מאמינים שזה קרה להם שוב. הפועל הוד השרון הוליכה 0:2 מול בית"ר כפר סבא (רום בראון ואור גירו כבשו), היו"ר יוסי שאבי והמנכ"ל עזרא חלף הנרגשים כבר החלו לפנטז שהנה הניצחון הראשון העונה עומד להגיע. "איך נראה ניצחון?", שאל אוהד את חברו, שהשיב לו: "חכה, חכה" וידע על מה הוא מדבר.

במציאות הנוכחית של הוד השרון, גם יתרון של שני שערים במחצית השנייה אינו מבטיח דבר. ארבעה שערים בתוך 15 דקות שכבשו השחקנים של מקסים סוסן השלימו מהפך מרשים. זה הסתיים בניצחון 2:4 לבית"ר כפר סבא, שממשיכה להיאבק על המקום השלישי.

הדרבי של השרון הוקדם ביום ונערך בחג הפורים, כדי לאפשר למשפחות ולילדים להגיע מחופשים. הרבה זה לא עזר, וביציע ניצפו רק כמה עשרות, חלקם הגיעו מחופשים. הפועל הוד השרון, בהדרכת מאמנה החדש רונן ויינשטיין, התחפשה לקבוצה שיודעת מה היא רוצה מעצמה, הציגה יכולת טובה, שלטה במחצית הראשונה ובתחילת המחצית השנייה, עד לספיגת השער הראשון. באותן דקות ראו סימנים בהעמדת השחקנים במגרש של קבוצה שמודרכת על ידי מאמן מנוסה. ההרחקה הייתה עבורם הלם מוחלט. אז הגיעה התפרקות וכל הסממנים שהביאה אותה עד הלום.

בהוד השרון סימנו את ההרחקה התמוהה של אור חן, מיד לאחר שכבשו את השער השני, כאירוע שהביא למפלה. במשחק שפטה רחל כהן, שופטת ותיקה, שציינה: "השחקן המורחק בא בריצה, ופגע מאחור בלי כדור. אין פה בכלל שיקול דעת". בהוד השרון אמרו: "זה היה אירוע שולי במרכז המגרש, והכרטיס האדום הונף בלי שיקול דעת. השופטת הרסה את המשחק. במהלך המשחק היו עבירות חמורת יותר ועליהן היא אפילו לא הוציאה כרטיס צהוב".

לאחר ההרחקה המשחק התהפך במהירות. בית"ר כפר סבא התעוררה, התנפלה בחמת זעם על השער של הוד השרון, וניצלה משחק הגנה רע של האורחת. אפי אלון (68) רועי הררי ( 71), אלנתן סלמי (77) ועבדלה עזאם (83) כבשו את השערים וחגגו בסיום.

במחצית המשחק, יו"ר הפועל הוד השרון ירד מהיציע אל כר הדשא וטפח על כתפי השחקנים כדי לעודד אותם. גם אם הקבוצה כבר הבטיחה את ירידתה, בהוד השרון מחפשים לסיים את העונה בכבוד. לעומתם, על בית"ר כפר סבא עוברת עונה יפה, למרות השינויים הדחופים שכללו שחרור שחקנים מובילים ומאמן (נעם שוהם). גם לבית"ר כפר סבא יש מאמן חדש על הקווים, שוקי סידס, שלא נלחץ מהפיגור, והכניס בשחקנים אמונה שזה לא נגמר עד שזה לא נגמר. בעשרים הדקות האחרונות כפר סבא השתלטה על המשחק, וכבשה כל אימת שרצתה.

המבחן הגדול של בית"ר כפר סבא יהיה ביום שישי כשתשחק בחוץ נגד מ.כ חולון, במאבק על המקום השלישי. הוד השרון תנסה ללקט נקודות ראשונות כשתארח את אזור (נווה הדר, 13:00).

כובש השער השלישי אלנתן סלמי: "לא הופתענו שהוד השרון באה מוכנה ושיחקה במוטיבציה. קיבלנו סטירה כשחטפנו שני גולים, אבל התעוררנו בזמן והתפוצצנו עליהם".

דובר בית"ר כפ"ס אלברטו זנפט: "הניצחון הזה חשוב לנו במאבק על מקום בפליאוף העליון. הניצחון ייתן לנו ביטחון לקראת המשחק נגד ירמיהו חולון, שנאבקת איתנו ראש בראש. שיחקנו בלי חמישה שחקני הרכב, לכן הניצחון הזה משמעותי מאוד עבורנו. עכשיו אנחנו מאחלים להוד השרון בהצלחה". אור גירו, כובש השער להוד השרון, אמר לאחר המשחק: "זה לא פעם ראשונה שאנחנו מובילים, ובסוף מפסידים. ההרחקה הלא מוצדקת שברה אותנו. זה היה ניצחון מובטח אם לא ההרחקה".

איך מתמודדים עם 22 הפסדים מתחילת העונה?

גירו: "קשה, מאוד קשה. כל סוף שבוע אני חוזר הביתה מתוסכל, אבל מגיע האימון הראשון ואני אוסף את עצמי מחדש. קשה להתמודד עם כלכך הרבה הפסדים, די נמאס. אני מאמין שלמרות מצבנו הקשה, אנחנו קרובים לנצח , כי אנחנו משחקים טוב, פשוט אנחנו סובלים מסף שבירה נמוך". מנכ"ל הוד השרון עזרא חלף: "השופטת פירקה לנו את הקבוצה עם הרחקה שלא הייתה ולא נבראה. היא צריכה לקבל משלוח מנות מבית"ר כפר סבא. בלי קשר, יש לנו סף שבירה נמוך. כל העונה הזו היא קומדיה שלא חשבנו עליה. צריכים להרים את הראש ולהסתכל קדימה. הבאנו מאמן חדש , ויינשטיין, שיכין את הקבוצה לעונה הבאה, ונעשה הכל כדי לחזור מהר לליגה א"'.