תל אביב

מקומונים, לוחות למכירה
  הפורטל המקומי הגדול בישראל
אתרים מקומיים
חוק ומשפט הקניון העירוני
לוחות מקומיים רישום לעדכונים
עסקים מקומיים מופעים מקומיים
בעלי מקצוע שדרת העסקים
המומלצים אוכל ומסעדות
צור קשר ארכיון עיתונים
אזור הדרום אזור הצפון אזור המרכז אזור השרון
באר שבע אילת
עוטף עזה אשדוד
שדרות אשקלון
נהריה ועכו גולן גליל
  חדרה
  חיפה והקריות
ירושלים תל אביב יפו
פתח תקווה רמת גן-גבעתיים
מודיעין חולון-בת ים
ראשון לציון רחובות
   
נתניה הוד השרון
רמת השרון הרצליה
רעננה כפר סבא
חיפוש Local  
ראשי path delimeter תל אביב path delimeter חדשות path delimeter התנגדויות לתכנית ההתחדשות העירונית בתל אביב
חדשות

התנגדויות לתכנית ההתחדשות העירונית בתל אביב

תמי מאור 11.12.2012
הוסף דף לפייסבוק שמור במועדפים
תושבים ובעלי נכסים ברובעים 3 ו-4 בת''א מתארגנים להגיש התנגדויות לתכנית בטענה כי היא מקטינה את זכויות הבנייה ומתעלמת מהחלטת המועצה הארצית לאפשר תוספת של 2.5 קומות במקרה של חיזוק מבנים כנגד רעידת אדמה במסגרת תמ''א 38. העירייה: תכניות העירייה לרבעים 3 ו-4 מטמיעות בתוכן את הוראות תמ''א
מאות תושבים ובעלי נכסים ברובעים 3 ו – 4 בתל אביב מתארגנים להגשת התנגדויות לתכנית ההתחדשות העירונית של העירייה.

לדברי עו''ד ענת בירן, המייצגת את מרבית המתנגדים: ''התכנית החדשה מקטינה את זכויות הבנייה ופוגעת בבעלי הנכסים; ניכר כי בתל אביב הערכים האדריכליים עולים על ערכים של הצלת חיים מי שירצה להוסיף ממ''ד בתל אביב יצטרך להרוס את הבניין ולהוסיף חדש על חשבונו''.

ב-9 בנובמבר הופקדה התכנית שקובעת את המדיניות של עיריית תל אביב לגבי התחדשות עירונית ברובעים 3 ו – 4. בימים אלו מתארגנים מאות תושבים ובעלי נכסים להגשת התנגדויות לתכנית, בטענה כי היא חוסמת כל אפשרות להתחדשות עירונית, מקטינה את זכויות הבנייה הקיימות ואינה מאפשרת לקדם פרויקטים של תמ''א 38 או לאפשר תוספת ממ''דים לדירות קיימות. התביעות יוגשו בטווח של החודשיים הקרובים.

התכנית לרובע 3 חלה על השטח שבין הרחובות אוסישקין בצפון; הירקון במערב; בוגרשוב, בן ציון ומרמורק בדרום; ואבן גבירול במזרח. התכנית לרובע 4 חלה על השטח בין הרחובות בני דן וקוסובסקי בצפון; אבן גבירול במערב; שאול המלך והרב גורן בדרום; ודרך נמיר ונתיבי איילון במזרח.

על פי התכנית על כ- 33,000 יח''ד הנמצאות בתחום התכנית תהיה אפשרות לתוספת של כ- 4000 יח''ד בלבד.

עו''ד בירן: ''התכנית מתיימרת להיות תכנית משביחה אך למעשה היא מנציחה את המצב הקיים. היא שוללת אפשרות לקבלת הקלות בקווי בניין ובמספר קומות ולא מאפשרת לנצל את מלוא זכויות הבנייה בחלק מהמגרשים. כמו כן, התכנית מתעלמת מהחלטת המועצה הארצית לאפשר תוספת של 2.5 קומות במקרה של חיזוק מבנים כנגד רעידת אדמה במסגרת תמ''א 38''.

עוד מוסיפה עו''ד בירן כי ''במבצע 'עמוד ענן' דיירים הבינו את החשיבות של הממ''דים אך התכנית הנוכחית מעדיפה באופן ברור הקמת חדרי מדרגות ממוגנים או ממ''קים ( מרחב מוגן קומתי ) ותוספת ממ''דים תתאפשר רק ללא חריגה מקווי הבניין (זאת בניגוד לתכנית תמ''א 38 המאפשרת חריגה מקווי בניין עד 0 מ' לצורך תוספת ממ''ד ) מגבלה נוספת היא על איחוד מגרשים שצפויה לפגוע בעיקר ביזמים. לכאורה מותר ליזמים לאחד מגרשים אך לא תתאפשר הגדלה של זכויות הבניה בעקבות האיחוד''.

עו''ד ענת בירן מוסיפה ומציינת כי ''מטרת התכנית היא ברורה. בעיריית תל אביב רוצים להנציח את המצב הקיים ולא לחרוג מהערכים האדריכליים הקיימים כלומר שלא תתאפשר צפיפות רבה יותר, לא תתאפשר בנייה לגובה. אולם יש לזכור כי יש מחסור בקרקעות לבנייה בעיקר באיזורי הביקוש שגורם לעליית מחירים חדה זאת לצד איום ממשי של נפילת טילים ורעידת אדמה ונשאלת השאלה היא האם הערכים האדריכליים שהיו נכונים לשנות השלושים והארבעים של המאה הקודמת אינם ראויים לבחינה מחודשת ועולים בחשיבותם על הצלת חיי אדם''.

מעיריית תל אביב-יפו נמסר בתגובה: ''המועצה הארצית אישרה תמ''א 38 לכל המדינה ואפשרה לכל רשות להכין תכנית רשותית, תוך התאמתה לאזור ולשכונה תוך בחינת היבטים אדריכליים, נופיים ותשתיתיים וכך נעשה בתכניות הרובעים.

''תכניות העירייה לרבעים 3 ו-4 מטמיעות בתוכן את הוראות תמ''א 38 ומבחינות בין תוספת בנייה על בניין קיים לבין הריסה ובניית בנין חדש. בניגוד לנטען, אי מתן הקלות לקווי בניין מתייחס לבנייה חדשה, כאשר התכניות כבר לקחו בחשבון הקלות לקווי בנין ועל כן הנושא של תוספת ממ''דים לבניינים קיימים נשאר ללא שינוי ביחס למצב היום.
נציין כי הועדה המקומית אף הרחיבה קביעה זו והחליטה כי קווי הבנייה לבנייה חדשה יהיו בהתאם לבניין המיועד להריסה.

''שטף הבקשות לתמ''א 38 המוגשות לוועדה המקומית מעיד כי המסגרת המוצעת בתכניות הרבעים מאפשרת את מימושה לחיזוק המבנים בעיר וזאת בניגוד לטענות העולות מדברי עורכי הדין. בכל מקרה, ההתנגדויות לתכנית יובאו לדיון בוועדה המקומית''.
עו
חדשות
נעצרו שלושה חשודים במעורבות בפרש סחיטה באיומים
החשודים, עורך דין תושב לוד, תושב תל אביב ותושב יפו, חשודים במעורבות בפרשת הונאת נדל''ן שבמרכזה עומדת, על פי החשד, תושבת מודיעין
העיר שלי
די לאלימות נגד נשים!
מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית תל אביב, רוח נשית, בשיתוף עיריית תל אביב-יפו, יציינו ב-25 בנובמבר את ם המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים בצעדה ועצרת מחאה
טורים ודעות
ב(ע)ין השורות
פרשת וישלח: כן, אדוני
בילוי ופנאי
אריק סיני במופע אקוסטי מארח את אדם גורליצקי
אחד הזמרים האהובים בישראל, מאחוריו אין ספור להיטי רדיו אשר הפכו במהלך השנים לנכסי צאן וברזל
פרסום בלוחות מקומיים
 עסקים בתל אביב
מרפאות שיניים - עזרה ראשונה 24 שעות 365 ימים בשנה
שומוביץ חומרי בניין
פיאט השלושה תל-אביב
לבנדר שירותי גננות - הדר צור
מוסך פיאט השלושה תל-אביב
ראשי | אודות | תקנון שימוש | לוחות מקומיים | עסקים מקומיים | אינקס עסקים | הפוך לדף הבית
לוקאל תקנון | רישום למועדון עסקים | אינדקס עסקים | מפת האתר | כתבו לנו | בניית אתרים | פרסום במקומונים | פרסום באתר
This page was generated in .64 seconds.