Local צרכנות מקומית
מעבר דירה קרטונים
צילום: המחשה

עוברים דירה – תכירו את השירותים שיחסכו לכם זמן וכסף

מעברי דירה בישראל של שנת 2017 מתרחשים לעתים תכופות יותר. אם בעבר נהוג היה לשכור דירה למספר שנים, כיום כמעט שלא ניתן למצוא בעל דירה שמשכיר את הנכס ליותר משנה אחת. ככה זה במציאות שבה מחירי הדיור עולים כתוצאה ממחסור בדירות.

המציאות הזאת אולי אינה מיטיבה עם מרבית אזרחי ישראל אך לבטח היא מיטבה עם ענף שלם שהלך והתפתח במרוצת השנים ושמטרתו להפוך את מעבר הדירה שלכם לנוח הרבה יותר – גם אם בתשלום כלשהו.


לפניכם השירותים שיכולים לחסוך לכם כסף וזמן במעבר דירה הבא שלכם – החל משירותי הובלות ועד לשירותי אריזה ואחסון תכולת דירה.


הזמנת שירותי הובלות


במרוצת השנים התפתחו פלטפורמות השוואת מחירי הובלות מסוגים שונים – החל במחירונים ועד לאינדקסים של מובילים בכל הארץ. בין לבין, קיימים אתרי אינטרנט שיקשרו אתכם עם חברות הובלה באזור מגוריכם. במילים פשוטות – אינכם צריכים להתחיל ולחפש מובילים שמבצעים הובלות באזור מגוריכם ושיהיו זמינים ביום המבוקש – מערכת האתר תעשה זאת עבורכם!


איך זה עובד?


אתם מזינים את הפרטים – לרבות יום וסוג ההובלה, המערכת שולחת את הנתונים אל מספר מובילים זמינים בתאריך המבוקש, שמעוניינים ויכולים לבצע את ההובלה המבוקשת – בדרך כלל מדובר בכ-3 עד 5 חברות הובלה, ואלה מצדם יתקשרו עמכם על מנת לתת לכם הצעת מחיר עבור ההובלה המבוקשת. בדרך זו אתם חוסכים כסף וזמן שהיה נדרש לו הייתם צריכים להתקשר עם כל המובילים הללו בעצמכם (שלא לדבר על חברות הובלה שלא עונות על הקריטריונים שהוזכרו – זמינות, אזור פעילות ויכולת ביצוע של ההובלה המבוקשת).


טיפ שיחסוך לכם כסף


יותר ויותר ישראלים מגלים ענף הובלות חדש יחסית הלוא הם הובלות קטנות. המדובר בסוגי הובלה של מגוון פריטים – החל מפריט בודד ועד להובלות סטודנטים. המיוחד בסוג ההובלות הזה הוא המחירים הנמוכים שנובעים בעיקר מהעובדה שמדובר בחברות הובלה קטנות עם רכבים זולים לתפעול וצוות עובדים קטן ויעיל – מה שמאפשר לכם להזמין את השירותים הללו בהתראה קצרה במיוחד – לעתים אפילו התראה של כמה שעות.


מחפשים קרטונים למעבר דירה? יש מי שיספק אותם


זוכרים את הימים הללו שבהם היינו מחפשים במרכול השכונתי קרטונים שישמשו אותנו למעבר דירה? אז זהו, נדמה שהימים הללו עברו מן העולם, את מקומם של המרכולים השכונתיים תפסו רשתות השיווק הגדולות ואת הקרטונים והארגזים תוכלו לאתר כיום במגוון דרכים נוחות – החל מרכישת קרטונים למעבר דירה באמצעות האינטרנט (תקבלו את הרכישה עם שליח עד למקום מגוריכם בתוך יום אחד עד שלושה ימים).


טיפ שיחסוך לכם כסף


חברות הובלה רבות ישמחו לספק לכם קרטונים אם בחינם או בתשלום סמלי כלשהו. אנו ממליצים לשאול את חברת ההובלות האם הצעת המחיר כוללת קרטונים וארגזים או שלא. במעמד הצעת המחיר, סביר להניח שתקבלו קרטונים גם בחינם מאחר וכל חברת הובלות רוצה לזכות בהובלת דירתכם.


אחסון תכולת דירה


רבים נוטים לחשוב ששירותי אחסון תכולת דירה מיועדים אך ורק למצבים של מעבר דירה ומחסור במקום להכלת כל הרהיטים והפריטים. למען האמת, שירותי האחסנה מפותחים הרבה יותר וכיום ישנן חברות שמציעות מגוון יחידות אחסנה בגדלים שונים ולכל פרק זמן – החל ממספר שבועות ועד לשנים. חברות אלה באות לתת מענה למגוון צרכים. לדוגמה, אחסון תכולת הדירה בזמן שיפוצים, טיסה לרילוקיישן וכמובן מעבר דירה.


טיפ שיחסוך לכם כסף


בצעו סקר שוק וחפשו אחר מקום אחסון שמציע יחידות במגוון גדלים ובניהם – גודל שמתאים לצרכים שלכם. הימנעו משכירת יחידת אחסון גדולה רק כי זה מה שיש כרגע – להוציא מקרים חריגים, דבר זה עלול לעלות לכם יותר כסף וחבל. כמו כן זכרו – ככל שמשך האחסנה שלכם ארוך יותר – כך תוכלו לזכות במחירים טובים הרבה יותר. טובים כל כך עד שלעתים קרובות תוכלו להשיג הנחות של 30%!


שירותי אריזת דירה


אם כבר שירותי אריזה – למה לא שירותי סידור? לצד חברות הובלה שישמחו לארוז את דירתכם וכמובן לפרוק את התכולה, תוכלו למצוא עשרות חברות אריזה שכל תכליתן הוא אריזת הדירה במהירות מעוררת השתאות יתירה מזאת, החברות השונות מתמחות לא רק באריזה אלא גם בסידור וארגון – מה שזה אומר – חסל נוהל מגורים על ארגזים שבהם אתם צריכים לחיות מסביב לקרטונים כבר מספר ימים לפני האריזה ומספר ימים לאחר המעבר. לא משנה אם מדובר בחברת אריזה או בחברת הובלה שמספקת שירותי סידור בתים, צוות מיומן של 5-7 עובדים יגיע עם חומרי אריזה ויארוז או יפרוק את הבית בתוך מספר שעות.


טיפ שיחסוך לכם כסף


בקשו מחברת ההובלות הצעת מחיר שכוללת סידור הדירה לפני ואחרי המעבר - בשילוב עם שירות הובלות, תוכלו לזכות להנחה משמעותית של עשרות אחוזים ביחס לשכירת חברת אריזה בנפרד.


שינוי כתובת מגורים


מי שעבר דירה לפחות פעם בחייו יודע – אחת המשימות המתסכלות היא ישיבה של שעות אל מול אתרי האינטרנט השונים, הפקס (כן – יש מוסדות שעדיין משתמשים במכשיר הזה) והסלולרי, במטרה ליצור קשר עם כל הגופים שמספקים לנו שירות מסוג כלשהו כדי לעדכן אותם בדבר שינוי כתובתנו. ישנם גופים שירחיקו לכת ואפילו ידרשו מכם להגיע באופן פיזי כדי לעשות זאת. ישנם מספר אתרים שמציעים לכם פתרונות מסוגים שונים שמטרתם לאפשר לכם לעדכן את כל הגופים הרלוונטיים בשינוי כתובת המגורים שלכם. תמורת סכום של כמה עשרות שקלים לאדם, תוכלו לשלוח הודעות בדבר שינוי כתובתכם אל כל הגופים בבת אחת – בלי טלפונים ובלי שעות של חיפושים אחת מספר הטלפון שלהם ואחרי מי שיענה לכם שם...


טיפ שיחסוך לכם כסף


אם ברצונכם לבצע את עדכון הפרטים ושינוי כתובת המגורים באופן עצמאי, תוכלו לעשות זאת באמצעות הבלוג הבא שמכיל מידע רב אודות הדרכים השונות ועוד מספר טיפים בדבר עדכון פרטים אישיים בזמן מעבר דירה.


תהליך מעבר הדירה הוא ללא ספק תהליך מייגע שמלווה בשלל משימות לא אהודות. יחד עם זאת, עם התפתחות השירותים השונים, אתם יכולים לחסוך לעתים כסף ובעיקר זמן (גם זה שווה כסף לא?). אנו ממליצים לבחון בצורה יסודית אילו שירותים יכולים להיות לכם לעזר ואילו פשוט מיותרים. על מנת לעשות זאת, עליכם להתחיל ולתכנן את לוח הזמנים מספר שבועות עד חודשיים לפני המעבר.


מעבר לכך, מומלץ לבחון כל נותן שירות לגופו ולהשוות לא רק את המחירים אלא גם את איכות השירות שתקבלו ואת האנשים שמעניקים לכם אותו. בסופו של דבר, כשמדובר במעבר דירה, מרחב הטעויות בבחירת אנשי המקצוע צר למדי.