Local פוליטיקה מקומית
ניר קריסטל קמפיין אפריל 2018
ניר קריטסל, אתגר
צילום: רפאל בן משה

"אני מתכוון לרוץ עד הסוף ולנצח"

חבר מועצת העיר רעננה ניר קריסטל שהצהיר על ריצה לראשות העירייה בסיעת "רעננים" אותה הקים, רואה במספר המתמודדים הרב לתפקיד אתגר ומבטיח לרוץ עד הסוף

"רעננה נרדמה בשמירה, והגיעה העת להחזיר אותה להיות פנינת השרון כפי שהייתה,” אומר חבר המועצה ניר קריסטל, שהכריז השבוע על מועמדותו לראשות העיר. קריסטל הוא המועמד השביעי שיתמודד לראשות העיריהי. קדמו לו: איתן גינזבורג, חיים ברוידא, סימה פרי, איתן גליק, ארז ברט ויקי ודמני, שהכריז יום לפניו.

קריסטל הקים סיעה למועצת העיר בשם "רעננים". הוא מתכוון לשים יהבו על החינוך, התחבורה ושיפור השירות לתושב. "זה שיש הרבה מועמדים זה אתגר", הוא מצהיר.

קריסטל (46), סרן במיל', נשוי לעדי ואב לשלוש בנות הלומדות במערכת החינוך העירונית ופעילות בתנועת הצופים, הוא בעל תואר ראשון ושני בהצטיינות מהמכללה למנהל עם התמחות בשיווק ובניהול משאבי אנוש. בוגר קורס דירקטורים מטעם המכון הישראלי לניהול, בוגר הקורס לנבחרי ציבור ברשויות המקומיות מטעם המכון לשלטון מקומי באוניברסיטת ת"א ומכללת בית ברל, בעל הכשרה בגישור ויישוב סכסוכים, וכן בתחום התקשורת ויחסי-הציבור.

כדי להתמקד בשליחותו בהתמודדות לראשות עיריית רעננה, קריסטל בחר לסיים בתקופה הקרובה את תפקידו בתשע השנים האחרונות כסמנכ"ל חברת התרופות צמל ביו-פארמה. "אני בוחר לסיים 18 שנות שירות לציבור בתחום הרפואה והבריאות הציבורית בישראל, כדי להמשיך אל השליחות של חיי - תפקיד ראש העיר רעננה. זאת, מתוך אמונה עמוקה שהגיע תורו של הדור שלנו להנהיג ולעצב את עתיד ילדינו".

קריסטל הוסיף: "רעננים מבקשים לחזק את הקהילתיות בעיר, להקצות משאבים רבים נוספים לחינוך, לחדש את התשתיות העירוניות ,לטפל במצוקת התחבורה ולשפר את השירות. כדי לעשות את זה, אנו זקוקים למנהיגות עם חזון ולניהול מקצועי, אחראי ואמין עם ניסיון עשיר בשירות, ניהול שקוף לציבור, שטובת התושבים בלבד לנגד עיניו. אהפוך את הנהלת עיריית רעננה לקשובה לתושבים ולשרותית הרבה יותר מכיום. במאה ה-21 מגיעה לנו, הרעננים, רעננה טובה יותר".

לקריסטל שלושים שנות עשייה ציבורית, כשהבולטת בהן: הקמת סיירת הורים, במסגרתה הוביל פעילויות חינוך לנוער בתחומי מניעת שימוש באלכוהול, עישון ורכיבה בטוחה על אופניים; מהפיכה בשירותי הדואר בעיר; נאבק בהיטל התיעול בעיר, פעילות שחסכה 12 וחצי מיליון שקלים; נאבק לסלילת שבילי אופניים ועוד. קריסטל דחף את מועצת העיר לשקיפות מול התושבים ולאשר צילום ישיבות המועצה".

לנוכח ריבוי המתמודדים, האם תתמודד עד הסוף?

קריסטל: "בוודאי שאני רץ עד הסוף. אני מתכוון לנצח בבחירות לראשות העיר רעננה. בחרתי לסיים בקרוב את תפקידי כסמנכ"ל בחברת תרופות ולאחר וותק של 18 שנים במגוון תפקידים בעולם הבריאות והרפואה בישראל, מתוך האמונה שזה התור של הדור שלנו להנהיג את עתיד ילדינו. זו ה-שליחות של חיי, אליה אני מביא ניסיון ניהולי עשיר וניסיון רב שנים בפעילות ציבורית ובעזרת אלה ותומכיי הרבים אני מתכוון להזניק את רעננה להצלחות חדשות".

אתה וברוידא חברי אותה סיעה. מדוע לא תרוצו יחד?

"כיוון ששנינו שואפים לאותו תפקיד".