Local ספורט
קבוצת אתלטיקה
עלומים על הגובה (התמונה להמחשה בלבד)
צילום: דוברות

אתלטיקה - בתי ספר: עלומים על הגובה

עבור תלמידי כיתות הספורט של חטיבת הביניים "עלומים" השמיים הם הגבול. אורי קצב, רכז החינוך הגופני בחטיבה, מסביר את סוד ההצלחה ומצר על כך שהתקדמותם של תלמידיו נעצרת בתיכון

אחד ממפעלי הספורט המוצלחים ביותר ברמת השרון נמצא בחטיבת הביניים "עלומים". תלמידי כיתות הספורט של החטיבה זוכים מדי שנה בפרסים ארציים, דבר שהפך למסורת, בעיקר בתחום האתלטיקה, אבל לא רק בה.

ביום שני השבוע נערכה באצטדיון הדר יוסף אליפות בתי הספר השנתית באתלטיקה לכיתות ז עד ט. כמדי שנה, גם הפעם תלמידי עלומים לא אכזבו וזכו בהישגים רבים.

קבוצת הבנות בכיתות ז,ח שמרה על המסורת וזכתה במקום הראשון באליפות. הבנים, באותן כיתות, הגיעו למקום השני, ובנות כיתה ט' תפסו את המקום השלישי הכללי. אגב, אשתקד זכו שלוש קבוצות אלו במקום הראשון.

אחת הספורטאיות הבולטות בחטיבה היא אלה סגל שזכתה בשלוש מדליות, מתוכן שתיים מזהב ואחת מכסף. סגל, תלמידת כיתה ח', זכתה במקום הראשון בקפיצה לרוחק עם תוצאה של 4.69 מ', במקום הראשון עם רביעיית השליחות בארבע כפול 80, והגיעה בעצמה למקום השני בריצה ל-80 מטר עם תוצאה של 10.09 ש'.

תוצאות בולטות נוספות : דנה סיגוואי, תלמידת ח', הגיעה למקום השני ברוחק עם 4.66 מ', קרן אבנר מכיתה ז (בתה של נורית אבנר, סגנית ראש העירייה) הגיעה למקום השני בקפיצה לגובה עם תוצאה של 1.49 מ'. קרן גבע, תלמידת ח', תפסה את המקום השני בהדיפת כדור ברזל עם תוצאה של 12.30 מ', למקום זה הגיע גם איתן רומם מכיתה ח' עם תוצאה של 12.74 מ'.

הדר ז'יטלין מכיתה ח' סיימה ראשונה בריצה לאלף מטר, עילם זיו-אב מכיתה ט' הגיע למקום שני בקפיצה לגובה עם 1.77 מ', דניאל מיכאלי מכיתה ח' סיים שני בריצת 80 מטר בתוצאה של 9.76 ש', גאל מרגוליס מכיתה ח' הגיע שני בקפיצה לרוחק עם תוצאה של 5.57 מ'. שתי רביעיות השליחים סיימו ראשונים.

אבל מתברר שעלומים אימפריה לא רק באתלטיקה. השבוע זכו שתי קבוצות הקט רגל של בית הספר בגמר אליפות מחוז ת"א שנערך בספורטק בהרצליה. הבנות גברו 4 :1 על חטיבת "ארזים" מאור יהודה, כאשר אלה סגל מככבת גם פה וכובשת שלישייה. קבוצת הבנים ניצחה בגמר את "קוגל" חולון בתוצאה 3 :2. בשורות הקבוצה הצטיין גאל מרגוליס, שחקן נערים במכבי ת"א כדורגל. ואם זה לא מספיק, לפני שבועיים זכו קבוצות הבנים והבנות לכיתות ז,ח באליפות הארץ לניווט ותאמינו לנו שהרשימה עוד ארוכה. רוצים עוד שתי דוגמאות ? בבקשה.

היום (חמישי, 13:00) תתמודד קבוצת הבנות בכדורסל של החטיבה בחצי גמר מחוז ת"א נגד קבוצה מרמת חן. הבנים יתמודדו גם הם באותו מעמד בקרוב נגד קרית שרת מחולון. בנוסף, נבחרת טניס השולחן תתמודד גם היא היום בגמר הארצי לחטיבות ביניים. בקיצור, כמו שכבר הבנתם, הישגיות ומצוינות זה השם הנרדף לכיתות הספורט בעלומים.

בבית הספר יש ארבע כיתות ספורט : כיתה אחת בשכבה ז', שתיים בשכבת ח' ואחת ב-ט'. הצלחת כיתות הספורט עשתה את שלה ולבית הספר מגיעים תלמידים מהרצליה , ת"א ואפילו מאשדוד ושוהם.

על ההצלחה אחראים צוות מורי חינוך גופני בראשותו של אורי קצב, רכז החינוך הגופני בחטיבה. קצב, שכבר מלמד בחטיבה מזה 29 שנה, סיפר השבוע על סוד ההצלחה :
"הבסיס שלנו זה אתלטיקה וטניס, אבל אנחנו עוסקים גם בשאר ענפים. יש בצוות שבעה מורים ושמונה מאמנים לכל אחד מענפי הספורט. הכיתות האלו מקבלות 6 שעות שבועיות של חינוך גופני בכל ענפי הספורט ועוד שני אימוני אתלטיקה אחרי הצהריים.

"אנחנו מגיעים בערך ל-20 גמרים בשנה", התגאה קצב והוסיף : "אנחנו בצמרת בכל ענפי הספורט כמו ענפי הכדור, ניווט ומרוצי שדה, ולא רק באתלטיקה למרות שזה הבסיס שלנו".

בעבר הוציא בית הספר שני אתלטים ברמה גבוהה בקנה מידה ארצי: גדעון יבלונקה שהיה אלוף ישראל בריצות ל-100 ו-200 מטר והקופץ לרוחק רמי לברן.

- אורי, מה צריך לעשות כדי שיצאו עוד אתלטים מהחטיבה ?

"הבעיה היא שברמת השרון לא קיימת המשכיות בכל הקשור לאתלטיקה. היה הגיוני שתיכון רוטברג יפתח כיתת ספורט ממצטייני החטיבה, אבל הם מעדיפים להתמקד רק בכדורסל ואני חושב שזאת טעות. כך בעצם קורה למעשה שכל מה שהשקענו בחטיבה בתחום האתלטיקה יורד לטמיון. הפוטנציאל קיים והוא גדול, אבל אם לא ממשיכים ההתקדמות של התלמידים נעצרת. ברור לי שקיימים אצלנו עוד גדעון יבלונקות, אבל אם לא תהיה המשכיות לאחר החטיבה לא יוכל להתפתח אחד כזה".