Local חדשות
הוד כרובי
הוד קרובי. "אני רק צריך את הבמה שטרם קיבלתי"
צילום: אלן שיבר

"אם אנצח בבחירות למפלגה, סמוך עליי שאני והמפלגה ננצח את ביבי בהליכה"

הוד קרובי מרעננה הוא אחד מתשעת המתמודדים על ראשות מפלגת "העבודה" בבחירות הפנימיות שיתקיימו ב-4 ביולי. ל"לוקאל" הוא מסביר למה הוא הכי מתאים לתפקיד: "אני היחיד מבין המועמדים לראשות המפלגה שמייצג את מעמד הפועלים"

האם שמעתם על הוד קרובי מרעננה? סביר להניח שלא, אבל אם תשאלו אותו, גם אם לא שמעתם עליו, הוא בהחלט מאמין ביכולתו לנצח את בנימין (ביבי) נתניהו בבחירות, רק אם יתנו לו את ההזדמנות.

קרובי הוא אחד מתשעה מתמודדים לראשות מפלגת "העבודה" לקראת הבחירות הפנימיות שיתקיימו ב-4 ביולי. קרובי לא נבהל מהמתמודדים היותר מוכרים, יצחק (בוז'י) הרצוג, עמיר פרץ, אבי גבאי, אראל מרגלית, עמירם לוין, עומר בר לב, "אבל אין לי ספק, שעד ל-4 ביולי כל מתפקדי מפלגת העבודה יכירו אותי וידעו מדוע אני כאן".

קרובי, תושב רעננה, בן 52, נשוי +חמישה ילדים, גדל באשדוד, בן למשפחת פועלים, שאביו היה פעיל במפלגה בתקופתם של דוד בן גוריון וגולדה מאיר. כמו אביו, גם קרובי, היה מעורב בפעילות במפלגה, סייע רבות לבוז'י הרצוג בבחירות, והתאכזב שההשקעה לא הניבה תוצאות.


"גדלתי על מפלגת העבודה"בוא תספר לנו מי הוא הוד קרובי

"הייתי יו"ר אגודת הסטודנטים במכללה למינהל וחבר נשיאות התאחדות הסטודנטים הארצית. אני בעל תואר ראשון ושני במינהל עסקים (שיווק ואסטרטגיה). אבי עלה לארץ מטוניס בגפו בגיל 11. גדל בקיבוץ בית גוברין, ואחר כך שימש מזכיר מועצת הפועלים באשדוד ומחזיק תיק הנמל. את אמא הכיר בצרפת, כששימש שליח הסוכנות ודאג להעלות אותה לארץ. גדלתי על מפלגת 'העבודה', ומגיל 4 חילקתי פתקי 'אמת' לפני הבחירות. בסלון הדירה שלנו לא הייתה תמונת של ואן גוך, אלא תמונות של בן גוריון וגולדה. לפני עשר שנים עברתי עם משפחתי לרעננה. רוב חיי עסקתי בשיווק ותכנון אסטרטגי".

מדוע החלטת להתמודד לראשות מפלגת "העבודה"?

"מפלגת 'העבודה' עבורי היא דרך חיים, וראיתי שהמפלגה שלנו במצב קטסטרופלי, כזו שהפכה לבדיחה בעיני הכתבים הפוליטיים. הבדיחה היא שיש יותר מועמדים לראשות המפלגה מאשר מנדטים, שהמפלגה צפויה לקבל. לא יתכן שהמדינה נמצאת במצב הכי ירוד בכל הזמנים, והמפלגה שלי, שאמורה להוות אלטרנטיבה, לא מצליחה להתרומם. 20 שנה אני מתעצבן על המצב במדינה, אז הגעתי למסקנה שאם לא אעשה משהו בעצמי למען הציבור, דבר לא ישתנה. לכן, כשהודיעו על ההרשמה לראשות המפלגה, הייתי הראשון שנרשם”.

זה לא נועז מדי להתמודד מול הרצוג, אבי גבאי, אראל מרגלית ועמיר פרץ?

"בוז'י הרצוג הביא את המפלגה למצב קטסטרופלי שלפי הסקרים היא תקבל 12 מנדטים, אז הגיע הזמן שייקח אחריות. הרצוג מדבר בשפה, שעקרת הבית שולה מעפולה לא מבינה. בוז'י לא מחובר לבעיות המרכזיות, שבגללן יצאה המחאה החברתית. הוא מנותק מהמכאובים האמתיים של העם, לכן אינו מדבר מהלב.

"האסטרטגיה התמוהה של אראל מרגלית, שאמר שהוא שמאלני גאה, היא חסרת כל כיוון כי אמירתו מחזקת את המצביע הימני. מפלגת 'העבודה' מדברת ומתנהגת כמו מפלגת שמאל, למרות שבעבר זה לא היה כך, מפלגת 'העבודה' לא הייתה שמאל אלא מר"צ. אני נגד 'בצלם' ונגד 'שוברים שתיקה' כיוון שצה”ל הוא הצבא המוסרי בעולם, וגם אם יש תקלות וטעויות, את הכביסה המלוכלכת צריך לכבס בבית. את עמיר פרץ אני הכי מחבב מבין המועמדים. הבעיה שעזב פעמיים את המפלגה, וכשהתמודד עם ציפי ליבני ועמרם מצנע הם קיבלו בסך הכל שבעה מנדטים, אז הוא זה שינצח את ביבי? .

"אבי גבאי לא מבין אסטרטגית את המפה הפוליטית, והערכתו שמצביעי הימין יעברו לעבודה בזכותו, יכולה להיות נכונה אבל בכמות מזערית. גבאי בחיים לא היה מובטל, הוא לא מחובר למצוקות האנשים המסכנים, אלא יותר לטייקונים”.

"אני בא מלמטה"שכנע אותי, מדוע אתה מתאים לעמוד בראשות המפלגה יותר מהם?

"כי אני לא פוליטיקאי, לא תחמן, אין לי תככים ולא מאמין בדילים. אני לא איש עשיר, לא הייתי מנכ"ל שהרוויח עשרות אלפי שקלים. מפלגת העבודה איבדה את המעמד הבינוני ואת הפועלים. אני היחיד מבין המועמדים לראשות המפלגה שמייצג את מעמד הפועלים. אני בא מלמטה ורואה עצמי כמי שמסוגל לדבר מהלב בגובה העיניים לתושבי הפריפריה ולכל מי שאיבד אמון בפוליטיקה, ואני היחיד שמסוגל לבצע את המהפכה לטובת השכבות החלשות והמעמד הבינוני. הייתי מובטל, והחברים שסובבים אותי הם אנשים שמתמודדים עם קשיים. אני אייצג נאמנה את כל מי שנפגע מהמדיניות הכלכלית של נתניהו. אם רק יאמינו בי ואעמוד בראש מפלגת העבודה אנחנו יכולים להביס את ביבי. אתן תקווה לכל אלה שאיבדו תיקווה וסבורים שביבי יהיה פה לעולמים. אני בא להגשים חלום של הרבה אנשים".

האם אני מראיין כעת את ראש הממשלה הבא?

"בוא לא נקדים את המאוחר. המשוכה הגבוהה שלי היא לנצח בבחירות לראשות 'העבודה', כי מולי מתמודדים מועמדים ראויים, אבל אני מאמין בסיכוי שלי לעמוד בראש מפלגת 'העבודה'. אני רק צריך את הבמה שטרם קיבלתי, כדי לחשוף את הפוליטיקה החדשה שאני דוגל בה. אני מתכונן להופיע בכל הדיבייטים של המתמודדים באחד על אחד. זו ההזדמנות שלי להציג את עצמי ולהוכיח למתפקדי המפלגה שאני ראוי לתפקיד. אם אנצח בבחירות למפלגה, סמוך עלי שאני והמפלגה ננצח את ביבי בהליכה. אני בונה על 20 מנדטים שיושבים על הגדר, ומדובר באנשים מהמרכז או ימין מתון שרוצים שלום, שנמאס להם מהכלכלה של ביבי. שם אנסה לשכנע שמפלגת העבודה זה לא שמאל. בית המקדש חרב על שנאת אחים, ואני מרגיש התחלה של שנאת אחים בקרבנו בגלל הוויכוחים בין ימין לשמאל".

מה המדיניות שלך?

"אפרק את שוק המונופולים ואפתח אותו לתחרות כדי שייווצרו יותר מקומות עבודה; אפתח את הבנקים לתחרות; אבדוק משפטית אם ניתן להפוך את ההחלטה של מתווה הגז; אבדוק אם אפשר לבטל את החסינות לחברי הכנסת, כי המנהיגים צריכים להוות דוגמה לציבור. אדאג לייצב את מחירי הנדל"ן והשכירות; אפחית את יוקר המחיה, אשפר את מדיניות הרווחה והאבטלה שהיא מהגרועות באירופה. יש לנו את השכר הנמוך ביותר באירופה. 37 אחוז מהשכירים מרוויחים עד 5,000 שקל ברוטו, שאי אפשר לחיות מזה”.

מה דעתך על עירך, רעננה?

"כמו עיריות אחרות, גם עיריית רעננה לא משרתת את התושב, אלא יותר התושב משרת את העירייה. העיריות רודות בנו עם דו"חות חניה, לא יודעות להתייחס מספיק לשכבות החלשות. העיריות צריכות היו להילחם יותר כדי להחזיר אליהם את האחריות לגביית המים. הם מרגישים מורמים מעם, בדיוק כמו מדיניות הממשלה. יחד עם זאת, עיריית רעננה שמה לנגד עיניה לקדם את החינוך והתרבות, וזה חשוב. אבל יש בעיר אוכלוסייה איכותית, שזכאית ליותר".