Local חדשות
אלי תבור
אלי תבור, חשפה את הסיפור
צילום: פרטי

"אני מתביישת לא על מה שעשה לי, אלא על שבחרתי לשתוק"

לפני חמישה חודשים עברה אלי תבור, תושבת ראש העין, ניסיון לתקיפה מינית, לאחר שלקחה בצומת רעננה צעיר בעל חזות חרדית. רק לאחר שאחותה סיפרה לה שהוא ניסה גם לעצור אותה על מנת לקחת טרמפ, היא הגישה תלונה במשטרה. השבוע נעצר חשוד במעשה

אלי תבור, תושבת ראש העין, בת 36 בסך הכל ביקשה לעשות מעשה טוב. היא עצרה טרמפ לבחור דבר שהוביל למצב שבו היא כמעט נאנסה. אלי נסעה לכיוון הוד השרון לאסוף בשעת לילה מאוחרת את שני ילדיה ששהו בבית הוריה. כשעברה בצומת רעננה המתינה בצומת לרמזור שיתחלף. אדם בעל חזות חרדית התפרץ לכביש ושאל אם היא יכולה לקחת אותו טרמפ להוד השרון.

אלי: "כשעמדתי ברמזור, ניגש לחלון בחור צעיר, חובש כיפה שחורה, לבוש בבגדי חרדי, חולצה לבנה ומכנס כחול כהה, הוא הרכיב משקפיים ללא מסגרת ומעל השפה הייתה לו נקודת חן. החלון של רכבי היה פתוח. הוא ניגש אליי ושאל אם במקרה אני מגיעה להוד השרון. קצת נלחצתי כי אני לא עוצרת טרמפים לגברים ובטח שלא באמצע הלילה. לבחור היו פנים של "ילד טוב ירושלים" וריחמתי עליו. פחדתי שיקרה לו משהו. השעה הייתה כבר מאוחרת, לא היו אוטובוסים, הרגשתי שאני עושה מעשה טוב. בזמן הנסיעה הוא הציג את עצמו כ'אבי מתל אביב', היה חביב ושוחח עמי".

מתי חל המפנה בהתנהגותו?

"תוך כדי נסיעה הוא הבחין בחפיסת סיגריות והתחיל להסביר לי שזה מסוכן לבריאות ושהוא יכול לגמול אותי בכמה נשימות ותרגילים. הסברתי לו שאני לא מאמינה בזה ושאני ממהרת לילדיי. הוא התעקש ואמר לי 'אין לך מה להפסיד'. הוא ביקש שאעצור בתחנת דלק לקנות קפה, עצרתי ואז המשכנו לנסוע. בהמשך הוא ביקש שאעצור, סירבתי והוא התעקש. הוא היה חביב עד אותה עת וממש האמנתי לו. הוא הדליק סיגריה, ואז הכל התחיל. הוא סתם לי את הפה עם הסיגריה, לא יכולתי להוציא את העשן ופשוט נחנקתי. הוא ביקש שאוריד את הסווצ'ר שלי ואני התנגדתי והתחננתי שיעזוב אותי. הוא החל לחנוק אותי וידעתי שאם אתנגד זה יהיה הסוף שלי. הוא היה ממש אלים וחזק. הוא ביקש שאעצור בתחנת הדלק של נווה נאמן והחל לגעת בי ולנסות לנשק אותי. ניסיתי לדבר על לבו, אמרתי לו שיש לי ילדים, אבל כלום לא עזר. הוא הפך ליותר ויותר אלים. בסופו של דבר הוא התרצה, שחרר אותי והלך".

למה לא פנית למשטרה?

"בהתחלה לא סיפרתי על כך לאיש. הרגשתי גועל, אשמה, טיפשה ומטומטמת. הרגשתי שמגיע לי, כי רק קלת דעת תאסוף גבר זר באמצע הלילה ברכב שלה. חמישה חודשים חלפו מאז ואני המשכתי לשתוק".

מה גרם לך כעת לספר את סיפורך?

"ביום חמישי האחרון אחותי הקטנה התקשרה אליי נסערת כולה ותיארה לי בחור חרדי שעצר את רכבה בדיוק באותו המקום שעצר אותי וביקש ממנה טרמפ להוד השרון. היא שאלה אותי כיצד הוא נראה וביחד הבנו שמדובר באותו הבחור. המזל של אחותי היה שהיא שמעה ממני את הסיפור שלי, נזהרה וברחה מהמקום. אם היא לא הייתה שומעת יכול להיות שגם היא הייתה נופלת קורבן לאותו בחור פסיכופט. הבנתי שאני לא יכולה לשתוק יותר. הבנתי שאם הייתי מגישה תלונה בזמן אולי הוא היה כבר נעצר. אם לא הייתי מתביישת ובוחרת לשתוק, יכולתי להביא לידי תפיסתו. החלטתי להגיש תלונה במשטרה, לא לשתוק ולא לפחד יותר ממה שיגידו. יותר חשוב שימצאו אותו ושאף אישה או נערה אחרת לא ייפגעו יותר. אני לא מסוגלת לחשוב מה היה קורה לאחותי, אהובת נפשי, אם לא הייתה יודעת. כיום אני מתביישת לא על מה שעשה לי, אלא על שבחרתי לשתוק".

ניצלה בעקבות הפוסטשירי מאיר, תושבת צורן, קראה את הפוסט וזה מה שגרם לה להציל, ככל הנראה, אישה נוספת ממעלליו של הבחור.

שירי: "ביום שבת בבוקר קראתי את הפוסט של אלי בו היא סיפרה על המקרה המזעזע שקרה לה. לא תיארתי לעצמי שאתקל באיש בעצמי. ביום שני בסביבות השעה 10 בלילה נסעתי מכיוון הכפר הירוק לכיוון צומת רעננה מרכז. כשהגעתי לרמזור בפניה לכיוון כפר סבא, ראיתי אדם בעל חזות חרדית שהתקרב למכונית שלי. הייתי לבד בצומת ומיד נזכרתי בתאורה של אלי".

מה גרם לך להבין שמדובר באותו בחור?

"האיש היה נראה בדיוק כמו שאלי תיארה, לבוש בבגדים של אדם חרדי, בעל אותו מבנה גוף, גיל וכדומה. הוא ניגש לחלון של מכוניתי ואני מיד סגרתי את הדלתות. שמעתי אותו מבקש ממני טרמפ וסימנתי לו 'לא' עם האצבע. הלב שלי ממש דפק וממש פחדתי. למזלי הגיעו עוד שתי מכוניות. רכב מסחרי שעמד לידי ובתוכו גבר וגם רכב פרטי בו נהגה אישה. הבחור לא היסס ופנה ישר לרכב של האישה. ראיתי שהיא מתכוונת לאסוף אותו ולפתוח לו את הדלת. פתחתי את החלון של מכוניתי וצרחתי לה, 'אל תעלי אותו'. היא נעלה את הרכב מיד, כך שבמזל הוא לא הספיק להיכנס למכוניתה. צרחתי אליו שאני מתקשרת למשטרה והוא ברח לשדות".

התקשרת לדווח למשטרה?

"התקשרתי מיד וסיפרתי להם גם על הפוסט וגם על המקרה שקרה לי. אני המשכתי נסערת הביתה אבל הם שלחו לשם ניידת".

נקבע מפגש בצומת רעננהלאחר פרסום ה"פוסט" בפייסבוק, נפתחה חקירה במשטרה. מהמשטרה נמסר ביום שלישי השבוע "בוצעו פעולות בניסיון להתחקות אחר זהות החשוד. בשעת לילה מאוחרת משנודעה זהותו נקבע עימו מקום מפגש בצומת רעננה. שוטרים שהתייצבו במקום מבעוד מועד זיהו החשוד - תושב ת"א בן 24 - ועצרו אותו בחשד לביצוע מעשה מגונה בכוח".

עוד נמסר כי "כל היודע דבר אודות מעשים דומים מתבקש לפנות לתחנת המשטרה הקרובה".

החשוד, ללא עבר פלילי, הובא לבית משפט – ושם יחס לו נציג של משטרת כפר סבא עבירות של מעשים מגונים בכוח ובמרמה ופגיעה בפרטיות במספר הזדמנויות. בדיון טענה המשטרה כי בידיה מספר תלונות כנגד החשוד. בחקירתו הכחיש את המעשים המיוחסים לו. מעצרו הוארך עד 27 ביולי.