Local חדשות
אלכסנדר קזיניק
הבן החשוד
צילום: משטרת ישראל

"כל אחד מאיתנו עלול היה להיות במקום האמא"

כך אומרת דיירת בבניין מגוריה של מרגריטה קזיניק מכפר סבא שנרצחה על פי החשד על ידי בנה. השכנים מספרים על שני מקרים בחודש שקדם לרצח בהם הוזעקה המשטרה בעקבות צעקות מהדירה. בית המשפט שלח את הבן לבדיקת כשירותו לעמוד לדין פלילי

בית המשפט האריך היום (יום רביעי), פעם נוספת, את מעצרו של אלכסנדר קזיניק (38) מכפר סבא החשוד ברצח אמו מרגריטה קזיניק (63) בשכונת יוספטל בכפר סבא.

כזכור, האירוע התרחש ב – 3 באפריל, סמוך לשעה 18:50, אז התקבל דיווח על צעקות של אישה מדירה ברחוב שאול המלך בכפר סבא. עם קבלת הדיווח הוזעקו למקום כוחות מד"א ומשטרה אשר פרצו לתוך הדירה ומצאו בה את האם כשהיא חבולה בפלג גופו העליון. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לה טיפול רפואי ולאחר מכן פינו אותה לבית חולים "מאיר", שם נקבע מותה בחלוף זמן קצר.

השכנים סיפרו כי האם ובנה עלו לישראל לבדם לפני המון שנים והתגוררו בדירה הנוכחית במשך יותר מ – 15 שנה. לדברי השכנים, בתקופה האחרונה האם בקושי היתה יוצאת מהבית ובחודשים האחרונים החלו לבן התפרצויות זעם. "רק אלוהים יודע מה הלך בדירה הזאת", אמרה אחת השכנות בבניין.

השכנים ידעו לספר על שני אירועים לפחות בהם הזמינו משטרה, אך לדבריהם, לא נעשה דבר. "כחודש לפני הרצח שמענו צעקות ברוסית מהדירה והיינו בטוחים שהוא פוגע באמא", מספרת אחת השכנות. "הזמנו משטרה שפרצה את הדלת, אבל הם דיברו איתו והלכו. אירוע נוסף התרחש כשבוע לפני הרצח. "בערב חג ראשון, הוא נראה מסתובב עם תחתונים, צעק והשתולל בתוך הדירה שלו. הזמנו משטרה, השוטרים הגיעו, דיברו איתו ועזבו". לגבי האירוע האחרון אמר גורם משטרתי כי "השוטרים ראו שהכל כשורה הן עם השכנה והן עם אמו של החשוד ועל כן עזבו את המקום".

מהחקירה עולה כי הבן הכה את אמו באמצעות חפץ כבד ולאחר מכן נעל את הדירה ונמלט. אחת השכנות שיחזרה את מה שהתרחש: "שמעתי אותה צועקת 'הצילו' בעברית. צעקתי לו דרך החלון שאני מזמינה לו משטרה ואז הוא ברח מהבית". כאמור, לאחר יותר משעתיים של חיפושים, בסיוע מסוק, אותר הבן על ידי יחידת האכיפה העירונית של רעננה ליד בית חולים לוינשטיין, לאחר שהוא נראה מתהלך ברחוב כשהוא ללא בגדיו. על פי הערכה, הוא הוריד את הבגדים על מנת למנוע את הזיהוי שלו על פי פרטי לבוש שמסרו השכנים כשראו אותו נמלט.

לאחר קרות הטרגדיה אמרה השכנה: "התחושה בקרב השכנים היא של טראומה. תחושה שכל אחד מאתנו עלול היה להיות במקום האמא. אם הוא נופל על מי מאתנו עם השיגעון שלו. הבן אדם לא בסדר בנפשו. יש כאן רשלנות מאוד גדולה של המשטרה".

בדיון הארכת מעצרו טענה הסנגורית שלו עו"ד קטי צווטקוב לרקע פסיכיאטרי משמעותי שיש לחשוד. ביום רביעי השבוע מעצרו הוארך בפעם השנייה ועד ל - 22 באפריל בתנאי אשפוז. כמו כן, הורה השופט ארז מלמד לפסיכיאטר המחוזי להגיש חוות דעת באשר לשאלת הכשירות של החשוד לעמוד לדין פלילי. החשוד עצמו אמר בדיון כי מסכים להיות מאושפז לצורך בדיקתו.

ממשטרת ישראל נמסר כי "לידי המשטרה התקבל דיווח משכנה בבניין בו מתגורר החשוד, בגין צעקות. שוטרים שהגיעו למקום בדקו ולא נמצא חריג. אירוע אחר נבדק אף הוא, לא העלה חשד אך דווח לרשויות הרווחה ומטעמי צנעת הפרט לא ניתן לפרט מעבר לכך. חשוב לציין כי לא היו תלונות קודמות נגד החשוד".