Local ספורט
ברק פלג אפריל 2017
ברק פלג ושחקניו. "לצערי זוכרים רק את הסוף"
צילום: באדיבות המועדון

בטעם חמוץ מתוק

עירוני רעננה בכדורסל סיימה את הליגה הסדירה במקום הראשון בלאומית, אך לא הצליחה לעבור את השמינית בטבלה מכבי הוד השרון בשלב רבע גמר הפלייאוף. פגשנו את המאמן ברק פלג כדי להבין האם מדובר בעונה מוצלחת או מאכזבת

אם הייתם מעלים את שמה של עירוני רעננה בתחילת השנה כמועמדת הבטוחה ביותר לעלות לליגת העל בסיום העונה, גם הנהלת המועדון הייתה מרימה את הגבות שלה. למרות הקשיים שהקבוצה עברה לאורך כל הדרך ואף על פי שהקבוצה נבנתה על הצעירים של נבחרת הנוער, הקבוצה המקומית הציגה את הכדורסל הטוב והשמח ביותר בליגה. אז נכון, הסוף מבחינתה הגיע מוקדם מהצפוי. אז נכון, הניסיון (או יותר נכון – חוסר הניסיון של החבורה המקומית) שיחק תפקיד חשוב בדקות המכריעות של משחקי הפלייאוף, אך הקבוצה של ברק פלג לא ויתרה בשום שלב במשחק וזה ייאמר לזכותם של השחקנים הצעירים, ששמרו אותה במשחק מול הכדורסל (אם אפשר לקרוא לזה כדורסל) של השכנים מהוד השרון.

ברק, איך מגדירים את העונה הנוכחית, הצלחה או כישלון?

"האמת שאני לא יודע אך להגדיר אותה נכון. ידעתי, מהתחלה, שהפלייאוף יהיה שונה לחלוטין מהעונה הסדירה. עשינו עונה גדולה והסוף שלה היה מר מבחינתנו. לצערי, לרוב זוכרים את הסוף. למזלנו, המועדון הזה הוא שונה מהמועדונים אחרים, אנחנו כאן, יחד עם ההנהלה רואים את התהליך לאורך הדרך. כמובן שהציפיות מאתנו עלו במהלך השנה".

כמה התגעגעת לעמית בן דוד ולניסיון שלו, בדקות הסיום מול הוד השרון?

"התגעגעתי לבנדה בלי שום קשר. גם בפן האישי, אנחנו חברים טובים. כמובן, שהיה חסר לנו את הניסיון שלו לאורך כל הדרך, אבל אי אפשר להשתמש בזה כתירוץ לנשירה מהפלייאוף. יצרתי עומק בספסל תוך כדי העונה גם במחיר של הפסדים וחוסר ניסיון".

לא היה מתבקש לחזק את הקבוצה לקראת הפלייאוף?

"אספר לך שהיינו מאוד קרובים להחתים את ג'רמן הול לקראת הפלייאוף, שחקן ברמתו יחד עם הניסיון העשיר שלו, היה יכול לתרום לנו הרבה במשחקי הפלייאוף. אך, לצערנו, הול לא החלים מהפציעה ממנה סבל והחתימה ירדה מהפרק. אני לא הייתי מוכן להביא שחקן שלא היה מתאים למרקם הקבוצתי שלנו, לכן בשלב הזה החלטנו לא לעשות שינויים מהותיים".

בשתי העונות שאתה מאמן כאן, הקבוצה הגיעה לחצי גמר הפלייאוף לאחר עונה פושרת וסיימה את דרכה ברבע גמר לאחר עונה גדולה. מה מבחינתך נחשב לעונה מוצלחת יותר?

"אני אענה בצורה הכי פשוטה, יחד עם כל האכזבה מהסוף של העונה הנוכחית, צריך תמיד להסתכל מה היה כאן לפני שנתיים ואיפה המועדון הזה נמצא מבחינתו היום בכדורסל הישראלי. אני אספר לך שאני לא מפסיק לקבל טלפונים משחקנים צעירים שרוצים להגיע לרעננה כדי להתפתח. אני גם אוסיף, שההנהלה כאן לא ממש מאוכזבת מכך שהקבוצה לא עלתה לליגת העל העונה. אם זה מבחינת התקציבים הגדולים ואם זה מבחינת פיתוח השחקנים המקומיים או שחקנים ישראלים מבטיחים. חלק מה-DNA של המועדון הוא לדמות כמה שיותר את האקדמיה של לובליאנה והמטרה להתקדם כל פעם שלב אחד קדימה. אני חושב שבמשימה הזאת הצלחנו בגדול".

נראה אותך ממשיך את הדרך הזאת גם בעונה הבאה?

"אני חושב שאם לאמן בלאומית אז זה רק ברעננה, למאמן בליגה הזאת, זה המקום האידיאלי ביותר. לכל מאמן יש את השאיפות שלו והרצון להתקדם מבחינה מקצועית, בשלב הזה מבחינתי, זה טיפ טיפה מוקדם כדי להחליט".