Local פוליטיקה מקומית
ענת זיצ'ק
ענת זיצ'ק – פנחס. הוזמנה לאו"ם
צילום: פרטי

הפוליטיקה של כפר סבא

חברת דירקטוריון ויו"ר ועדת ביקורת של החברה הכלכלית כפר סבא, ענת זיצ'ק – פנחס, הוזמנה לאו"ם במסגרת פעילות עמותת כ"ן, ולרגל חגיגות 70 למדינת ישראל, הגיעה השרה מירי רגב בהפתעה למרכז הספורט בבית ספר יובלמהאו"ם לכפר סבא

חברת דירקטוריון ויו"ר ועדת ביקורת של החברה הכלכלית כפר סבא , ענת זיצ'ק – פנחס, מהנדסת אזרחית במקצועה ותושבת כפר סבא, הוזמנה לאו"ם בניו יורק בשבוע שעבר, במסגרת פעילות עמותת כ"ן, בה היא מכהנת כחברת הועד המנהל מזה כ- 5 שנים. זיצ'ק – פנחס הוזמנה להוביל את האירוע שעסק בעידוד והאצת נשים לריצה למועצות המקומיות ולמשרות ראשות עיר, בדגש על הפריפריה. "לכנס הגיעו כ 10,000- משתתפים בעיקר נשים מ- 160 מדינות שונות בעולם," אומרת זיצ'ק – פנחס, "זהו מספר המשתתפים הגדול ביותר אי פעם, אשר מלמד על השינוי האמתי ובעצם המהפכה שמתחוללת עכשיו בכל העולם לנגד עיננו, בשילוב נשים בהנהגה ובקבלת החלטות, הן במגזר המוניציפאלי והממשלתי והן במגזר העסקי". עמותת כ"ן מובילה כיום את יוזמת 'מקומיות 2018', לקראת הבחירות הקרובות באוקטובר. מטרת היוזמה, להוביל שינוי במצב הנוכחי הוזמנה

סמכויות ראש העירייה

המועמד לראשות העירייה, חבר המועצה לשעבר יאיר אברהם, פנה בשבוע שעבר אל משרד הפנים הפנים בהקשר להכנת תכונית האב לחינוך העירונית בכפר סבא וביקש לעצור כל קבלת החלטה בנושא, זאת עד לאחר קיום הבחירות. "עיריית כפר-סבא החלה לפני כשנה לגבש תכנית אסטרטגית לחינוך אשר עשויה לחולל שינויים משמעותיים מאוד במערכת החינוך העירונית", כתב אברהם, "בין היתר נדונים שינויים במבנה המערכת, במיקום של מוסדות לימוד חדשים, במעבר לניהול עצמי ועוד. לאור התפטרותו של ראש העיר היוצא, מר יהודה בן-חמו, ובחירתו של ראש עיר זמני, עד לבחירות הקרובות, אבקש להבהיר להנהלת העיר כי עליהם להימנע מלקבל החלטות מהותיות אשר עלולות לכבול את ראש העיר הבא. בעוד כחצי שנה ייבחר ראש עיר חדש בבחירות המוניציפליות, והוא זה שיצטרך להתוות את המדיניות ולקבל החלטות שיש להן השלכות ארוכות טווח על תושבי העיר כולה."

מהעירייה נמסר בתגובה: "תהליך בניית התכנית האסטרטגית לחינוך הינו תהליך ארוך טווח ובמסגרתו התקיים הליך שיתוף ציבור. אגף החינוך מתייחס לשיקולים מקצועיים כגון הגידול הדמוגרפי באוכלוסיית התלמידים שצפוי בשנים הבאות, במטרה לדאוג למקום לימוד לכל תלמיד ותלמידה."

השרה מירי רגב בכפר סבא

לרגל חגיגות 70 למדינת ישראל, השרה מירי הגיעה בהפתעה למרכז הספורט בבית ספר יובל בכפר סבא, שם מתקיימים ריקודי עם בהשתתפות תושבי העיר. השרה הגיע כחלק מצילומי קליפ חגיגי לכבוד יום העצמאות והפתיעה את הנוכחים. "היו כ 1000 איש שרקדו ולא ידעו דבר שמירי מגיעה," אמרה אחת מהם, אורית טיגלמן, "למדנו ביחד את הצעדים ורקדנו עם כל הנוכחים והשרה התקבלה באהבה ואהדה רבה.

שי פלבר הצטרף לרשימתו של יוסי סדבון

בשבוע שעבר הודיע שי פלבר על תמיכתו בעו"ד וניצב (בדימ') יוסי סדבון, במירוץ לראשות העיר כפר סבא. פלבר מכהן כיום כסמנכ״ל קשרי קהילה בסוכנות היהודית, אחראי על הפעילות של הארגון באירופה, אמריקה הלטינית , אוסטרליה ודרום אפריקה. בעברו מילא שורה של תפקידים בכירים בארגון והוא מביא עמו ניסיון ציבורי רחב. בשנה האחרונה מכהן פלבר כיו"ר הנהגת ההורים בבית הספר "דבורה עומר" בשכונת האוניברסיטה. לדברי פלבר, סדבון הוא האדם המתאים ביותר להוביל את כפר סבא בשנים הבאות, היות והוא מביא עימו יכולות ואיכויות ניהול גבוהות ברמה המקומית וברמה הלאומית. "יוסי סדבון הוא משרת ציבור בכל רמ״ח אבריו והמחויבות שלו לעיר ולתושבים היא מוחלטת", הדגיש פלבר. סדבון בירך על ההצטרפות, ציין כי זו תוספת כח משמעותית לרשימה וכי הוא סמוך ובטוח שפלבר יתרום רבות לעיר ולקהילה בנושאי חינוך, חברה קליטה ועלייה. ביום שישי, 15.4 בשעה 14:00 יתארח סדבון בפורום מאג'די לדיון בהנחייתו של ד"ר נתן לביא, לשעבר מבקר עיריית הרצליה ומרצה במנהל ומדיניות ציבורית באוניברסיטת חיפה.


zeevshraga1978@gmail.com