Local חדשות
פלאפון פורמט חדש
שלח אס.אם.אסים מאיימים (תמונה להמחשה)
צילום: iclipart

"רוצה לחיות בשקט? תכין 700 אלף שקל"

צעיר מאור עקיבא ששיפץ את ביתו של איש העסקים מרעננה איים לפגוע בעסקיו, בו ובבני משפחתו וסחט ממנו מאות אלפי שקלים. בעקבות חששותיו, התקין איש העסקים מצלמות אבטחה בביתו. כאשר נקבעה פגישה להעברת הכסף, השוטרים זינקו לעברו של הצעיר ועצרו אותו

כתב אישום הוגש נגד צעיר, בן 26, מאור עקיבא בגין סחיטה באיומים של איש עסקים מרעננה, שבביתו עבד הנאשם בשיפוצים.

על פי כתב האישום, שהגישה הפרקליטות בתום חקירת משטרת כפר סבא, ב-16 בנובמבר אשתקד התקשר הנאשם לאסף (שם בדוי) ואמר לו שהוא מכיר אותו ויודע עליו פרטים. הוא סיפר לו כי היה בתוך ביתו וציין הוא יודע שהוא מבצע עבודות בניה ללא אישורים.

בחלוף כשבוע, כפי שעולה מכתב האישום, ב-22 בדצמבר, סמוך לשעה עשר בערב, שלח הנאשם מסרון מאיים לאסף ובו כתב: "...אתה זוכר שדיברנו אז אני רוצה את זה מחר ובלי גורמים חיצוניים, איך שהבנתי יש לך עסקים פורחים ...חבל שינבלו ותאמין לי אני יוכל לעשות ככה שזה מה שיהיה ... שמנו עליך עין אז בלי שטויות .. תארגן 600 אלף שקל למחר בשעה 14:00 ותחכה למיקום ואני חוזר ואומר אנחנו משגיחים עליך ודרך אגב ... איך היה בקוריאה? טוב לחזור לארץ הקודש". לאחר יומיים, כך על פי כתב האישום, שלח הנאשם מסרון נוסף ובו כתב: "אתה מוכן?".

מהחקירה עולה כי ב-12 בינואר, סמוך לשעה 21:30, התקשר הנאשם שוב לאסף ואמר לו: "אתה רוצה לחיות בשקט? אז יש לך היום עד שעה אחת עשרה וחצי להכין סכום של 700 אלף שקל". אסף, שלא שמע טוב את דבריו של הנאשם, שאל אם מדובר ב–7 אלף או 700 אלף. בתגובה הבהיר לו הנאשם כי, "7 אלף זה אפילו לא מספיק לאנשים ששומרים עליך ליד הבית כדי שאתה תעשה טעויות".

אסף השיב לו כי אינו יכול להתארגן על סכום כזה בזמן כה קצר. לכך השיב הנאשם: "אם אתה רוצה להמשיך לחיות בשקט אז אתה תדאג לזה". כששאל אותו אסף מה האלטרנטיבות שלו, השיב הנאשם: "או שאתה משלם או שאנחנו מתחילים מחר את התפקיד שלנו , מה צריך לעשות, ויהיו מלא הפתעות". בהמשך, הוסיף הנאשם: "אם אתה דואג עליך, על החיים שלך, הכל יהיה בסדר".

לאחר שאסף לא ענה לשיחות נוספות של הנאשם, שלח לו האחרון הודעות טקסט, ובין היתר כתב: "כמה חבל גבר! תאמין לי אתה עושה טעות. עדיף לך לענות". בעקבות איומים אלו, התקין אסף מצלמת אבטחה בביתו.

ב–5 בפברואר, התקשר הנאשם מספר פעמים נוספות לאסף ואיים עליו באומרו שיש לו אנשים שיעשו לו חיים קשים, יפגעו בילדיו, והוא לא יוכל להפסיק את הפגיעות. עוד מסר לו באותה שיחה כי המצלמה שהתקין בביתו לא תועיל לו. במהלך השיחה, הנאשם קבע להיפגש עם אסף למחרת היום לצורך קבלת הכסף. לאחר שיחה זו, התלונן אסף במשטרה כפר סבא ועדכן את השוטרים במפגש המתוכנן עם הנאשם.
ביום שני בשבוע שעבר, התקשר הנאשם שוב אל אסף ודרש ממנו כתשלום ראשון 100 אלף שקל, אולם בסיומה של אותה שיחה אמר לאסף שיביא בשלב זה רק 30 אלף שקל. במהלך דין ודברים ביניהם, קבעו השניים כי יפגשו בתחנת דלק בכניסה ליישוב יקום בשרון. עם הגעתו של הנאשם למקום המפגש, זינקו לעבר השוטרים שארבו לו וביצעו את מעצרו. במהלך החקירה התברר כי הצעיר תכנן לטוב לחו"ל מיד לאחר שאמור היה לקבל את הכסף, ואף רכש כרטיס לצורך כך.

מעצרו של הנאשם הוארך, ובינתיים התגבשה תשתית ראייתית נגדו. לצד תפיסתו בעת שהגיע למפגש מסירת הכסף, בידי החוקרים תיעוד של חלק מהשיחות וההודעות טקסט ששלח הנאשם לאסף, וכן מחקרי תקשורת שמבססים את התשתית הראייתית. במהלך חקירתו הודה הצעיר בסחיטה, ואף התנצל בפני אסף בתחנת המשטרה, למרות שטען כי ביצע את הסחיטה לבקשתם של אנשים אחרים שאת זהותם לא מסר.
לצד כתב האישום, הגישה הפרקליטות בקשה למעצרו של האיש עד תום ההליכים.